Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Jeden program, dwa okna i "przesyłanie danych" między nimi.


er007

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Potrzebuję pomocy !

Bawię się VB i stworzyłem sobie JEDEN PROGRAM Z DWOMA OKNAMI (FORM).

Mój problem polega na tym, że:

Na "Form1" mam, np.: przycisk który uruchomi "coś" co jest zapisane(ścieżka do tego "czegoś") w Form2 i to nie działa, ponieważ musi być włączona Form2, żeby "przesłało" ścieżkę do Form1, a ja chcę, aby to zapisało (Użyłem do tego "My.Settings) i po ponownym uruchomieniu można było kliknąć od razu w przycisk i odpali nam się "Coś" co daliśmy w Form2.

 

Zrozumiał ktoś co napisałem chociaż ;x?

Opublikowano

Jak trzymasz w my.settings to musi być w wszystkich formach widocznie źle dodajesz.

 

to ja mam tylko w form2.

To muszę dodać do form1.load :

My.settings.save (czy jakoś tak)

Opublikowano

My.settings.save wpisujesz do zdarzenia zamykania formy. Chyba, że w opcjach projektu masz "Zapisz My.Settings przy zamknięciu" to wtedy nie musisz tego wpisywać, wystarczy tą opcje zaznaczyć :P

Opublikowano

Jak trzymasz w my.settings to musi być w wszystkich formach widocznie źle dodajesz.

Zadziałało.

Nawet nie wpadłem na to, że to może mieć jakiekolwiek powiązanie.

Dziękuje.

 

Topic:

Close please.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...