Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Dyskusja] Pomoc w wyborze telefoniku - 1 - 1,4 k gold ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema nocni forumowicze ;) Liczę na Waszą skromną jak i nie ocenioną jak dla mnie pomoc.
Wybieram się w październiku już n'ty raz na studia i stanąłem przed trudnym zadaniem wyboru telefonu.

Telefon jak dla mnie musi spełniać parę istotnych funkcji, np :

  • Ekran jeżeli chodzi o cale, nie powinien być prze baobao wielki, ponieważ jak juz wspomnialem powyżej bede z niego korzystał na studiach podczas wielu wielu kolokwiów ;) rozmyślałem nad czymś do 4,3 - 4,5 cala.
  • Jeżeli chodzi o parametry, no to standard na te czasy ( ram 1gb, procek 2 rdzeniówka )
  • Specjalnie grać na nim nie będę, a bynajmniej na chwilę obecną.
  • Jeżeli chodzi o muzykę, to bardziej preferuje słuchawki, wiec głośnik zewnętrzny nie jest bardzo istotną kwestią.
  • Jako człowiek interesu/student/namiętny imprezowicz/czynny sportowo agent wywiadu jarają mnie ostatnimi czasy kwestie wodoodporności i kurzoodporności.
  • Aparat dupy urywać mi nie musi. 8 MP+

Troszkę się już rozpisałem wiec na początek wystarczy. Zaznaczę tylko, które telefony wpadły mi ostatnio w oko :

  • Samsung Galaxy S III mini
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/galaxysiiimini
 

 

  • Sony Xperia SP LTE
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/sony/xperiasplte/
 

 

  • Sony Xperia acro S

 

http://www.mgsm.pl/pl/catalogue/sony/xperiaacros/
 

 

  • Sony Xperia V

 

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/sony/xperiav/
 

 

Dodam jeszcze, że najbardziej odpowiednim dla mnie byłby chyba android ;)

///linki wychodzące poza forum ukrywamy w code code.png
///tripipi

414636.gif


Opublikowano

Jeśli interesuje Ciebie kwestia "wodoodporności i kurzoodporności" to powinieneś zainteresować się używaną Xperią Z. Ekran może być ciut za duży dla Ciebie ale ja tam pomiędzy 4,5 a 5" różnicy nie widzę, lepiej się przejść do Saturna i wziąść go w łapy (zobaczyć jak leży). Parametry przez najbliższe dwa laty powinny Ci starczać (powinien uciągnąć każdą aplikację). Jeżeli chodzi o muzykę, to Xperie zawsze dobrze grały. Jakość muzyki jest chyba dla każdego inna, bo wiadomo każdy słucha czegoś innego ale od czego jest PowerAmp +eq? ;) Aparat 13mpx.

oudcdy.jpg

/

Opublikowano

Jeśli interesuje Ciebie kwestia "wodoodporności i kurzoodporności" to powinieneś zainteresować się używaną Xperią Z. Ekran może być ciut za duży dla Ciebie ale ja tam pomiędzy 4,5 a 5" różnicy nie widzę, lepiej się przejść do Saturna i wziąść go w łapy (zobaczyć jak leży). Parametry przez najbliższe dwa laty powinny Ci starczać (powinien uciągnąć każdą aplikację). Jeżeli chodzi o muzykę, to Xperie zawsze dobrze grały. Jakość muzyki jest chyba dla każdego inna, bo wiadomo każdy słucha czegoś innego ale od czego jest PowerAmp +eq? ;) Aparat 13mpx.

 

Wszystko super, xperia Z moc w każdym calu, lecz bylem ostatnio w saturnie i jest zdecydowanie przeogromna ....

414636.gif


Opublikowano

Tylko, że Nexus wodoodporny raczej nie jest. Sam go mam, całkiem fajny fonik. :) Bumper na tył i można używać, bo te szkło jest jednak strasznie śliskie i się ręce pocą na nim ;c. Przy kupnie na serwisie aukcyjnym zwróć uwagę na gwarancję.

oudcdy.jpg

/

Opublikowano

Panowie, dziekuję bardzo za zainteresowanie tematem :) Ogladałem tego Nexusa 4 ale jest zdecydowanie za duzy. Zapomniałem Panowie dodać, że interesują mnie jedynie telefony nowe.

414636.gif


Opublikowano

Z tą odpornością to będzie trudno, albo zdecydujesz się na Xperię Z albo w ogóle

 

 

Sony Xperia V i Sony Xperia Arco S maja wodoodporność, zauważ .

 

Bez kitu nie wiem co wybrać, chyba najblizej mi do xperia V. Nie za duza, procek, ram , aparat oki, cena tez nienajgorsza.

 

 

A co myślicie o tym telefoniku :

 

http://allegro.pl/samsung-i9195-galaxy-s4-mini-lte-white-bialy-i3480392852.html

Troszke wybiega za mój pułap cenowy, ponieważ doliczając koszt ubezpieczonej wysyłki + folie + pokrowiec = 1500+ wyjdzie spokojnie, a myslalem bardziej 1400 max z all kosztami, np Sony Xperia V (wodoodporna) miesci sie całkowicie z all kosztami w moim pułapie.

414636.gif


Opublikowano

Wodoodporność to zbędny gadżet, do którego napewno troche dopłacasz przy zakupie. Taki sam telefon, ale bez tego napewno kosztowałby mniej.

No chyba, że telefon bardzo często wpada ci do kałuży, wanny, akwarium lub innych miejsc w których jest woda.

Z tych telefonów co podałeś polecam ci Xperie SP, sam ją mam i jestem zadowolony.

Lepszy procesor, bateria niż w Xperii V, ale telefon nie jest wodoodporny. Kupisz go też dużo taniej niż Xperie V.

1398258449-U383457.png

Opublikowano

Galaxy s4 mini raczej do wodoodpornych nie należy. To ty musisz wybrać, my Ci możemy tylko pomóc. Acro S ma troszkę większą baterię (160 mAh więcej) oraz złącze HDMI, dzięki któremu Acro podłączysz do TV. Xperia V ma troszkę szybszy internet, wymienną baterię i jest trochę lżejszy.

oudcdy.jpg

/

Opublikowano

Galaxy s4 mini raczej do wodoodpornych nie należy. To ty musisz wybrać, my Ci możemy tylko pomóc. Acro S ma troszkę większą baterię (160 mAh więcej) oraz złącze HDMI, dzięki któremu Acro podłączysz do TV. Xperia V ma troszkę szybszy internet, wymienną baterię i jest trochę lżejszy.

 

O właśnie na takich komentarzach mi najbardziej zalezy :) zwięźle i na temat. S4 mini, jest ciekawym egzemplarzem, mocny, wydajny ale to dalej samsung, a do telefonów tej firmy mi nie po drodze . Ciężka przeprawa przede mną.

414636.gif


Opublikowano

Wracając do nexusa 4 .

Przesiadałem się z malutkiego mini 2 i nie byłem w szoku :D

Bez bumpera telefon jest bardzo cieniutki i leży dobrze w ręce .

4.7 cala idzie spokojnie obsłużyć jednym palcem( w moim wypadku).

2 gb ram , 4 x 1.5GHz , dobra grafika ,czysty android ,świeżutkie update'y(np dzisiaj przyszedł :D) i pojemna bateria za 1200 zł to cud miód i orzeszki .

Sam zastanawiałem się nad S4 i s4 mini ale w przypadku samsunga płacisz za marke ,a nexus 4 w benchmarkach albo przebija s4 albo jest zaraz za nim :)

Wybór należy do Ciebie ale jeśli masz jakieś pytania to pisz na pw . chętnie pomogę :)

11967467.jpg

Opublikowano

Ja mam Xperia L i bardzo sobie chwalę. Tania a dobra, dużo zaoszczędzisz. Ale jak chcesz coś z wyższej półki to albo Htc One S z procesorem S4, albo LG swift 4x HD, albo używany Htc One. Możesz też kupić SGS3. A z Windowsem to tylko Lumia 920.

Opublikowano

Nexus za duzy, mialem go dziś w dłoni .....

Do HTC mam jakos uprzedzenie, a na dodatek są straszliwie drogie .... a rozgladam sie tylko za nowymi aparatami ...

414636.gif


Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...