Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Karta G. - Głośno chodzi - Pomocy..


qizz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, otóż mój problem tkwi w karcie graficznej a bardziej w jej
chłodzeniu. Po odpaleniu PC'ta wentylator zaczyna strasznie hałasować
karta - Sapphire Radeon HD4670 1gb DDR3 koszt tej karty w takim stanie
wyniósł mnie 50zł. Poprzednia karta EAH3450 teoretycznie ma 512 ale z
tyłu nalepka pisze EAH3450/256m/cos tam. Pomóżcie w czym jest problem, i
ile moze wyniesc mnie koszt naprawy tego chłodzenia i czy opłacało mi
się za 50zł kupić ją, oraz porównajcie moją starą karte czy duża bedzie
różnica w grach. Oto zdj. karty i chłodzenia smile.png


http://postimg.org/image/yifb7c257/


Czekam na odpowiedź, i sory za jakość zdj.

Ty decydujesz o czynach, nigdy czyny o Tobie

Opublikowano

Czy to się dzieje tylko przy starcie PC?

CPU: Intel Core i5 3350p /// MOBO: Gigabyte GA-Z68AP-D3 /// GPU: MSI Geforce GTX 660 Ti OC 2GB /// PSU: XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU /// HDD: Seagate 500GB /// RAM: Crucial 8GB 1333MHz

a71211487f3a47a8.png

Opublikowano

Czy to się dzieje tylko przy starcie PC?

Nie ona cały czas hałasuje tzn. Wiatraczek ten obok chłodzenia pasywnego, po odłaczeniu jego pasywne chłodzenie nie daje rady i sie przegrzewa, jakieś rady? :)

Ty decydujesz o czynach, nigdy czyny o Tobie

Opublikowano

Najlepiej jak byś zdjął ten "wentylator" co teraz jest i przyczepił jakiś wentylator 80mm lub 92mm jednocześnie nie zakładając tego kawałka plastiku. Bo to co teraz jest będzie albo głośnie albo bardzo mało wydajne.

Opublikowano

Wentylator będzie hałasował, bo chłodzenie to kawałek złomu, a nie chłodzenie. Jeśli temepratury są w normie, to nie masz się co przejmować.

W czym moge sprawdzic temp?

Ty decydujesz o czynach, nigdy czyny o Tobie

Opublikowano

Tak mi 2 kolegów proponował żebym kupił jakąś paste termoprzewodzącą tak? :D

Ty decydujesz o czynach, nigdy czyny o Tobie

Opublikowano

Pastę też dobrze jest wymienić na nową.

Tej pasty pod pasywnym chłodzeniem nie było wyschła bo pozostałosci zostały, tak wgl kolega od którego ją kupiłem mówił, że wczesniej wszystko było git nie hałasowała tak, nagle teraz tak coś się jej stało, mówił ze nie zaglądał do wiatraczka ani niczym nie zmarował. PS. Opłacało się za 50zł kupić, przyczytajcie @up jaką miałem karte wczesniej :P

 

Mozesz rozebrac wentylator (zdjac lopatki), wyczyscic i nasmarowac.

 

Temp. mozesz sprawdzic programem hwmonitor

Tak wgl mozesz mi wytlumaczyc jaka temp jest w normie a jaka poza skale bo nie bardzo sie łapie jak narazie :P

Ty decydujesz o czynach, nigdy czyny o Tobie

Opublikowano

Tej pasty pod pasywnym chłodzeniem nie było wyschła bo pozostałosci zostały, tak wgl kolega od którego ją kupiłem mówił, że wczesniej wszystko było git nie hałasowała tak, nagle teraz tak coś się jej stało, mówił ze nie zaglądał do wiatraczka ani niczym nie zmarował. PS. Opłacało się za 50zł kupić, przyczytajcie @up jaką miałem karte wczesniej :P

 

Tak wgl mozesz mi wytlumaczyc jaka temp jest w normie a jaka poza skale bo nie bardzo sie łapie jak narazie :P

Podaj temperaturę lepiej. W stressie (pełne obciążenie np. FurMark) nie powinna przekraczaj ~~80stopni.

Opublikowano

Podaj temperaturę lepiej. W stressie (pełne obciążenie np. FurMark) nie powinna przekraczaj ~~80stopni.

mam rozumiec, ze program pokazuje temp tylko grafiki to na starej grafice przy otwartej przegladarce i steamie w tle, mam temp miedzy 50 a 60 stopni, tą hd4670 sprawdze jak ogarne tą paste + wiatraczek aby ciszej chodził

Ty decydujesz o czynach, nigdy czyny o Tobie

Opublikowano

~odświeżam.

Ty decydujesz o czynach, nigdy czyny o Tobie

Opublikowano

Wymień pastę, jeżeli nie pomoże spróbuj dostać nowe chłodzenie na allegro i po prostu zmień.

Asus M2V-MX


AMD Athlon 64x2 4800+ AM2


2Gb Ram DDRII GoodRAM


160GB Sata II


Gigabyte 8400GS 512mb Full HD


Opublikowano

Ale ta pasta nie jest pod wentylatorem tylko pod pasywnym chłodzeniem, no to od pasty by zależało czy wiatrak by hałasował?!

Ty decydujesz o czynach, nigdy czyny o Tobie

Opublikowano

Wymiana pasty nie wyciszy wentylatora, a jedynie może nie wiele zmniejszy temperaturę ale to nie wpłynie na wentylator. Gdyż on jest podpięty 2 pinową wtyczką czyli cały czas ma takie same obroty. Jak chcesz go wyciszyć to przetnij któryś z tych przewodów idących od wentylatora i przylutuj tam jakiś rezystor o nie zbyt dużej oporności. A na stałe zmniejszysz napięcie idące do wentylatora co zmniejszy jego obroty, więc wentylator będzie cichszy. Ale ja przyczepił bym w jego miejsce jakiś normalny wentylator 80mm lub 92mm co zmniejszy temperaturę karty a jednocześnie będzie ciszej.

Opublikowano

Wymiana pasty nie wyciszy wentylatora, a jedynie może nie wiele zmniejszy temperaturę ale to nie wpłynie na wentylator. Gdyż on jest podpięty 2 pinową wtyczką czyli cały czas ma takie same obroty. Jak chcesz go wyciszyć to przetnij któryś z tych przewodów idących od wentylatora i przylutuj tam jakiś rezystor o nie zbyt dużej oporności. A na stałe zmniejszysz napięcie idące do wentylatora co zmniejszy jego obroty, więc wentylator będzie cichszy. Ale ja przyczepił bym w jego miejsce jakiś normalny wentylator 80mm lub 92mm co zmniejszy temperaturę karty a jednocześnie będzie ciszej.

Niedługo jade do leclerca to wpadne do komputerowego i spytam o tą paste, spróbuje zmienic prędkość wiatraka Speedfan'em czy to coś pomoże.

Ty decydujesz o czynach, nigdy czyny o Tobie

Opublikowano

też możesz mieć tak że łożyska w wiatraku już się pokrtuszyły i dla tego głośno chodzi

sygnatura niezgodna z regulaminem forum mpc rozdział II pkt. 7

Opublikowano

Niedługo jade do leclerca to wpadne do komputerowego i spytam o tą paste, spróbuje zmienic prędkość wiatraka Speedfan'em czy to coś pomoże.

Programem chyba ci się nie uda zmienić bo to jest wentylator z 2 pinową wtyczką, więc nie masz regulacji obrotów ani informacji ile ich jest.

Opublikowano

up informacje ile ich jest będzie miał ale regulacji już nie bo mam taki z 2 pin i widzę ile mam obrotów na wentylatorze od procka

sygnatura niezgodna z regulaminem forum mpc rozdział II pkt. 7

Opublikowano

2 pinowy wentylator ma czerwony przewód który jest plusem zasilania czyli 12v a drugi czarny masą czyli "minus". W 3pinowych wentylatorach to właśnie ten trzeci przewód jest od odczytywania liczby obrotów. A dopiero 4 pinowy wentylator ma możliwość sterowaniem obrotów, przez PWM. Da się regulować każdy wentylator po przez zmniejszenie napięcia ale płyty główne tego nie umożliwiają.

 

@up

Jest to albo błąd programu albo ty patrzysz na inny wentylator.

Opublikowano

no właśnie nie bo nie mam innego wentylatora w obudowie więc mój komputer jest dziwny

sygnatura niezgodna z regulaminem forum mpc rozdział II pkt. 7

Opublikowano

W Speedfan GPU na przeglądarce jak siedze ma stopni miedzy 55/60 - Jeszcze nie zakupilem pasty najprawdopodobniej jutro kupie, a i na starym chlodzeniu czyli na tym wiatraczku małym..Jak ocenicie temperature?

Ty decydujesz o czynach, nigdy czyny o Tobie

Opublikowano

Dość wysoko. Ale po rozmiarze tego chłodzenia można było się tego spodziewać. Wymień pastę i najlepiej spróbuj jakoś doczepić jakiś normalny wentylator.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...