Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut] Uruchamianie Skryptu O Wybranej Godzinie


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Prawdopodobnie pomoze to kliku osobom w pozbyciu sie uciazliwych sleepow z kodu ;P

Ok. Od razu do rzeczy:

 

- Uruchamianie skryptu z dokladnoscia co do 30 sek na przykładzie budzika, ktory sam wymodzilem.

 

Na poczatek pozycja calkowicie nieobowiazkowa lecz bardzo przydatna. Hotkey wylaczajacy skrypcik.

HotKeySet ( "{ESC}" , "Terminate" )                             ; Przypisanie klawiszowi "ESC" funkcji "Terminate"
Func Terminate()                                                            ; Okreslenie co ma sie stac, gdy funkcja Terminate zostanie wywolana 
  Exit 0                                                                               ; W tym przypadku po prostu ma wylaczyc nasz budzik 
EndFunc

 

Najwazniejsza czesc skryptu a zarazem punkt kulminacyjny naszego budzika - funkcja sprawdzajaca co 30 sekund ktora mamy godzine i porownujaca ja z zadeklarowana przez nas godzina uruchomienia skryptu.

 

Do 
  Sleep(30000)                                           ;aktualizuje  co 30 sekund (30000 ms) zmienne $m i $h przypisujac im wartosci aktualnej godziny
  $m=@MIN                 
  $h=@HOUR           
Until   $h = 07   And   $m = 00                  ;Wykonuje ta czynnosc do chwili osiagniecia przez zmienna $h wartosci 07, i analogicznie zmiennej $m wartosci 00, odpowiadajacym godzinie 7:00 

 

I "sygnal" budzika:

 

while 1                                                         ;Poczatek zapętlenia
beep(1500,100)                                         ;beep - brzeczenie glosniczkiem systemowym 1500 - czestotliwosc, 100 - czas trwania 1 dzwieku
sleep(100)
beep(1500,100)
sleep(100)
beep(1500,100)
sleep(100)
beep(1500,100)
sleep(300)
wend                                                           ;Koniec zapetlenia. Wszystko co znajduje sie pomiedzy "Wkile 1" a "wend" bedzie wykonywane do chwili wcisniecia ESC.

 

Calosc kodu:

 

HotKeySet ( "{ESC}" , "Terminate" )
Func Terminate()
  Exit 0
EndFunc
Do 
  Sleep(30000)           
  $m=@MIN
  $h=@HOUR           
Until   $h = 07   And   $m = 00
while 1
beep(1500,100)
sleep(100)
beep(1500,100)
sleep(100)
beep(1500,100)
sleep(100)
beep(1500,100)
sleep(300)
wend

 

Koniec tutka.

Wiem, ze tutek stylistycznie (byc moze i ortograficznie) slaby, ale sposob dziala (przynajmniej u mnie) i chyba to sie liczy najbardziej ^^.

W razie jakichs watpliwosci: Kod w 100% jest moj i tylko moj, mozecie go sobie kopiowac, wklejac, drukowac, wycinac przywlaszczac i nim szpanowac.

Pozdrawiam.

  • 8 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...