Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Gra nie działa płynnie? Wyłączmy zbędę usługi!


Calme

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema,

Chcę Wam zaprezentować mój mały poradnik. Za jego pomocą wyłączycie większość usług, a tym samym procesów, które obciążają procesor, pobierają miejscę w pamięci RAM i tym samym polepszycie wydajność Waszego PC na czas grania.

Specjalnie dla działu GTA siedziałem 2 godziny by dla Was wybrać listę usług bez których komputer będzie działał stabilnie i się nie wyłączy samoczynnie, a przyspiesznie będzie zauważalne, więc nie ma obaw. :-)

 

Przedstawiam dwa sposoby na wyłączenie usług:

 

SPOSÓB I

 

Usługi możemy wyłączyć metodą manualną stosując się do mojej instrukcji:

1.Włączamy "Menadżer Zadań Windows" kombinacją plawiszy [Ctrl+Shift+Esc].

2.Przechodzimy do zakładki "Usługi".

3.Znajdujemy wszystkie usługi z listy poniżej, a następnie klikamy na nie prawym przyciskiem myszy i wybieramy "Zatrzymaj usługę".

 

Testowana przeze mnie lista usług które zalecam zatrzymać by komputer pozostał stabilny i zwiększył swoją wydajność:

 

 "Indexing Service"
 "System Restore Service"
 "Themes"
 "WSearch"
 "wlidsvc"
 "Spooler"
 "nvUpdatusService"
 "nvsvc"
 "gpsvc"
 "MDM"
 "DcomLaunch"
 "WinHttpAutoProxySvc"
 "nsi"
 "netprofm"
 "FontCeche"
 "fdPHost"
 "FDResPub"
 "wscsvs"
 "HomeGroupProvider"
 "eventlog"
 "Dhcp"
 "MpsSvc"
 "DPS"
 "BFE"
 "PNRPsvc"
 "2p2svc"
 "2p2imsvc"
 "wudfsvc"
 "WdiSystemHost"
 "UxSms"
 "TrkWks"
 "PcaSvc"
 "HomeGroupListener"
 "wuauserv"
 "SENS"
 "seclogon"
 "Schedule"
 "MMCSS"
 "LanmanServer"
 "NlaSvc"

Każda z wymienionych usług powinna posiadać swój numer "PID", nie martwcie sie jednak jeśli nie znajdziecie jakieś usługi - jest to uniwersalna lista dla systemów od XP, Vista, 7, 8. :)

 

By ponownie włączyć usługi najprościej jest uruchomić ponownie komputer, można jednak znów szukać według listy i uruchamiać ręcznie tak jak w przypadku wyłączania.

 

SPOSÓB II

 

Specjalnie dla działu GTA stwożyłem mały programik który zrobi wszystko za Was. :)

Program umożliwia wyłączenie i włączenie usług za pomocą tylko kilku kliknięć co jest sporą oszczędnością czasu oraz szybszą, efektowniejszą i bezpieczniejszą opcją. :)

 

By go uruchomić proszę wkleić poniższy tekst do notatnika, a następnie przy zapisie zamiast *.txt wstawić *.bat.

@echo off
title MPC Forum - Cheaty, Boty, Bugi, Hacki do gier online
echo Wylacz lub wlacz uslugi. 
echo Pisane na potrzeby dzialu "Seria GTA".
echo [by cichy.]

:menu
echo Wybierz "1" jesli chcesz wylaczyc uslugi, lub "2" by je uruchomic.
echo Wybierz "3" by zakonczyc.
SET /P M=Co chcesz zrobic?
IF %M%==1 GOTO wylacz
IF %M%==2 GOTO wlacz
IF %M%==3 GOTO koniec
echo.
pause


:wylacz
cls 
echo Wylaczam wszystkie zbedne uslugi...
pause
NET STOP "Indexing Service"
NET STOP "System Restore Service"
NET STOP "Themes" 
NET STOP "WSearch"
NET STOP "wlidsvc"
NET STOP "Spooler"
NET STOP "nvUpdatusService"
NET STOP "nvsvc"
NET STOP "gpsvc"
NET STOP "MDM"
NET STOP "DcomLaunch"
NET STOP "WinHttpAutoProxySvc"
NET STOP "nsi"
NET STOP "netprofm"
NET STOP "FontCeche"
NET STOP "fdPHost"
NET STOP "FDResPub"
NET STOP "wscsvs"
NET STOP "HomeGroupProvider"
NET STOP "eventlog"
NET STOP "Dhcp"
NET STOP "MpsSvc"
NET STOP "DPS"
NET STOP "BFE"
NET STOP "PNRPsvc"
NET STOP "2p2svc"
NET STOP "2p2imsvc"
NET STOP "wudfsvc"
NET STOP "WdiSystemHost"
NET STOP "UxSms"
NET STOP "TrkWks"
NET STOP "PcaSvc"
NET STOP "HomeGroupListener"
NET STOP "wuauserv"
NET STOP "SENS"
NET STOP "seclogon"
NET STOP "Schedule"
NET STOP "MMCSS"
NET STOP "LanmanServer"
NET STOP "NlaSvc"
echo Uslugi wylaczone
pause
cls 
goto menu 

:wlacz
cls
echo Wlaczam wszystkie uslugi ponownie...
pause
NET START "Indexing Service"
NET START "System Restore Service"
NET START "Themes" 
NET START "WSearch"
NET START "wlidsvc"
NET START "Spooler"
NET START "nvUpdatusService"
NET START "nvsvc"
NET START "gpsvc"
NET START "MDM"
NET START "DcomLaunch"
NET START "WinHttpAutoProxySvc"
NET START "nsi"
NET START "netprofm"
NET START "FontCeche"
NET START "fdPHost"
NET START "FDResPub"
NET START "wscsvs"
NET START "HomeGroupProvider"
NET START "eventlog"
NET START "Dhcp"
NET START "MpsSvc"
NET START "DPS"
NET START "BFE"
NET START "PNRPsvc"
NET START "2p2svc"
NET START "2p2imsvc"
NET START "wudfsvc"
NET START "WdiSystemHost"
NET START "UxSms"
NET START "TrkWks"
NET START "PcaSvc"
NET START "HomeGroupListener"
NET START "wuauserv"
NET START "SENS"
NET START "seclogon"
NET START "Schedule"
NET START "MMCSS"
NET START "LanmanServer"
NET START "NlaSvc"
echo Uslugi wlaczone
pause
cls
goto menu

:koniec
echo MPC Forum - Cheaty, Boty, Bugi, Hacki do gier online
pause
exit
 

Gotowy plik mogę udostępnić po kontakcie.

Program obsługuję się następująco:

1.Uruchamiamy plik jako Administrator. WAŻNE!!!

2.Wybieramy co chcemy zrobić i zatwierdzamy "Enter"

*Podczas gdy usługi będą wyłączane program będzie pytał klika razy czy dana usługa ma być na pewno wyłączona. W takich sytuacjach wybieramy "T" i klikamy "Enter"

WYJĄTEK !!!

Program zapyta o wyłączenie usługi Windows Audio i tu jeśli chcemy mieć dzwięk wybieramy "N" i zatwierdzamy "Enter".

 

Obie metody przeznaczone są dla Windows Vista, 7, 8 lecz mimo to dodałem kilka usług które, nie są obsługiwane w wymienionych lecz w Windows XP. Dzięki temu użytkownicy staruszka będą mogli w jakimś stopniu wykożystać moje narzędzie. :)

 

Jeśli macie jakieś propozycje piszcie pod tym tematem. :) Uwzględnie wszystkie opinię i propozycję. :)

76561198093115115.pngAddFriend.png

Opublikowano

Zgodzę się ze Snajperem, aczkolwiek może się komuś przyda.

Ciekawi mnie jedno, dlaczego w skanie przeskanowałeś STRONĘ na którą wrzucałeś to, a nie plik?

Tutaj przeskanowany plik wskazuje na trojana ;)

https://www.virustotal.com/pl/file/597be4193308a959c317226b63ac7f82a30abda06320688d8d26d4a970791811/analysis/

 

Wytłumaczysz to jakoś?

Opublikowano

Chciałem zrobić tutorial jak polepszyć wydajnośc z użyciem mojego programiku, więc dałem TuT. :) Jak chcesz możesz zmienić. :)



Zgodzę się ze Snajperem, aczkolwiek może się komuś przyda.

Ciekawi mnie jedno, dlaczego w skanie przeskanowałeś STRONĘ na którą wrzucałeś to, a nie plik?

Tutaj przeskanowany plik wskazuje na trojana ;)

https://www.virustotal.com/pl/file/597be4193308a959c317226b63ac7f82a30abda06320688d8d26d4a970791811/analysis/

 

Wytłumaczysz to jakoś?

Tak. :) Program zamyka usługi odpowiedzialne za monitorowanie bezpoieczeństwa w sieci, więc jest rozpoznawany jako zagrożenie. Mimo to ta usługa nie jest potrzebna w czasie gry ponieważ działa aktywnie tylko gdy aktywny jest ruch sieciowy (coś pobieramy), a jeśli gramy w multi połączenie jest szyfrowane więc nie ma obaw. :)

76561198093115115.pngAddFriend.png

  • Rayzer. zmienił(a) tytuł na Gra nie działa płynnie? Wyłączmy zbędę usługi!

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...