Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Co sądzicie o tej obudowie?


Vakoss12

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemka!

 

 

Mam już postaniowione że w poniedziałek kupuję kompa , ale nie wiem jaką obudowę wybrać .

Mi się podoba taka :http://www.morele.net/obudowa-zalman-z9-plus-czarna-418073

 

To jest co kupuję : http://www.morele.net/inventory/info/hTzK5a/

 

Czy będzie wystarczająco miejsca na zrobienie CrossFire z HD 7850?

I jak trzeba położyć zasilacz jak jest umiejscowiony na dole ?

Wentylatorem do góry czy do dołu?

 

 

@EDIT

 

Pendrive jest z kodu xD

CPU : Intel i5 4670k //  GPU : Gigabyte 270x Windforce3X // PSU : Ocz Fatal1ty550w  // CASE :  Regnum L50  // MOBO : B85-G43  // RAM : 8GB DDR3  HDD : Seagate 1 TB , Samsung 1 TB     

Opublikowano

Czy będzie wystarczająco miejsca na zrobienie CrossFire z HD 7850?

 

Będzie, ale nie ma sensu robienie CF na trybach x16/x4, bo tylko taki tryb ma G43.

 

 

I jak trzeba położyć zasilacz jak jest umiejscowiony na dole ?

Wentylatorem do góry czy do dołu?

 

Jak dla mnie to jest obojętne. Niektórzy wentylem do góry, niektórzy wentylem do dołu. Bez różnicy.

Opublikowano

Wentylator do dołu, będzie wystarczająco miejsca.

 

@UP. Szybszy <_<

CPU : Core i5 3470   3.8 Ghz //  GPU : Palit GeForce GTX 960 OC // PSU : Deus G1 500W   //  CASE :  Brutus M23  // MOBO : Z77A-G43  // RAM : 6GB DDR3   //  HDD : Barracuda 500GB     

                                                                                                                    Monitor : X2377HDS-B1 ( 23 Cal )

                             24dnacg.png

Opublikowano

A co myślicie o zestawie ? Czy jest dobrze złożony ? Jeśli tak to zostaje mi tylko czekać do poniedziałku :)

CPU : Intel i5 4670k //  GPU : Gigabyte 270x Windforce3X // PSU : Ocz Fatal1ty550w  // CASE :  Regnum L50  // MOBO : B85-G43  // RAM : 8GB DDR3  HDD : Seagate 1 TB , Samsung 1 TB     

Opublikowano

Zły nie jest, aczkołwiek po co ci taki mocny zasilacz? Wbrew pozorom CF7850 nie jest takim buldogiem jeżeli chodzi o prąd. i5 2500k + SLI660 daje radę na dobrych 500W.

Opublikowano

Zły nie jest, aczkołwiek po co ci taki mocny zasilacz? Wbrew pozorom CF7850 nie jest takim buldogiem jeżeli chodzi o prąd. i5 2500k + SLI660 daje radę na dobrych 500W.

Tak , ale w najbliższym czasie na 99% będzie CrossFire , a ponadto za taką cenę nie bedę miał modularnego :D

CPU : Intel i5 4670k //  GPU : Gigabyte 270x Windforce3X // PSU : Ocz Fatal1ty550w  // CASE :  Regnum L50  // MOBO : B85-G43  // RAM : 8GB DDR3  HDD : Seagate 1 TB , Samsung 1 TB     

Opublikowano

Ale co ci po CF, jak będzie ograniczone płytę? x16/x4 blado wypada na tle x16/x16, które jest dostępne na wyższym modelu - Z77A-G45.

Opublikowano

Vakoss, nie obrazisz sie jesli zapytam o cos w tym temacie o podobna sprawe?

Czzy deus g1 600w wystarczy na sli z 660ti?

hohohehehohohihihehehohohuhu

Opublikowano

Vakoss, nie obrazisz sie jesli zapytam o cos w tym temacie o podobna sprawe?

Czzy deus g1 600w wystarczy na sli z 660ti?

Sczerze ?

Raczej powinno , ale to nie ja tu jestem specem :)

 

 

@EDIT

 

Tu masz specyfikacje od Nvidii : http://www.nvidia.pl/object/geforce-gtx-660ti-pl.html#pdpContent=2

CPU : Intel i5 4670k //  GPU : Gigabyte 270x Windforce3X // PSU : Ocz Fatal1ty550w  // CASE :  Regnum L50  // MOBO : B85-G43  // RAM : 8GB DDR3  HDD : Seagate 1 TB , Samsung 1 TB     

Opublikowano

Vakoss, nie obrazisz sie jesli zapytam o cos w tym temacie o podobna sprawe?

Czzy deus g1 600w wystarczy na sli z 660ti?

 

PE od MSI bierze około 160/170W. Wychodzi około 350W + CPU ze 100W (nie wiem jaki ty tam masz, więc strzelam). W 500W powinieneś się zmieścić.

Opublikowano

To jak z tym zestawem?

Kupować w poniedziałek czy coś modyfikować?

CPU : Intel i5 4670k //  GPU : Gigabyte 270x Windforce3X // PSU : Ocz Fatal1ty550w  // CASE :  Regnum L50  // MOBO : B85-G43  // RAM : 8GB DDR3  HDD : Seagate 1 TB , Samsung 1 TB     

Opublikowano

Jak chcesz robić CF to dopłać do Z77A-G45. Wyjdziesz na tym znacznie lepiej. Będziesz miał aktywny tryb x16/x16 co da ci maksymalne wykorzystanie grafiki, jeśli CPU podoła, a powinien.

Opublikowano

Zmieniłem tylko obudowę na tą :http://www.morele.net/obudowa-zalman-z9-u3-usb3-0-czarna-z9-u3-478364/

Ma USB 3.0 (2 wejścia) oraz USB 2.0 (2 wejścia)

Czyli zestaw jest złożony dobrze i mogę śmiało zamawiać , tak?



Jak chcesz robić CF to dopłać do Z77A-G45. Wyjdziesz na tym znacznie lepiej. Będziesz miał aktywny tryb x16/x16 co da ci maksymalne wykorzystanie grafiki, jeśli CPU podoła, a powinien.

To chyba nie bedę robił CF , a może w przyszłości kupię jedną porządną kartę np GTX 680 lub GTX 770

CPU : Intel i5 4670k //  GPU : Gigabyte 270x Windforce3X // PSU : Ocz Fatal1ty550w  // CASE :  Regnum L50  // MOBO : B85-G43  // RAM : 8GB DDR3  HDD : Seagate 1 TB , Samsung 1 TB     

Opublikowano

te usb3.0 na froncie jak jest jedno usb3.0 jedno podlaczenie do mobo to jedno wykorzystasz bo z77a ma jedno wyprowadzenie frontowego usb3.0

Skoro bierzesz z77a g45 (polecam to nie g43) to wez cooler bo i5 3470 sie swietnie kreci (w sensie stabilnosc) tylko ze wystarczy mocniej zwiekszac volty, wiec ja na boxie 4.25ghz spokojnie mam do 115*C ale polecam ci kupic cos jakiegos np. spartana albo fortisa

Opublikowano

wiec ja na boxie 4.25ghz spokojnie mam do 115*C ale polecam ci kupic cos jakiegos np. spartana albo fortisa

 

Niedawno czytałem, że kupiłeś 3970X za 1600zł, a teraz o 3470 piszesz?

 

CPU przy tej temperaturze powinien odmówić posłuszeństwa i wyłączyć komputer. Najwyraźniej błędy odczytu.

Opublikowano

Stary sprzet zostawilem sobie kieedys i tak krecilem, a ten na s2011 kupiony byl jakis czas temu. Screena? Zdjecie? Poza tym wystarczy zwiekszyc max temp. np. 250*C bo i tak uzywam miernika a miernik pokazuje podobne temp. W biosie sa 20*C wyzsze temp pokazywane, cpu cool i inne normalnie pokazuja

 

@Edit

 

http://www.sendspace.pl/file/pic/701fd06af1114ca8e9927f6/view

 

Znalazlem ss'a z czasow gdy mialem i7 3930k na 5ghz teraz szukam z i7 3970x bo normalnie tez mam 5ghz ale nie mam chyba ss za chwile zrobie

Opublikowano

No jeśli tym "miernikiem" mierzysz temperaturę na końcach radiatora to się nie dziw że w biosie masz co innego. Bo tam masz temperaturę samego procesora a nie radiatora, który może mieć znacznie mniejszą temperaturę.

 

A zasilacz możesz wziąć tańszy 550w bo starczy spokojnie i do gtx 770.

Opublikowano

te usb3.0 na froncie jak jest jedno usb3.0 jedno podlaczenie do mobo to jedno wykorzystasz bo z77a ma jedno wyprowadzenie frontowego usb3.0

Skoro bierzesz z77a g45 (polecam to nie g43) to wez cooler bo i5 3470 sie swietnie kreci (w sensie stabilnosc) tylko ze wystarczy mocniej zwiekszac volty, wiec ja na boxie 4.25ghz spokojnie mam do 115*C ale polecam ci kupic cos jakiegos np. spartana albo fortisa

Kupuję tą tańszą(G43) wersję ,cooler już mam tj. Cooler Master Hyper Tx3, a słyszałem że na I5-3470 napięcia nie można zmieniać

CPU : Intel i5 4670k //  GPU : Gigabyte 270x Windforce3X // PSU : Ocz Fatal1ty550w  // CASE :  Regnum L50  // MOBO : B85-G43  // RAM : 8GB DDR3  HDD : Seagate 1 TB , Samsung 1 TB     

Opublikowano

&amp;nbsp;

Kupuję tą tańszą(G43) wersję ,cooler już mam tj. Cooler Master Hyper Tx3, a słyszałem że na I5-3470 napięcia nie można zmieniać

&amp;nbsp;

 

Mozna kiedys pokazywalem ss'a ze zwiekszonym. Na g45 mozna do 2v prawie chyba zwiekszac, nie wiem, nie potrzebowalem dotad az tyle

 

@Edit

 

Nie znalazlem ss wiec zrobilem

http://www.sendspace.pl/file/pic/f13e00b1d7696b6f307992d/view

 

 

@Edit2

 

@modelar

 

Takim debilem zeby mierzyc temp coolera nie jestem. A poza tym temp. z miernika pokrywaja sie / sa 1-3*C inne niz te z programow windowsowych ;d

 

@Down

 

Spokojnie, ale do mocniejszego oc juz warto dolozyc do g45, zwlaszcza ze 20zl roznicy, a jest znacznie lepsza. Poza tyym tych 800mhz a nawet 400mhz bo w turbo stockowo 3.6ghz to mocno nie odczujesz

Opublikowano

 

Kupuję tą tańszą(G43) wersję ,cooler już mam tj. Cooler Master Hyper Tx3, a słyszałem że na I5-3470 napięcia nie można zmieniać

 

 

Mozna kiedys pokazywalem ss'a ze zwiekszonym. Na g45 mozna do 2v prawie chyba zwiekszac, nie wiem, nie potrzebowalem dotad az tyle

Opublikowano

   

 

Mozna kiedys pokazywalem ss'a ze zwiekszonym. Na g45 mozna do 2v prawie chyba zwiekszac, nie wiem, nie potrzebowalem dotad az tyle

A na tej G43 można lekko zwiększyć v i dojść do ok.4Ghz ?

CPU : Intel i5 4670k //  GPU : Gigabyte 270x Windforce3X // PSU : Ocz Fatal1ty550w  // CASE :  Regnum L50  // MOBO : B85-G43  // RAM : 8GB DDR3  HDD : Seagate 1 TB , Samsung 1 TB     

Opublikowano

Czyli komp jest dobry i gotowy do kupna , tak?

Jeśli coś trzeba poprawić to mówcie teraz , a nie jak kupię xD

CPU : Intel i5 4670k //  GPU : Gigabyte 270x Windforce3X // PSU : Ocz Fatal1ty550w  // CASE :  Regnum L50  // MOBO : B85-G43  // RAM : 8GB DDR3  HDD : Seagate 1 TB , Samsung 1 TB     

Opublikowano

Dobry. Sam mam tą płyte i procek i normalnie się podkręca. Do 3.8 bez problemu dalej nie próbowałem bo nie mam coolera, ale spokojnie swój też podkręcisz.

CPU : Core i5 3470   3.8 Ghz //  GPU : Palit GeForce GTX 960 OC // PSU : Deus G1 500W   //  CASE :  Brutus M23  // MOBO : Z77A-G43  // RAM : 6GB DDR3   //  HDD : Barracuda 500GB     

                                                                                                                    Monitor : X2377HDS-B1 ( 23 Cal )

                             24dnacg.png

Opublikowano

Ram zmien na http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-sport-xt-8gb-1600-bls8g3d169ds3ceu-597925/

Zasilacz http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-deus-600w-psu-80plus-bronze-4xpeg-spc083-527960/ da zapas

Plyta glowna na http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z77a-g45-intel-z77-lga-1155-3xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-crossfire-459862/

 

Ps. A jakie GPU?

 

Ps.2. Wez tez cooler http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-pro-he924-518093/ bo na 4ghz potrafi wejsc u mnie na i5 3470 nawet w stresie po 3h testowania 90*C, a to dosc duzo z tym ze te 4ghz to na boxie tak sie grzeja ale mysle ze z tym coolerem spokojnie 4.2-4.3ghz z zwiekszeniem napiecia przy normalnych temp w stresie

 

 

@Skara

 

Do 4ghz dojedziesz i dalej na pewno na boxie ja u siebie 4.28ghz mialem max. na box pozniej juz musialem krecic z lepszym coolerem

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...