Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Caitlyn the Sheriff of Piltover


Veme

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Drugie podejście po tym jak cały tut zamienił się w kod kosmitów ;)



Chyba już wiecie o kim będzie mój poradnik więc życzę miłego czytania


niektórzy z was może i już widzieli mój poprzedni poradnik odrazu mówię niektóre rzeczy zostały zmienione.


Zapraszam



Spis treści:



1.Umiejętności


2.Specjalizacje


3.Runy


4.Build


5.Etapy gry


6.Supporty


7.Country


8.Kim nie grać na Caitlyn




1.Umiejętności:



Pasyw: caitlynp.jpg



Co ósmy / siódmy / szósty atak Caitlyn wykonuje strzał w głowę zadając 150% obrażeń bohaterom lub 250% potworom. Ataki z zarośli zwiększają licznik o 2 zamiast o 1.



Q: Piltover_Peacemaker.jpg



Caitlyn celuje przez sekundę, wystrzeliwując penetrujący pocisk, zadający obrażenia fizyczne każdemu trafionemu celowi. Każde kolejne trafienie zadaje 15% mniej obrażeń do minimalnych 40% obrażeń.



W: Yordle_Snap_Trap.jpg



Caitlyn ustawia do trzech pułapek. Wpaść w nie mogą bohaterowie drużyny przeciwnej. Po uruchomieniu pułapka unieruchamia cel, zadaje obrażenia magiczne w przeciągu 1.5 sek oraz ujawnia cel na 9 sekund. Pułapki utrzymują się przez 4 minuty. Po przekroczeniu limitu trzech pułapek najstarsza zostaje dezaktywowana.

Pułapki są widoczne dla wrogów i sprzymierzeńców.



E: 90_Caliber_Net.jpg



Caitlyn wystrzeliwuje ciężką sieć, która spowalnia cel o 50% oraz zadaje obrażenia magiczne. Odrzut odtrąca ją w przeciwnym kierunku.



R: Ace_in_the_Hole.jpg



Caitlyn oznacza wrogiego bohatera z wielkiej odległości i po 1 sekundzie wystrzeliwuje pocisk zadający obrażenia fizyczne. Wrodzy bohaterowie mogą przyjąć strzał na siebie ochraniając sojusznika. W czasie celowania cel zostaje odkryty.




2.Specjalizacje:


0n1e.jpg



3.Runy



mark4.pngGreater Mark of Attack Damage x9


seal1.pngGreater Seal of Armor x9


glyph4.pngGreater Glyph of Scaling Magic Resist x9


quint1.pngGreater Quintessence of Life Steal x3



4.Build:



dorans-blade.pngberserkers-greaves.pnginfinity-edge.png


phantom-dancer.pnglast-whisper.pngguardian-angel.png


the-bloodthirster.png



To jest standardowy build na adc.



Postaram się mniej więcej opisać w jakiej kolejności kupywać itemy.


Jak zawsze startujemy z Doranem 32px-Ostrze_Dorana_przedmiot.png.Po powrocie


zaopatrujemy się w BF 32px-K._W._Miecz_przedmiot.pngnie potrzebujemy Vampirica ponieważ


mamy runy pod lifesteal'a i do tego Dorana.Gdy nie mamy wystarczającej ilości złota na BF kupujemy


buty 32px-Buty_Szybko%C5%9Bci_przedmiot.png + 32px-Kilof_przedmiot.png.Pierwsze co to budujemy Infinity to jest nasz core item 32px-Ostrze_Niesko%C5%84czono%C5%9Bci_pr.


Następnie troche attack speedu 32px-Nagolenniki_Berserkera_przedmiot.pni 32px-Widmowy_Tancerz_przedmiot.png. Teraz będę podawał


pełne item'y ponieważ chyba każdy wie z czego się je buduje.


Gdy gramy przeciwko mocnym przeciwnym teamie jak np. Shen i spółka najlepszym wyborem będzie 32px-Ostatni_Szept_przedmiot.png.


Lub gdy w przeciwnym teamie nie ma zbyt odpornych postaci bierzemy 32px-Krwiopijec_przedmiot.png co by mieć więcej lifesteal'a.


Mamy już 5 itemów co brać jako 6 ? Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest coś defensywnego.


Jak np. 32px-Anio%C5%82_Str%C3%B3%C5%BC_przedmiolub 32px-Ca%C5%82un_Banshee_przedmiot.png.




5.Etapy gry:



Early game:



Jak sama nazwa wskazuje jest to wczesny etap gry.W tym etapie staramy się jak najwięcej


last hitować i harassować naszego oponenta.Gdy grasz z agresywnym supportem


próbuj wdać się w większa wymianę ciosów tylko po tym gdy twój support zainicjuje tak


to graj na spokojnie i w między czasie poobijaj przeciwnika.



Mid game:



Już jesteśmy w środku rozgrywki, sądzę że podłapałeś parę killi i masz jakieś tam itemki.


W tym etapie dochodzą team fighty, twoim zadaniem jest poprostu bicie kogo się da nie umierając przy tym


i pod żadnym pozorem nie wchodź w środek walki ! Stój z tyłu i bij najbliższe tobie cele.I nie przejmuj się


komentarzami typu"Noob adc focosuje shen'a" ignoruj takich kolesi ponieważ to znaczy że


gówno wiedzą o grze adc.



Late game:



Tutaj już raczej nie ma co mówić robi się to samo co w mid game.Skoncentruj się na objektach takich jak


turrety, inhibitory, drake.




6.Supporty:



Nami



NamiSquare.png




Jeden z najlepszych supportów na ten moment.Z Caitlyn może bardzo dobrze


współgrać zarówno jak na i dolnej lini i na swap lane


Bardzo dobry inicjator walk ze swoją bańką Aqua_Prison.jpg wtedy staramy się


podrzucić naszemu przeciwnikowi pułapkęYordle_Snap_Trap.jpg(gdy jest on w bańce) .


Z powodu na nasz duży range jej Tidecaller%27s_Blessing.jpgdaje nam duże możliwości co do harassu z auto atacków.


Nami jest bardzo dobra nie tylko dla Caitlyn ale również dla całego teamu, ponieważ


jej ultimate Tidal_Wave.jpgjest w stanie wygrać team fight lub być może grę




Janna



JannaSquare.png



Chyba mój ulubiony support dla każdego adc. Ma wszystko co potrzebne knock-up tarcze z dmg no i spowolnienie.


Zaczynając od jej knock-up Howling_Gale.jpgwtedy mamy szansę na trochę harass'u lub na ucieczkę.


Jej tarczaEye_Of_The_Storm.jpgtakże pomaga w harassie gdyż jest to dodatkowy dmg na naszą korzyść.


Janna może także być inicjatorem lecz potrzebuje do tego użycia Flash.pngi Monsoon.jpg.


Przeciwnik wędruje w naszą stronę a my go po prostu zabijamy nic prostszego.




Sona



SonaSquare.png



Sona nadaję się do Caitlyn z prostej przyczyny, także bardzo dobrze harassuje.


Lecz także jej Hymn_of_Valor.jpgdodaje nam atak.Ogarnięta Sona może wygrać nam linie swoim


dość dużym jak na support'a dmg w bardzo wczesnym etapie gry.Jest dobrym inicjatorem a to za sprawą


swojego ultimate którym jest Crescendo.jpgna dodatek ma speeda Song_of_Celerity.jpgi naszego kochanego heala Aria_of_Perseverance.jpg.





7.Country:



Czyli kim grać na Caitlyn oczywiście nie zawsze przegramy tutaj także


zależy o indywidualnym skilu gracza.Jest to tylko takie


ostrzeżenie przeciwko komu będzie nam cięższej.



Sivir



SivirSquare.png



To jest chyba największa countr'a na Caitlyn a to za sprawą swojej tarczy Spell_Shield.jpg


która blokuje naszego kochanego ulta Ace_in_the_Hole.jpglecz nie tylko to blokuje.Sivir może zablokować wszystkie !! nasze


umiejętności.A co za tym idzie praktycznie eleminuje nas z dolnej lini. Uważajcie na jej Boomerang_Blade.jpg


gdyż we wczesnym etapie gry robi on bardzo wiele dmg'a.




Varus



VarusSquare.png



Kolejna countra przeciwko której nie lubię grać a to z powodu na jego duży dmg.


Gdy Varus wymaksuje jego Q Piercing_Arrow.jpgjest on w stanie zadać nam ogromną ilość obrażeń gdy jeszcze mamy na sobie


parę stacków jego Blighted_Quiver.jpgzadaje on jeszcze więcej dmg niżeli bez.Musimy także uważać na jego Hail_of_Arrows.jpg


gdyż obniża to nasz life steal o aż 50% i nie mamy szans wygrać na pojedynczą wymianę ciosów.


Także jego ultiamte Chain_of_Corruption.jpg może nas z łatwością zabić gdyż nie możemy się ruszać i jesteśmy łatwym celem.



Kog'Maw



KogMawSquare.png



Ten robak jest w stanie nas przeorać. A to z powodu jego rangu na W Bio-Arcane_Barrage.jpggdy Kog'Maw doda


w ten skill 3 punkty ma on taki sam range co my sami.Do tego dochodzi slow Void_Ooze.jpgno i duży


attack speed za pomocą Caustic_Spittle.jpg.Po 6 lvlu dochodzi także harass z jego ultimata Living_Artillery.jpg chodź trochę


ogarnięty Kog wie że musi nas chociaż trochę odganiać od creepów za pomocą tego skilla.



Więc jedynym wyjściem jest czekanie na naszego jungler'a.




8.Kim nie grać na Caitlyn:



Moja ulubiona cześć tutaj znajdą się postacie którym nie warto grać na Caitlyn.


Oczywiście nie zawsze jesteśmy w stanie wygrać naszej lini lecz


chciałbym pokazać na kogo najlepiej grać Caitlyn.




Vayne



VayneSquare.png



Chyba nasz najłatwiejszy przeciwnik.Jej range nie może się równać z naszym


możemy z bezpieczniej pozycje auto atakować Vayne.Lecz jednak nie można ponieść się emocja


gdyż dobra Vayne może pokrzyżować nam szyki swoimi mechanikami.


Jedną rzeczą na jaką musimy uważać jest jej ultimate Final_Hour.jpg


wtedy najlepsza opcją jest wycofanie się i zaczekanie aż jej ultimate minie.



Graves



GravesSquare.png



Kolejny champion którego range jest znacznie niższy niż nasz. Jednak graves ma bardzo straszne


combo po 6 levely i musimy go jak najbardziej zoutplayować aby nie mógł w stanie zadać nam dużej ilości obrażeń.


Jedną radą grajać naprzeciwko Graves'owi jest to aby nie wdawać się w walkę 1v1


gdyż może on poprostu nas zburstować do minimalnej ilości hp.




Draven



DravenSquare.png



Jest kilka powodów dlaczego countrujemy go. Jedną z nich jest to że nasze pułapki mogę bardzo dobrze


odstraszać Dravena po jego Topory która musi podnieść Spinning_Axe.jpg.


Lub po prostu tam gdzie zamierza Topór wylądować strzelić tam z naszego Q Piltover_Peacemaker.jpgaby Draven nie mógł go podnieść.





To by było na tyle mam nadzieję że odnowiono wersja będzie lepsza i mam nadzieję


że kogoś przekonam do grania Caitlyn.


Pomogłem? To dobrze.

Opublikowano

Build mam taki sam ale masterki troszke inne.

 

Przejrzysty poradniczek :>

 

Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak kontra, jak przeciwnicy wezmą caitlyn to ja specjalnie biore vayne, bo i tak mam easy linie po 6 lvlu.

Play to have fun, not to win.

Opublikowano

Country to jest wyznacznik na kogo będzie nam łatwiej/trudniej ;)

Masterki są ogólnie pod adc więc tutaj nie trzeba się kierować konkretnie tymi

Pomogłem? To dobrze.

Opublikowano

Dobry poradnik tylko w twoim buildzie dalbym BT zaraz po phantom dancerze, ponieważ ten lifesteal jest potrzebny szybciej.

 

Po to mamy runy pod lifesteala.

Pomogłem? To dobrze.

Opublikowano

WTF co to za masterki i runy ? czemu jak pakujesz 9 w defense to nie pakujesz w +30 hp ? xD LOL przecież sustain nic ci nie da bo jest to smieszna liczba ....

 

runy - z 3x LS nie da się last hitować pod wieżą, widać że mało grasz ;p 2x LS 1x AD MUSI być, do tego 1x mark crit chance bo może akurat będzie fart i na 1 lvlach jak walniemy kryta to GG

 

glyphy - 5/4 x flast mres + 4/5 mres per lvl z racji że w early największy dmg zadaje support który jest magic dmgem

Opublikowano

Aha spoko support jest od pomagania w lasthitowaniu gdy mamy runki pod ls.

Nie każdy musi mieć takie same masterki jak ja, te są akurat uniwersalne pod każdego ad.

I nie opłaca się brać crit chance chyba że na Dravena.

Pomogłem? To dobrze.

Opublikowano

Aha spoko support jest od pomagania w lasthitowaniu gdy mamy runki pod ls.

Nie każdy musi mieć takie same masterki jak ja, te są akurat uniwersalne pod każdego ad.

I nie opłaca się brać crit chance chyba że na Dravena.

opłaca się na każdego KAŻDEGO adc, właściwie każdą postać bijącą melee bo w early do 3 lvla walnięcie zamiast 90 180 to jest diametralna różnica która może zaważyć o wygraniu wymiany ...

Opublikowano

To zależy od gustu mi poprostu nie podpada crit i wole ls lub ad.

Pomogłem? To dobrze.

Opublikowano

Jak dla mnie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem zamiast IE jest krwiopijca + statikk.

 

NIGDY prosze was ludzie IE to jest core item ! Prawie na każdego adc.

Statik może na ashe ale ja preferuje jednak phantom dancer tutaj już jak kto woli.

Pomogłem? To dobrze.

Opublikowano

Ja jak widzę Caitlyn w enemy to biorę Vayne, bo i tak wiem że late jest moje.

To samo graves, no ale to zależy od skilla oczywiście,

A co do Sivir, to caitlyn jest bardzo dobra na nia, bo sivir nie ma ucieczki więc w late game dostaje z hitów caitlyn

Opublikowano

@up

Jej ult daje jej możliwość ucieczki ;)

I to zalezy jak się rozegra linie na taką Vayne lub Graves'a ponieważ można ich z pomocą junglera zgnoić aby nic nie robili lub poprostu outplay na cały team :D

Pomogłem? To dobrze.

Opublikowano

Ja jak widzę Caitlyn w enemy to biorę Vayne, bo i tak wiem że late jest moje.

To samo graves, no ale to zależy od skilla oczywiście,

A co do Sivir, to caitlyn jest bardzo dobra na nia, bo sivir nie ma ucieczki więc w late game dostaje z hitów caitlyn

To slabe te cait musialy byc. Jak lanowalem cait vs vayne to ona rzadko dorownywala mi w late ;)

lvlate_eune_10_6_nozg.png


Opublikowano

Warto dodac ze cait jest mega kontra na popularnego ostatnio corkiego ,

 

Na ten moment nikt nie ma szans z Corkim ;)

Niestety ale taka jest prawda, tak samo Ez

Po tym jak Trinity dostała buff'a każda postać która z niego korzysta jest strasznie silna.

Pomogłem? To dobrze.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

podoba mi się ten poradnik, ale również uważam że 3x ls jest lekko słabym wyjściem

polecam ls ls ad

 

build jest ok, masterki też nie są źle

dobrze opisane fazy gry itp

 

co do kontr, grają one jakąś rolę w diamencie. w bronzie czy silverze, czyli miejscu gdzie jest większa część użytkowników tego forum kontra poprostu nic nie daje

 

ja dam nie sram w gacie gdy gram vs cait (gram w zasadzie tylko vayne) gdyż poprostu gracz cait który zna tą postać w takim stopniu jak ja znam vayne, zdarza się raz na kilkanaście meczy

2vlp0kh.png

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...