Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Stworzenie gry "Przeglądarkowej"


GraMjek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czesc, chcialbym się nauczyc jak zrobic Gre przeglądarkową.
Napiszcie mi prosze od czego zacząc ?
Wiem ze są jakies jezyki itp.
Chodzi mi o gre coś jak "DarkOrbit" co porzebne zeby zrobic taką gre??

Opublikowano

Gry typu Dark orbit to juz powazna sprawa, na początek warto zacząć od gier tekstowych. Żeby coś takiego osiągnąć to musisz umieć minimum php, html i obsługę mysql, jednak warto również się nauczyć CSS oraz JavaScript ;)

Opublikowano

To taka podstawowa gra ,klikana jak np. Shakes And Fidget, Plemiona, BloodMoon lub Hero Zero ;)

Ucz się w kolejności:

HTML - http://kurshtml.edu.pl/

CSS - http://kurshtml.edu.pl/

PHP - http://phpkurs.pl/ lub http://kursphp.pl (to darmowe bierz)

 

I znając jeszcze obsługę MySQL możesz tworzyć grę. By gra była płynna czyli np. dzieje się coś bez odświeżenia to jeszcze JavaScript, najlepiej by szło to w parze razem z JQuery.

Jeśli chcesz by to była gra 2D czy coś takiego jak MMORPG lub inna gierka online jak FPS jakiś czy coś to musisz rozwiązanie socketowe brać. Na chwilę obecną najlepsze do tego będzie NodeJS (najmniej nauki ,a timingi dobre), lub możesz się pobawić czymś z rodziny C (C++ czy C#, na tym się nie znam)

 

Poziom Demotywacji: EXTREME ;)

Opublikowano

Jak teraz nie potrafisz sobie poradzić z takim problemem ,to nawet za programowanie się nie bier.

Poważnie,bo nauczyciel mi powiedział tak :

Programowanie - albo rodzisz się z taką umiejętnością albo nie programujesz. (W znaczeniu coś ala dryg do programowania , to coś )

Nie potrafisz dobrze zdania złożyć,kodu zapewne tym bardziej.

 

 

 

Czesc, chcialbym się nauczyc jak zrobic Gre przeglądarkową.
Napiszcie mi prosze od czego zacząc ?
Wiem ze są jakies jezyki itp.
Chodzi mi o gre coś jak "DarkOrbit" co porzebne zeby zrobic taką gre??

XDD

XDDDD

XDDDDDDDDDDDDDD

 

"WIEM ŻE SĄ JAKIEŚ JĘZYKI " - HAHAHAHAHAHAH. Nie, na migi piszemy kod xD

 

 

Przyjmuje zlecenia dot. web masterki.

while(!$success){
....try();
}

 

Opublikowano

Poczytaj trochę, naucz się języków jak PHP,MYSQL,html(o ile to jeszcze można nazwać językiem),Js,Css. Najlepiej zacznij od html i css aby nadać stronie/grze wygląd, potem bierz się za PHP MySql i Js. Oczywiście musisz wziąć pod uwagę koszty strony, domeny, oraz wielu innych rzeczy.

 

Powodzenia :)

 

Jeśli pomogłem daj +!

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...