Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie]Survival+frakcje oraz kilka innych pytań


MynDoS

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Proszę modków o nie usuwanie tego tematów poniewaz chciałbym dowiedzieć się paru rzeczy które będę pisał w tym temacie.

 

Pytania dotyczące serwera survival+frakcje

 

1. Czy według was opłaca się na survival+frakcje dodać mapę lub miejsce w którym gracze sami będą mogli stawiać sklepy?

2. Czy dodawać enchant na spawn, np: do danego lvl'a? (Załóżmy 18)

3. Jak zablokowac ustawianie claimów na spawnie?

4. Czy lepiej zrobić tak by frakcje były darmowe czy za jakąś cenę?

5. Co według was powinno znaleźć się na spawnie do tego typu "moda" ?

6. Czy wg was opłaca się dodawać kowadła na spawnie?

 

 

Pytania dotyczące samego serwera i konfiguracji (tworzenia, itd)

 

1. Jak ustawić by moby nie respiły się na damy cuboidzie?

Opublikowano

1.Tak

2.Tak

3.dodaj flage /rg flag [nazwa regionu] cmds-block /f claim

4.Za cene, np. 16 diaxow, zelaza czy zlota

5.Hmm, swiniarnia

6.Tak.

 

By moby się nie spawniły to: /rg flag [nazwa regionu] mob-spawning deny

 

Proszę o like :)

Opublikowano

Czemu gdy spolszczam plik

messages_en.yml w authme to ciągle przy reloadzie serwera znów go cofa na angielski?

Opublikowano

1. Nie, takie coś nie pasuje.
2. Dodaj na spawnie do 10lvl'a enchant, spokojnie może stać.

Enchant do 15 - 10.000 $

Enchant do 20 - 15.000 $

Enchant do 25 - 20.000 $

Enchant do 30 - 30.000 $
3. /rg flag nazwa blocked-cmds /f claim
4. Itemy (wszystko po staku):

Diaxy, złoto, szmaragdy, węgiel, żelazo, perła endermana x16.
5. Expiarka(fake), ładny spawn, świniarnia, minigames'y, zabawy.
6. Tak, jasne.

Opublikowano

4.Hmm... A może zrobisz coś takiego, że gildia jest za kasę, claimowanie jest za kasę, zapraszanie itd. Wtedy za zabijanie mobów by była kasa i graczy. Na takim serwerze może bym zagrał, ale na tym który ty chcesz stworzyć to nie.

Daj +


Opublikowano

1.Nie to nie freebuild, że gracze będą mogli sobie robić sklepy, i zarabiać kase

2.Daj, ale nie do 18 lvl tylko do 8-10 Dlaczego ? Bo w tedy survival będzie za prosty jeżeli dasz 18 lvl, wpadnie im dobry enchant, i bd rozwalać wszystkich

3.Możesz zablokować tą komendę flagą, lub w pluginie factions zrobić safezone :)

4.Za jakąś cenę, gdy są darmowe, gra jest zbyt prosta, zakładają sobie gildie i grają w 10 na 1 :(

5.Zrób jakiegoś prostego parcoura, zbuduj ładny spawn, zrób jakieś fake pomieszczenie, gdzie bd spadać do dziury i dedać, i dodaj jakieś jedzonko na spawn.

6.Nie, będą sobie łączyć miecze w kowadle, aż zrobią sobie sharp 3-5

7.Wpisujesz komendę /rg flag {Nazwa Cuba} mob-spawning deny

Opublikowano

 

Czemu gdy spolszczam plik

messages_en.yml w authme to ciągle przy reloadzie serwera znów go cofa na angielski?

 

 

 

A co do tego?

Bo ciągle spolszczam i ciągle przy "reloadzie" przywraca stary plik

Opublikowano

1. Tak

2. Tak ale za jakaś cenę.

3. Już odpowiedział ktoś nie ma po co pisać to samo/

4. Za cenę jakieś itemy typu 10 diaxów, 10 żelaza i 10 węgla czy coś w tym stylu.

5. Jakaś wymieniarka itemów na spawnie oraz mały spawner krów/swinek żeby było żarcie na początek.

6. Tak

Opublikowano

Witam,

Następne pytanie.

 

Jak zrobić taki mur wokół spawnu, w sensie chciałby by wokół spawnu (tak jak zaznacze) stworzyło taki mur (jednowarstwowy)

Opublikowano

1. Czy według was opłaca się na survival+frakcje dodać mapę lub miejsce w którym gracze sami będą mogli stawiać sklepy?

Tak zrób warp targ 0i tam bedą targi za kase i tam beda mogli sklep wystawiać


2. Czy dodawać enchant na spawn, np: do danego lvl'a? (Załóżmy 18)

Tak zrób dla graczy np na: 12 lvl a dla vipów na 30


3. Jak zablokowac ustawianie claimów na spawnie?

Tego Nie Wiem


4. Czy lepiej zrobić tak by frakcje były darmowe czy za jakąś cenę?

Zrób np gildie za 45 diaxów


5. Co według was powinno znaleźć się na spawnie do tego typu "moda" ?

Kowadło pokój vip'a i svip'a enchant szkrzynka z 1 diaxem co godzinkę hmm mozesz zrobic też jakiś pokój na eventy dużo pomysłów jest o zrub np miejsce dla afk świnki sklep nie wiem co jeszcze bardzo dużo pomysłów jest.


6. Czy wg was opłaca się dodawać kowadła na spawnie?

Tak Opłaca

                                                   sygnatura2.png

Opublikowano

Witam,

Następne pytanie.

 

Jak zrobić taki mur wokół spawnu, w sensie chciałby by wokół spawnu (tak jak zaznacze) stworzyło taki mur (jednowarstwowy)

Zaznaczasz dwa punkty i wpisujesz //walls <id blocku>

Opublikowano

Masz authme czy authmereloaded?

Jak tłumaczyłeś to nie usunąłeś znaczków ' ' lub " " przez przypadek?

 

Możesz też skopiować plik "messages_en" i zmienić mu nazwę na "messages_pl". Później w configu poszukać linijki i zmienić ją na tą niżej

  messagesLanguage: en
  messagesLanguage: pl

Daj +


Opublikowano

1.Tak


2.Enchant najlepiej obok spawnu.


3.dodaj flage /rg flag [nazwa regionu] cmds-block /f claim


4.Za kase lub tak jak wyżej za diaxy, np. 1 blok diaxa,5 złota i 10 kasy.


5.Nwm..


6.Nie.


 


Żeby mobki się nie spawnowały to wpisz komende - /rg flag [nazwa regionu] mob-spawning deny

 

EDIT--

 

Powinieneś mieć w configu takie coś

 

unrestrictions:
UnrestrictedName: []
messagesLanguage: en

 

Nie zmieniaj tego i po prostu spolszcz te wiadomości.

 

Jeżeli chcesz to mogę ci wysłać moje authme


 


Proszę o like :)

b1427b380f6a1da2.png5623214702585481002474.gif
Opublikowano

1.Tak


2.Tak


3.dodaj flage /rg flag [nazwa regionu] cmds-block /f claim


4.Za cene, np. 16 diaxow, zelaza czy zlota


5.Hmm, swiniarnia


6.Tak.

Niezapomni o Like


Opublikowano

Teraz jak zablokować te wybuchanie creeperow na spawnie?

Bo jak creeper wejdzie na spawn i wybuchnie to wszystko niszczy, wystarczy że gracz podprowadzi go z terenu poza spawnem (gdzie się respi)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...