Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

`GAME + DIF Patcher - z użyciem Metin2 Ultra Tool by JachuPL!


Phoenix.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

 

Wiem, że od starych czasów serwerów MT2 minęło już trochę czasu, lecz sekret game jest dla niektórych dalej nieznany.

Dzięki użytkownikowi JachuPL edycja serwera stała się łatwiejsza. Ale przejdźmy do rzeczy.

Edycję game zaczynamy od sprawdzenia wersji naszego game, a więc:

 

 

Przechodzimy do FTP, moja ścieżka (z plików Terenzo.) to: /usr/home/mt2/chs/ch11 (wchodzimy po prostu do folderu z jakimś channelem).

Następnie odszukujemy pliku VERSION.txt, wygląda on tak:

10.PNG

 

Czyli wiemy, że moja wersja game to: 34083.

 

 

 

Gdy dowiedzieliśmy się, że nasze game to 34083 kolejnym krokiem jest znalezienie (bo raczej osoba korzystająca z tego tuta nie potrafi pisać diffów) diffa pod nasze game.

Polecam spis: [sPIS] Wielki Spis Difów!

 

Gdy mamy już upatrzonego diffa, wchodzimy w notatnik/notepad++ i zapisujemy go w postaci: nasza_nazwa.dif :

 

 

11.PNG

 

12.PNG

 

 

 

Dobra, kwestię difa mam załatwioną.

Ale co dalej...

Kolejnym krokiem jest pobranie naszego game z serwera na pulpit, u mnie jest to ścieżka: /usr/home/mt2/share.

Gdy mamy załatwiony ten etap, włączamy nasz Metin2 Ultra Tool by JachuPL (wejdź w spoiler):

 

 

Wybieramy 'DIF Patcher':

13.PNG

 

14.PNGWybieramy'game',

 

15.PNGKlikamy 'Dodaj' i szukamy naszego diffa,

 

16.PNGA następnie klikamy 'Patchuj!',

 

Naszym oczom ukarze się taka tabelka:

17.PNG

 

To znak, że dogranie difa do naszego game powiodło się! :)

 

 

 

Ostatnim etapem jest usunięcie starego game z FTP, wgranie nowego i nadanie mu praw 777.

 

W tym poradniku to na tyle, myślę, że wgrywanie difów stało się chociaż nieco prostsze.

 

Pozdrawiam i miłego korzystania! :)

727881401622271220780.jpeg
  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Dokładnie, popraw SS, bo ktoś nowy może nie ogarniać.

PS: TuT fajny zostawiam lajka ;)

//50+//100+//200+//500+//1000+//1200+//1500+//2000+//2500+


 


xD ProUser xD


 


48% / 100% <Od Enix'a 40%> <5% od Istnego to wyróżnienie> 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...