Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Podłączenie głośników samochodowych - laptop


Aksel335

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam chciałbym do swojego laptopa (ze zintegorwaną kartą dźwiękową) podłączyć dwa głośniki samochodowe oraz wzmacniacz i w przyszłości skrzynie basową.

Myślałem, aby przy podłączeniu wykorzystać zasilacz 230V.
Niestety nie do końca wiem jak się za to zabrać dlatego poniżej pokaże co mam, a was proszę o to abyście mi wyjaśnili jak mniej więcej wypadałoby to wszystko połączyć by nie było jednego wielkiego Bum :)

03460228959017376607.jpg

58283660607055258257.jpg

04761994203331177293.jpg

32132279722324193082.jpg

62665285399055289653.jpg

Opublikowano

Jeśli nie chcesz 'wielkiego bum' to polecam napisać ten temat na elektroda.pl. Tutaj większość ludzi(są wyjątki) na kompach się nie zna, więc nie liczyłbym wiele na temat elektroniki

Opublikowano

Mogło by się udać, ponieważ Molex ATA jest pod 12V, 4 pinowy. Żółty - 12V, czarny - masa, czarny - masa, czerwony - 5V. Więc moim zdaniem są szanse.

Opublikowano

Ile Wat ma ten zasilacz?

Ilu Watowe głośniki i wzmacniacz? @Edyta Wzmacniacz 130, a głośniki 140, nie zauważyłem :P

Zostawisz je bez obudowy, czy zrobisz jakąś drewnianą skrzynkę?

To pozostaje kwestia zasilacza i obudowy :P

436951440626370320491.png

Opublikowano

Dobra tam...

 

Odcinasz od wtyczki molex kabel żółty i czarny

 

5147096700_1292969553.jpg

 

łączysz ze wzmacniaczem gnd > czarny 12+ > żółty

 

Aby włączyć zasilacz potrzebujesz jakiś drut czy coś

Łączysz te dwa kable

 

wlaczanie_01.jpg

 

W ten sposób

 

wlaczanie_08.jpg

 

 

Do Low Input podłączasz taką złączke

 

RCA-MiniJack.jpg

 

tylko że dźwięk nie wiem czy nie będzie tylko nisko kanałowy na wyjściu

 

Do tych wsuwek co masz po lewo od bezpiecznika podłączasz głośnik do minusa kabel od głośnika co jest na membranie a do plusa ten co idzie do wnętrza głośnika

 

 

Mniej-więcej coś takiego

 

1378331621-U719057.png

Opublikowano

Po 1 jakoś musisz załączać ten zasilacz komputerowy, po 2 jeżeli już chcesz się bawić to bierzesz wtyczkę "Molex" Czyli tą cztero pinową, którą zazwyczaj się podłącza np. Napęd DVD. Zółty kabel odpowiada za Plusowe bieguny +12V a czarny zaraz obok zółtego za Ujemne bieguny +12V. Do gniazda na wzmaczniaczu +12 podłączasz zółty kabelek z zasilacza, do GND czarny, Rem jest do cewki, którą sobie darujemy, Teraz aby włączyć zasilacz komputerowy musisz złączyć 2 kable na kostce 24pin, mianowicie czarny i szary lub szary i szary w zależności jakie masz kolory. Teraz podłączasz pod low input taki kabel 2x chinch/jack 3,5MM i tego dżeka podłączasz pod laptopa. Wzmacniacz masz pod jeden głośnik więc bierzesz kabel plusowy z każdego głośnika i łęczysz te 2 głośniki kablem plusowym, tak samo postępuj z kablami minusowymi oraz podłącz odpowiednio + do + a - do -. Pozdrawiam

Asus M2V-MX


AMD Athlon 64x2 4800+ AM2


2Gb Ram DDRII GoodRAM


160GB Sata II


Gigabyte 8400GS 512mb Full HD


Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...