Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie]Przypisanie hotkeyów do klawiszy


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Chodzi mi po glowie stworzenie czegos takiego:

 

w momencie, gdy aktywujemy jakims klawiszem "loud speaking mode" (czy cokolwiek innego) jakimstam klawiszem f8, nasze klawisze od A do Z zaczynaja wysylac:

 

A:

{ENTER}

A

A A

A AAA

A A

A A{ENTER}

 

i tak dalej, czyli jakby powiekszony obraz literki w ASCII. Kolejne wcisniejcie f8 powoduje wylaczenie tegoż "loud speaking mode". Chcialbym, zeby chodzilo to w miare szybko, a buforowalo sie:

1. wciskam toggle, wciskam klawisze, wciskam untoggle -> w tym momencie wszystkie wpisane znaki zostana wypisane w formie obrazkowej ascii

 

lub

 

2. wciskam toggle, wciskam klawisze ktore wyswietlaja sie na biezaco, po czym wciskam untoggle -> wszystkie wcisniete klawisze skoncza wypisywanie, po czym klawiatura zaczyna dzialac normalnie

 

 

Moj pomysl to zrobienie tego tak:

 

 

HotKeySet("{F2}", "onoff")
 
func onoff()
   if $talk = 1 Then
      $talk = 0
   Else
      $talk = 1
   EndIf
EndFunc

 

I do KAZDEGO klawisza przypisanie hotkeya, czyli np:

 

 

HotKeySet("{a}","a")
 
func a()
   if $talk = 1 Then
Send("
{ENTER}
      A
    A  A
   A AAA
 A           A
A               A{ENTER}")
 
else
   Send("a");
 
endIf
 
endfunc

 

ale nie jestem pewien, czy nie bedzie zamulalo klawiatury w trybie normalnym, no i byc moze zacznie sie wszystko mieszac (gdy wpisze A, zaczynie wypisywanie, a w tym momencie wcisne b, to b 'werżnie' sie w a, czy cos). Czy znacie jakies sprawdzone, niezamulajace sposoby na napisanie czegos takiego?

Opublikowano

 

Chodzi mi po glowie stworzenie czegos takiego:

 

w momencie, gdy aktywujemy jakims klawiszem "loud speaking mode" (czy cokolwiek innego) jakimstam klawiszem f8, nasze klawisze od A do Z zaczynaja wysylac:

 

A:

{ENTER}

A

A A

A AAA

A A

A A{ENTER}

 

i tak dalej, czyli jakby powiekszony obraz literki w ASCII. Kolejne wcisniejcie f8 powoduje wylaczenie tegoż "loud speaking mode". Chcialbym, zeby chodzilo to w miare szybko, a buforowalo sie:

1. wciskam toggle, wciskam klawisze, wciskam untoggle -> w tym momencie wszystkie wpisane znaki zostana wypisane w formie obrazkowej ascii

 

lub

 

2. wciskam toggle, wciskam klawisze ktore wyswietlaja sie na biezaco, po czym wciskam untoggle -> wszystkie wcisniete klawisze skoncza wypisywanie, po czym klawiatura zaczyna dzialac normalnie

 

 

Moj pomysl to zrobienie tego tak:

 

 

 

HotKeySet("{F2}", "onoff")
 
func onoff()
   if $talk = 1 Then
      $talk = 0
   Else
      $talk = 1
   EndIf
EndFunc

I do KAZDEGO klawisza przypisanie hotkeya, czyli np:

 

HotKeySet("{a}","a")
 
func a()
   if $talk = 1 Then
Send("
{ENTER}
      A
    A  A
   A AAA
 A           A
A               A{ENTER}")
 
else
   Send("a");
 
endIf
 
endfunc

ale nie jestem pewien, czy nie bedzie zamulalo klawiatury w trybie normalnym, no i byc moze zacznie sie wszystko mieszac (gdy wpisze A, zaczynie wypisywanie, a w tym momencie wcisne b, to b 'werżnie' sie w a, czy cos). Czy znacie jakies sprawdzone, niezamulajace sposoby na napisanie czegos takiego?

 

 

 

Możesz to zrobić by każda rzecz robiła się krok po kroku. Przy zatrzymaniu, po prostu zatrzymujesz się na danym kroku. A wpisywanie tego (wybranej literki): wciśniętego klawisza (w przypadku zmiany, zmienia się znak w zmiennej, z której jest pobierany do każdego kroku, który się wykonuje w danym czasie.

9obpmnjr.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...