Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Jaki komp na full detale bez lagów?


Zatoxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemka chce spytac jaki sprzet musze miec by gra na full detalach chodzila plynnie

obecnie mam

Procek - AMD Athlon II X2 M320 (2.1GHZ, 1MB L2 CACHE)

Karta graficzna - ATI MOBILITY RADEON HD 4570 , Up to 1280mb HyperMemory

Ram - 2Gb

Net 50mb/s jak cos chcecie wiecej to piszcie dzieki za pomoc

Opublikowano

Na takim kompie można by już myśleć o grze na wysokich detalach, ta karta graficzna może być problemem, ale według mnie starczy.

Może nie będzie chodziło jakoś super płynnie, ale w miarę komfortowo.

Opublikowano

To nie jest rzeczywista pamięć karty, tak naprawdę jest ona sporo niższa.

Na moim starym laptopie też jest taki tekst i niby według niego ma kartę 1.5GB, a tak naprawdę ma 256 MB.

Opublikowano

512 MB karta to może być mało..

Mówisz o karcie "1.2 GB" tylko weź pod uwagę, że technologia Hyper Memory pobiera pamięć dla karty z RAM-u.

 

Sama gra wymaga 1 GB ramu. System też trochę pamięci zabiera dla siebie. I po booście karty, kosztem RAM-u gra będzie Ci po prostu mulić.

Opublikowano

Kup komputer za niecałe 2 tyś. to pograsz na WYSOKICH:

 

 

Składał : eXtremes

 

W tym twoim wymień: Karte, Ram, Procek, dysk na 7.2 to może pograsz na srednich jak u mnie to jest ;)

 

To najwyraźniej masz wydajne części :)

Opublikowano

Ja mam taki:

 

Intel Core 2 Quad Q9300 4x2.5Ghz @ 3.2Ghz OC

MSI N460GTX (GTX460)

2x 4GB G.Skill Sniper 1866mhz DDR3 RAM

i dysk SSD Samsung 840 120GB..

 

Mam na full detalach i zero przciec itp :-)

Ale jak masz na full detalach to robi ci sie taki effekt "zamazania" przy duzych predkosciach, np ja przy 356km/h jestem slepy przez to i kasuje 70% taxowek :P

65339939328376711656.png

// spox, taka sygna tez moze byc. - IIC13

Opublikowano

Ja na twoim miejscu dołożył bym ram bynajmniej 4gb i zmienił grafke na jakąś porządną :)

891211407265765932522.png

Asus Motherboard H81M-E

Intel Core i5-4690,s1150

Corsair Vergeance 1x8GB DDR3 x2 = 16GB

Cooler Master G650M Modular

Corsair Hydro H110

Asus NVIDIA GeForce GTX 770 DCII OC 2GB GDDR5

Creative Sound Blaster Z

Western digital blue 500gb 3.5'' 7200RPM

Samsung 840 EVO 500GB

Opublikowano

Ja na twoim miejscu dołożył bym ram bynajmniej 4gb i zmienił grafke na jakąś porządną :)

Jak doda ram i grafę to musi zmienić też resztę, żeby to razem jakoś się trzymało kupy ;)

Za 1.5-2tys. można złożyć już dobry komputer do gier.

HB5fLf7.png

Opublikowano

Dodaj ramu i pomyśl o procku, ja mam już starawy komputer, a gra na wysokich chodzi nawet nawet, lecz FPS'y spadają i wolę na średnich jeździć :P Tak to powinno być dobrze

Opublikowano

Dodaj ramu i pomyśl o procku, ja mam już starawy komputer, a gra na wysokich chodzi nawet nawet, lecz FPS'y spadają i wolę na średnich jeździć :P Tak to powinno być dobrze

 

ja mam 160FPS w NFSW :p wiem ze i tak widze tylko 60fps bo mam 60hz monitor QQ

post-1018518-0-83040400-1380080316_thumb.jpg

65339939328376711656.png

// spox, taka sygna tez moze byc. - IIC13

Opublikowano

Po pierwsze do silnika NFS bardziej pasują karty od NVidii. Czyli musiałbys mieć coś z serii GTX (275, 470, 560 lub lepsze)

Ram nie ma tu wielkiego znaczenia, Ram jest od tego by pomieścić pamięć którą pożera gra 4GB 1k lub 1,3k powinno spokojnie pociągnąć tą gre.

Do tego jakiś z nowszych procków i5 czy i7. Ogólnie polecam procki o wysokim taktowaniu a nie o duzej ilości rdzeni.

Szczerze bardziej poleciłbym Ci Core2Duo 2x 3,0 lub 3,3 niz jakiś 4x 2,6 :P. No i internet musisz mieć najlepiej z 10Gb :P

 

Dla przykładu daje ci filmik, w którym możesz wyczytać, że wcale nie potrzeba mega sprzętu aby gra latała dobrze

 

C2D 2 x 2,74 Ghz, GF GTS 250, 4GB 800Hz. Myśle, że ten sprzęt nie do końca ogarnia tą gre ale wystarczyłaby odrobine lepsza Grafa najlepiej z serii GTX i powinien latać.

142g9ox.png
Retired Need For Speed: World Player 2pocfa1.png

Opublikowano

Po pierwsze do silnika NFS bardziej pasują karty od NVidii. Czyli musiałbys mieć coś z serii GTX (275, 470, 560 lub lepsze)

Ram nie ma tu wielkiego znaczenia, Ram jest od tego by pomieścić pamięć którą pożera gra 4GB 1k lub 1,3k powinno spokojnie pociągnąć tą gre.

Do tego jakiś z nowszych procków i5 czy i7. Ogólnie polecam procki o wysokim taktowaniu a nie o duzej ilości rdzeni.

Szczerze bardziej poleciłbym Ci Core2Duo 2x 3,0 lub 3,3 niz jakiś 4x 2,6 :P. No i internet musisz mieć najlepiej z 10Gb :P

 

Dla przykładu daje ci filmik, w którym możesz wyczytać, że wcale nie potrzeba mega sprzętu aby gra latała dobrze

 

C2D 2 x 2,74 Ghz, GF GTS 250, 4GB 800Hz. Myśle, że ten sprzęt nie do końca ogarnia tą gre ale wystarczyłaby odrobine lepsza Grafa najlepiej z serii GTX i powinien latać.

 

Teraz to ja sie musze wje...c ci w slowo,

ty mu doradzasz i5 z karta GTX275 ? Ty wogole masz jakies pojecie o testach / benchmarkach ?

 

GTX770 = i5

GTX780 = i7

 

GTX570 = i5 2500k

GTX580 = i7 2600k

 

GTX460 = Intel Core 2 Quad Q9xxx / intel core 2 duo E8400 lub podobne.

 

Lepiej przestan mu wkrecac taki szajs jak sie nie znasz na komputerach, moze teraz mam ta GTX460 i intel core 2 Q9300 ale przed tym kompem jakis miech temu mialem i7 2600k 4x4,2GHz i GTX580 3gb z 1027mhz OC..

 

@Zatoxxx

Jak chcesz pomocy w sprawie komputera to pisz na GG 43234547.

Bo jest tu duzo pseudo znawcow komputerow.

65339939328376711656.png

// spox, taka sygna tez moze byc. - IIC13

Opublikowano

Z tym twoim gtx 770 i i5, to przejechaleś, starsze karty jak 660, 660ti takze nie ograniczą go i nawzajem. Jeśli chcesz by poskładać ci kompa to wyślij PW, to podam ci forum, które się tym zajmuje.

Opublikowano

Teraz to ja sie musze wje...c ci w slowo,

ty mu doradzasz i5 z karta GTX275 ? Ty wogole masz jakies pojecie o testach / benchmarkach ?

 

GTX770 = i5

GTX780 = i7

 

GTX570 = i5 2500k

GTX580 = i7 2600k

 

GTX460 = Intel Core 2 Quad Q9xxx / intel core 2 duo E8400 lub podobne.

 

Lepiej przestan mu wkrecac taki szajs jak sie nie znasz na komputerach, moze teraz mam ta GTX460 i intel core 2 Q9300 ale przed tym kompem jakis miech temu mialem i7 2600k 4x4,2GHz i GTX580 3gb z 1027mhz OC..

 

@Zatoxxx

Jak chcesz pomocy w sprawie komputera to pisz na GG 43234547.

Bo jest tu duzo pseudo znawcow komputerow.

 

 

Z tym twoim gtx 770 i i5, to przejechaleś, starsze karty jak 660, 660ti takze nie ograniczą go i nawzajem. Jeśli chcesz by poskładać ci kompa to wyślij PW, to podam ci forum, które się tym zajmuje.

 

Proszę o trzymanie się tematu, wszelkie konflikty rozwiązujcie na PW.

 

@ Do autora

Jeśli chcesz złożyć komputer zapraszam tutaj:

 

http://www.mpcforum.pl/forum/439-komputery/
 

HB5fLf7.png

Opublikowano

Procek - AMD Athlon II X2 M320

 

Mówi to wszystko na temat tego komputerka, to jest laptop a wy każecie mu wymieniać grafikę, do tego dla założyciela tematu i innych, nie patrzy się na karty po rozmiarze pamięci bo to gówno mówi. I co mam HD Graphics 2000 w lapku 1.86 GB i co? Pseudo znawcy powiedzieliby że to jest super grafa bo co? Bo ma 2 gb ramu prawie! Tak więc głównym wyznacznikiem są jednostki cieniujące i procesory strumieniowe, dopiero potem Szyna np w przypadku HD 7970 384 bity. Ludzie jak nie znacie się na ten temat to nie udzielajcie się, bo jak to czytałem to chciało mi się płakać. Do gry w Worlda na max ustawieniach starczy Ci jakiś fajny Core 2 Duo, 4 gb ramu nawet ddr2, i grafika pokroju GTS 450 która nie kosztuje dużo. Całość skleisz za mniej niż 1000 zł, na allegro wliczając w to procek, płytke, zasilacz, dysk, grafe, ram. A i nie opłaca się kupować nowych procesorów tak btw bo uszkodzić procek to się da, jedynie podkręcając go i zdejmując radiator. I przy kupowaniu płyty powiedzmy na LGA 775 zwracajcie uwagę na nóżki podstawki proca czy się nie powyginały, a kupując procesor AMD trzeba zwrócić uwagę na to samo tylko że w procku. Dobre Core 2 Duo można na allegro dostać do 100 zł.

 

Pozdrawiam pseudo znawców! Peace wam.

Intel Core i5 3550 (3,3Ghz) | Gigabyte Radeon HD 7850 2GB 256 bit | MSI Z77 G43 LGA 1155 | GoodRam Play 2x4 GB 1600 CL 9 | Segate Barracuda 1TB 64 MB 7200rpm | Asus mw201u

Opublikowano

Teraz to ja sie musze wje...c ci w slowo,

ty mu doradzasz i5 z karta GTX275 ? Ty wogole masz jakies pojecie o testach / benchmarkach ?

 

GTX770 = i5

GTX780 = i7

 

GTX570 = i5 2500k

GTX580 = i7 2600k

 

GTX460 = Intel Core 2 Quad Q9xxx / intel core 2 duo E8400 lub podobne.

 

Lepiej przestan mu wkrecac taki szajs jak sie nie znasz na komputerach, moze teraz mam ta GTX460 i intel core 2 Q9300 ale przed tym kompem jakis miech temu mialem i7 2600k 4x4,2GHz i GTX580 3gb z 1027mhz OC..

 

@Zatoxxx

Jak chcesz pomocy w sprawie komputera to pisz na GG 43234547.

Bo jest tu duzo pseudo znawcow komputerow.

 

Widać, że umiesz czytac ze zrozumieniem 8S

Skoro to jest M to ja bym radził przenieść się na stacjonarny PC a nie myślec o wymianie części.

W ogóle granie na lapie to niszczenie sobie lapka. Nie wkłada się kasy w granie na jednostce, która

za 2 lata przez to pójdzie niemalże na śmieć :P

 

Tak jak ktoś wspominał wysoko, polecam Ci zmontować sobie samemu coś tylko najpierw

do wybranego setupu sobie poczytaj jakieś wygooglowane testy.

 

Ja podałem koledze przykłady a nie napisałem mu jaki ma procesor kupować do konkretnej karty.

Po 2gie ta gra ma chujowe wymagania a wy mu jakiś kosmos każecie kupować ^^

 

wystarczy ci nawet dualcore z 4GB średniego ramu (800) i karta na poziomie gtx460 a nawet słabsza.

Oczywiście zdecydowanie polecam złożyć coś lepszego aby było na przyszłość :P ale bez przesady

tzreba tez na cenę spojrzeć.

 

Na koniec moja rada finalna, kup sobie konsole. Wyjdzie Ci taniej jesli lubisz pograć

142g9ox.png
Retired Need For Speed: World Player 2pocfa1.png

Opublikowano

Windows 7-8

Intel® Core™2 Duo @ 2.9GHz

3GB Ram

AMD Radeon™ HD 7770 GHz

 

I u mojego kumpla na full chodzi z wyżej wymienionym sprzętem 58/59 FPS ;)

Opublikowano

Z tym twoim gtx 770 i i5, to przejechaleś, starsze karty jak 660, 660ti takze nie ograniczą go i nawzajem. Jeśli chcesz by poskładać ci kompa to wyślij PW, to podam ci forum, które się tym zajmuje.

 

Heee...

Jak moze slabsza grafa spowalniac szybszego procka ?

Jak bys powiedzial ze GTX780 nie ogranicza i5 to bym mogl uznac tobie racje.

W tym momecie powiedziales ze wolniejsza karta czyli GTX660 nie spowalnia i5.

To tak samo jak ja bym powiedzial ze GTX460 nie spowalnia i5... jaki w tym sens ?

Mowimy o kombinacji CPU GPU... po co kupowac i7 do grafy GTX460 ?

Ogolnie grafa nie moze spowalniac procka jedynie moze nie wykorzystac jego pelnych mozliwosci.

Tak zablysnoles ze nie wiem czy mam plakac czy sie smiac.

 

GTX770 + i5 = perfekt

GTX780 + i5 = procek spowalnia grafe.

 

GTX660 + i5 = Grafa jest wolniejsza od procka = mozna kupic slabszy procek.

GTX280 + i5 = Grafa jest za wolna i grafa spowalnia procka, czyli procek ledwo co chodzi na 25% wydajnosci.

 

GTX280 + Intel Core 2 Duo E8400 = Dobra kombinacja iz nic niczego nie zwalnia.

 

Zacznij czytac pseudo informatyku.

 

PS. ja zrozumialem to tak ze zalozyciel tematu chce sklepac komputer by grac na full detalach w NFSW.

 

 

Kup komputer za niecałe 2 tyś. to pograsz na WYSOKICH:

 

 

Składał : eXtremes

 

W tym twoim wymień: Karte, Ram, Procek, dysk na 7.2 to może pograsz na srednich jak u mnie to jest ;)

 

To najwyraźniej masz wydajne części :)

 

Ja osobiscie bym wybral Intel core 2 Duo e8400 i inna plyte glowna LGA775,

tak i3 jest szybsza ale intel core 2 duo e8400 jest moze o 10% wolniejszy ale za to na allegro kosztuje mniej niz 200zl nawet i 150zl.

a grafe i tak bym wzia cos typu GTX460/GTX470. Iz wiecej nie jest mu potrzebne :-)

Ja mam 130 FPS z moja GTX460.

65339939328376711656.png

// spox, taka sygna tez moze byc. - IIC13

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...