Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Wyłudzanie Pieniędzy-Oddam za Darmo!


goes173

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mój kolega ma pewien problem.


Skusił się na Oferte "Oddam za Darmo", miał dostać komputer a nie dostał nic.


Wysłał odpowiednio 29zł na "niby" przesyłkę i tak oto kontakt się urwał z Panem/Panią.


Znam niektóre sprawy sądowe w związku z takimi wyłudzeniami ale na większe sumy.


Co prawda nie wiemy ile już ludzi oszukała(Gdyż podaje się za kobiete).


I pytanie do Was, co on ma zrobić?


Nie chodzi tu o te 30zł lecz oto, aby zapamiętała sobie ta osoba, że niema tak robić.


Dla pewności kolega napisał z innego e maila czy oferta nadal aktualna i na pytanie otrzymał odpowiedz "Tak".


Jeśli to ta "Pani" może jakimś cudem ogląda proszę o zwrócenie koledze gotówki ;)


Nieregulaminowa sygnatura

Opublikowano

Hehe..

Kurwa chłopiec pomysł

kto normalny odda Ci kompa za free ? :D

O tym 29zł już zapomnij :)

 

A nawet jakby on się namyslił i wysłał tego kompa do twojego kolegi

to nie wiem czy ten komp byłby warty te 29 zł :p (chyba że na złomie

41196912334212939960.png


Opublikowano

Trzeba być serio debilem, by pomyśleć o rzeczy za darmo. Darmo to nawet w ryj nie można dostać, a tu chodzi o komputer. Pewnie ta osóbka podała fałszywe dane, a czy to kobieta? Nie moja sprawa. Zwyczajnie kolega dał z siebie zrobić debila, bo taką sprawę jeszcze może przegrać. "Miał dostać komputer", taka osóbka nie podała dokładnych danych [ wniosek z tego co podałeś ] co się składa na ten "komputer".. równie dobrze może podesłać mu starą obudowę.

Arigato.


Opublikowano

@UP jak ktoś jest napalony i wyśle 3 dychy to nie znaczy, że trzeba nazywać go debilem. Zrobił błąd i tyle. Nie każde Oddam za darmo jest fałszywe.

"Ten, który pokona samego siebie jest najpotężniejszym z wojowników."

Opublikowano

@UP jak ktoś jest napalony i wyśle 3 dychy to nie znaczy, że trzeba nazywać go debilem. Zrobił błąd i tyle. Nie każde Oddam za darmo jest fałszywe.

Pffft. Nawet w ogłoszeniach typu "oddam gruz" jest jakiś haczyk :D

 

TOPIC

Pieniądze nie do odzyskania drogą sądową, zbyt mała kwota. Twój kolega będzie miał nauczkę na przyszłość.

1382800106-U1012385.png


Opublikowano

Jeśli kobieta pozostawiła swój adres to można zrobić jej jajca.

Przypuszczam ze przedmiot wystawiony był na Tablica.pl.

 

Bierzesz pocztóweczkę, i teraz tak:

Wypełniasz w danych nadawcy adres tej babki.

W danych odbiorcy jakąś tam byle jaką osobę.

Idziesz, wewalasz do skrzynki wysyłkowej.

Przesyłka zamiast do odbiorcy, trafi do nadawcy, czyli do niej.

Po czym ona wybuli karę za nienaklejenie znaczka.

I inne takie pierdoły.

:P

 

Ale powtarzam robisz to na własną odpowiedzialność, ja tego nigdy nie próbowałem.

Zajrzyj na bloga -> Click

Opublikowano

Tak, ale może oszukala tak 10 osób?

To już jest 300zl, a to dość duża suma.

@UP, całkiem dobry pomysł lecz wątpie, aby podała praawdziwe dane.

Oferta to znajdowala się chyba na oglaszamy24.

Nieregulaminowa sygnatura

Opublikowano

No właśnie, więc co zrobić?

Nie chodzi juz o te 3 dyszki, ale aby więcej osób nie naciągano tak.

Nieregulaminowa sygnatura

Opublikowano

@Up Samodzielnie raczej nic nie zrobisz, a kontaktu z innymi "być może" oszukanymi osobami nie masz, więc to jest raczej sytuacja bez wyjścia.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...