Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tutorial]Czym jest terraria i jak zacząć w nią grać? #1


Xiamaable

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,zacznę od wytłumaczenia co to terraria

Terraria jest to gra w której odkrywamy,kopiemy,budujemy.

Ta gra jest jak minecraft tylko 2D.

Zacznijmy od menu głównego

Screen mi nie wyszedł

Mamy 4 zakładki:

 

Single Player - Gra dla jednego gracza,czyli użytkownika

 

Multi Player - Granie w grupie.

 

Settings - Ustawienia grafiki audio itp...

 

Exit - Wyjście z gry.

 

Postać tworzymy w zakładce single player po kliknięciu w Create Character

 

Mamy tam różne zakładki detali naszej postaci.

 

Jeśli zrobimy już naszą postać,czas zrobić świat na którym będziemy grać.

 

Mamy trzy opcje

 

Small- Mały

 

Medium - Średni

 

Large - Duży,albo jak kto woli wielki.

 

Po wybraniu czas na grę.

 

Tak wygląda nasz wygenerowany świat,wygląd nie jest wybierany on jest robiony losowo,może nas wyrzucić gdzie chce.

 

Na start dostajemy

 

Miedziany kilof,krótki miecz,siekierę.

 

Pora tych rzeczy użyć.

 

Na początek ścinamy drewno

 

I budujemy prowizoryczny domek taki na pierwszą noc,chyba,że od razu chcemy mieć fortecę. :D

 

Potem włączamy zakładkę z eq

 

Na dole mamy rzeczy,które możemy scraftować.

 

Szukamy workbencha, craftujemy go i stawiamy w naszym "domku".

 

Bez workbencha nie możemy craftować "większości" itemków.

 

Stawiamy naciskamy przycisk do eq i szukamy drzwi i ścianki (door , wooden wall)

 

Stawiamy te rzeczy.

 

Koniec części 1

 

 

post-667082-0-10986000-1379589654_thumb.jpg

post-667082-0-80989000-1379589890_thumb.jpg

post-667082-0-43681300-1379589970_thumb.jpg

post-667082-0-50322300-1379590137_thumb.jpg

post-667082-0-00514200-1379590424_thumb.jpg

1373299622-U667082.png

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Dla mnie jest to ściana tekstu. Weź to popraw, bo się czytać nie chce. Jak to przybierzesz w jakies kolory, entery, wielkosci liter to by bylo fajnie :)

@EDIT zapomnialem o odmianie xD

2s6wxf4.png

Opublikowano

Poradnik chyba dla głupców, bezensowne nabijanie posta, przecież Terraria jest tak orientacyjna, że aż śmieszny jest ten poradnik... Równie dobrze mógłbyś zrobić Tut jak postawić dyrta w Terrari.

Opublikowano

link do pobrania by sie przydal ale spoko

Trochę mnie dziwi twój komentarz :) Link do pobrania = piracenie a piracić nie wolno.

2s6wxf4.png

Opublikowano

Ten tutorial jest jakiś dziwny, uwierz mi, ale chociażby Hrabia czy ja robiliśmy lepsze, bez urazy.

Bryła tekstu nie widzi się dobrze użytkownikom. Zamykam.

1352970251-U713459.png

By Maxiu
"Because limits, like fears, are often just an illusion"

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...