Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT]Maszyna pobierająca opłatę za przjeście


Ruthenford

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W tym tutorialu pokażę wam jak zbudować bardzo ciekawą maszynę. Powinna się wam spodobać.

Jest to maszyna, która pobiera opłatę za przejście, a konkretnie to otwiera nam metalowe drzwi jedynie za odpowiednią opłatą.

 

Obecnie istnieją 3 wersje maszyny pobierającej opłatę za przejście. Oto one:

 

Wersja 1 - 
Wersja 2 -
Wersja 3 ( wersja finalna ) -

 

 

Na filmach macie pełne tutoriale pokazujące jak coś takiego budować.

Wersja pierwsza ma spore rozmiary, ale wszystko widać w niej jak na dłoni. Wersja druga działa zupełnie jak pierwsza, ale rozmiary są zdecydowanie mniejsze. W wersji trzeciej rozmiary są mniejsze niż w pierwszej, lecz większe niż w drugiej, ale za to można łatwo przeprogramować ilość wymaganych przedmiotów.

 

Rzeczy potrzebne do zbudowania tego mechanizmu:

-jakieś bloki

-redstone'y

-pochodnie z redstone'a

-zbiornik

-komparator

-przekaźniki

-2 zasilane tory

-kilka zwykłych torów

-wagon ze skrzynką

-blok redstone'a

-44 diamentów, które będą walutą ( można także użyć innych przedmiotów: złoto, żelazo, czy cokolwiek co sobie życzycie )

-metalowe drzwi

 

 

Podobało się? Zapraszam na mój kanał na youtube:

 

http://www.youtube.com/user/minecraftzmarcinem

Opublikowano

Przydatne :P Jak zrobię server, wykorzystać przy VipRoomie, że vip za free, a gracz musi zapłacić za wejście hehe Będzie to PremiumRoom. Masz + świetne rozwiązanie.

MPC Hejter Team Leader

Opublikowano

Co do lagów to nie są one jakoś strasznie duże, bo całość nie jest duża i nie ma tam zbędnych zegarów, a jeśli już ma się coś dziać to musiałbyś mieć tego potwornie dużo i wszystko na raz odpalić, więc raczej nie będziesz mieć dużych lagów. Z drugiej strony nikt nie marnowałby większej liczby ( 2*n; n>10) diamentów tylko po to, by przez 5 sekund były lagi na serwerze. Ale to raczej zazwyczaj zależy od tego jak szybkiego masz neta.

Opublikowano

Gdzieś już chyba widziałem już ten mechanizm :)
Ale i tak bardzo przydatne,poradnik w miare schludnie napisany daje +
A da się zrobić tak że naprzykład zamiast 2diaxów można wrzucić 10irona?

1RkW7od.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...