Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[problem] nie dziala mikstura madrosci na plikach by Terenzo V3


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

mikstura ma w złym miejscu atrybut 2x expa. chyba masz ja w kolumnie value3 i tam jest 66. to powinno być w attrtype0 lub innym attrtype to obojętne. do tego w game będziesz musiał się w edycję tego bonu pobawić bo nie działa.

arijh2.jpg

Opublikowano

No właśnie o tym mówię, ale ten bonus na expa (ID: 66) o ile wiem, nie działa, to też to zwiększanie expa przez bonus trzeba obejść, albo jak ktoś jest pro, to

w game to naprawić, albo przez lib+quest.

arijh2.jpg

Opublikowano

Gdzieś na MPC jest lib, czy tam dif (nie pamiętam dokładnie) dla FreeBSD, który pozwala na użycie funkcji

item.get_socket() jako punktu odniesienia jako atrybutu przedmiotu

 

 

item.get_socket(0) - bon #1
item.get_socket(1) - bon #2
item.get_socket(2) - bon #3
item.get_socket(3) - bon #4
item.get_socket(4) - bon #5
item.get_socket(5) - bon #6
item.get_socket(6) - bon #7

 

i questem wyglądały to tak:

 

quest bonus_exp begin

state start begin

when kill with npc.is_pc() == false begin

function give_bonus_by_attr_id(attr)

local bonus = -- podaj swoją wartość bonusu expa
if attr >= 0 or attr <= 6 and attr == 66 then
return bonus
end
pc.give_exp2(bonus)
end

bonus_exp.give_bonus_by_attr_id(66)
-- debug mode --
syschat("Otrzymano bonus expa: "..bonus.." PD") -- <- zakomentuj tą linijkę, by niepokazywać komunikatu

end

end

end

 

Quest nie testowany, pisany na szybko, może zawierać błędy itp. Jeżeli będziesz się bał, że spowoduje komplikacje na Twoim serwerze, nie

wgrywaj go.

Ofc. Musisz mieć wgrany ten lib/diff, by to śmigało, bo na czysto - na pewno nie pójdzie.

arijh2.jpg

Opublikowano

czego tu sie bac hehe... zrobie kopie game, questa sie usunie z object w razie gdy nie bedzie dzialac, funkcje tez, nie mozna chyba nic popsuc. poszukam difa i jutro sprawdze

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...