Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie]Jak stworzyć serwer Metin2 na plikach by terenzo


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, jestem n000bem i nie0garem w tworzeniu serwera, i chce was prosić o poradnik


"Jak stworzyć serwer Metin2 na plikach by terenzo"


Bardzo, bardzo łatwy .



Za Zrobienie Pordanika dam Tyle lajków ile chcecie !



Z Góry dziękuje !


Opublikowano

A więc tak...


  • pobieramy pliki z tematu http://www.mpcforum.pl/topic/768196-dl-czyste-serverfiles-by-terenzo/
  • mt2ssv4.tgz wrzucamy do /usr/home/ i rozpakowujemy.
  • mysql.tar.gz wrzucamy do /var/db/mysql/ i rozpakowujemy.
  • cmd.tar.gz wrzucamy do / i rozpakowujemy.
  • W konsoli wpisujemy /start następnie wciskamy np. 1 i [Enter].
  • mt2csv4.part1/2.rar wrzucamy do clienta Metin2 2k10/13 i rozpakowujemy.
  • Rozpakowujemy root.eix/epk, edytujemy serverinfo.py pod swoje ip.
  • pakujemy root, odpalamy clienta i tyle
Opublikowano

 

A więc tak...

  • pobieramy pliki z tematu http://www.mpcforum.pl/topic/768196-dl-czyste-serverfiles-by-terenzo/
  • mt2ssv4.tgz wrzucamy do /usr/home/ i rozpakowujemy.
  • mysql.tar.gz wrzucamy do /var/db/mysql/ i rozpakowujemy.
  • cmd.tar.gz wrzucamy do / i rozpakowujemy.
  • W konsoli wpisujemy /start następnie wciskamy np. 1 i [Enter].
  • mt2csv4.part1/2.rar wrzucamy do clienta Metin2 2k10/13 i rozpakowujemy.
  • Rozpakowujemy root.eix/epk, edytujemy serverinfo.py pod swoje ip.
  • pakujemy root, odpalamy clienta i tyle

To żeś mu powiedział :D

Ciekawe skąd weźmie te ścieżki. Nie zdziwiłby się jak na dysku C stworzy folder usr/home :D

A komendę start wpisze w konsoli cmd :D

 

@topic, up podał ci wszystko ja tylko dodam jak utworzyć system pod serwer ;)

 

http://www.mpcforum.pl/topic/501837-tut-serwer-metin2-od-podstaw-na-32-i-64-bitowym-freebsd-82/ 

bijons.jpg


Pomogłem daj Lubię To!


Opublikowano

Login: root

Hasło: terenzo.tk

 

sysinstall >>>> configure >>>>>> network (czy jakoś tak xD) i tam zmieniasz ip w:

 

Jak zmienić:

 

Klknij 2x tab

Wpisz ip z hamachi

Kliknij tab

wpisz 4.2.2.3

kliknij tab wpisz ip z hamachi z końcówką 100 czyli 5.xxx.xxx.100

 

kliknij 2x tab i 4x enter

 

wpisz

/etc/rc.d/netif restart

reboot

 

root

terenzo.tk

 

/etc/rc.d/netif restart

 

/start

 

Działa.

 

 

Jak zmienić hasło do freebsd:

 

 

root

terenzo.tk

 

sysinstall>>>>root password new hasło powtórz

 

i wyjdź

 

/etc/rc.d/netif restart

 

reboot

 

Root

twojehasło

 

/etc/rc.d/netif restart

 

/start

Opublikowano

Jak zmienić:



Klknij 2x tab


Wpisz ip z hamachi


Kliknij tab


wpisz 4.2.2.3


kliknij tab wpisz ip z hamachi z końcówką 100 czyli 5.xxx.xxx.100



kliknij 2x tab i 4x enter





no maz tutaj napisane xD


Opublikowano

Wiem ale ja tak to zrobiłem :

 

 

STATE_NONE = "..."

STATE_DICT = {
    0 : "....",
    1 : "NORM",
    2 : "BUSY",
    3 : "FULL"
}

SERVER01_CHANNEL_DICT = {
    1:{"key":11,"name":"CH1   ","ip":"25.109.9.230","tcp_port":13001,"udp_port":13001,"state":STATE_NONE,},
    2:{"key":12,"name":"CH2   ","ip":"25.109.9.230","tcp_port":13002,"udp_port":13002,"state":STATE_NONE,},
    3:{"key":13,"name":"CH3   ","ip":"25.109.9.230","tcp_port":13003,"udp_port":13003,"state":STATE_NONE,},
    4:{"key":14,"name":"CH4   ","ip":"25.109.9.230","tcp_port":13004,"udp_port":13004,"state":STATE_NONE,},
}

REGION_NAME_DICT = {
    0 : "POLAND",
}

REGION_AUTH_SERVER_DICT = {
    0 : {
        1 : { "ip":"25.109.9.230", "port":11002, },
    }
}

REGION_DICT = {
    0 : {
        1 : { "name" : "GlorianMT2", "channel" : SERVER01_CHANNEL_DICT, },
        },
}

MARKADDR_DICT = {
    10 : { "ip" : "25.109.9.230", "tcp_port" : 13001, "mark" : "01.tga", "symbol_path" : "10", },
        }

TESTADDR = { "ip" : "25.109.9.230", "tcp_port" : 13001, "udp_port" : 13001, }

 

I Mi pisze "Zostaniesz połączony z serwerem, a mam tego launchera od terenza

Opublikowano

Okej, co jest nie tak jak chce wejść na serwer pisze :

"Zostaniesz Połączony Z Serwerem"

 

Historia odpalania maszyny :

 

  • Włączanie
  • Wpisanie passów
  • wpisanie /etc/rc.d/netif restart
  • wpisanie sysinstall > configuer > network coś tam ...
  • Skonfigurowanie maszyny na moje iP :

    1557196.jpeg

  • wpisanie : /etc/rc.d/netif restart
  • wpisanie : reboot
  • wpisanie : /start
  • wpisanie : ps

 

Historia Edycji Klienta :

  • Ściągnięcie Launchera na Hamachi od Terenza .
  • zmienienie ip w serverinfo.py (W Launcherze) Na moje .100
  • wypakowanie root.eix/epk
  • Zmienienie IP w serverinfo.py i portów na :

    STATE_NONE = "..."
    
     
    STATE_DICT = {
        0 : "....",
        1 : "NORM",
        2 : "BUSY",
        3 : "FULL"
    }
     
    SERVER01_CHANNEL_DICT = {
        1:{"key":11,"name":"CH1   ","ip":"25.109.9.230","tcp_port":13001,"udp_port":13001,"state":STATE_NONE,},
        2:{"key":12,"name":"CH2   ","ip":"25.109.9.230","tcp_port":13002,"udp_port":13002,"state":STATE_NONE,},
        3:{"key":13,"name":"CH3   ","ip":"25.109.9.230","tcp_port":13003,"udp_port":13003,"state":STATE_NONE,},
        4:{"key":14,"name":"CH4   ","ip":"25.109.9.230","tcp_port":13004,"udp_port":13004,"state":STATE_NONE,},
    }
     
    REGION_NAME_DICT = {
        0 : "POLAND",
    }
     
    REGION_AUTH_SERVER_DICT = {
        0 : {
            1 : { "ip":"25.109.9.230", "port":11002, },
        }
    }
     
    REGION_DICT = {
        0 : {
            1 : { "name" : "GlorianMT2", "channel" : SERVER01_CHANNEL_DICT, },
            },
    }
     
    MARKADDR_DICT = {
        10 : { "ip" : "25.109.9.230", "tcp_port" : 13001, "mark" : "01.tga", "symbol_path" : "10", },
            }
     
    TESTADDR = { "ip" : "25.109.9.230", "tcp_port" : 13001, "udp_port" : 13001, }

Opublikowano

Maszynę odpalasz tak:

1. Passy

2. etc/rc.d/netif restart

3. ifconfig (ale nie wymagany bo to do szybszego odpalania sql, ftp)

4. /start

5. Wybierasz channele do odpalenia

Cała filozofia

Oczywiście jak masz już wszystko skonfigurowane

[√] 50 postów
[√] 100 postów
[√] 250 postów

[√] 500 postów

[x] 800 postów

Opublikowano

@UP

Spoczko, ale jak zrobić, żeby sie polączyć z serwerem konto założyłęm ale pisze "zostaniesz połączony z serwerem"

 

Znasz jakiś sposób na to ?

Opublikowano

Pomóżcie dobrze ja to zrobiłem

 

Teraz pisze zostaniesz połączony z serwerem :

 

STATE_NONE = "..."
 
STATE_DICT = {
    0 : "....",
    1 : "NORM",
    2 : "BUSY",
    3 : "FULL"
}
 
SERVER01_CHANNEL_DICT = {
    1:{"key":11,"name":"CH1   ","ip":"25.109.9.230","tcp_port":13001,"udp_port":13001,"state":STATE_NONE,},
    2:{"key":12,"name":"CH2   ","ip":"25.109.9.230","tcp_port":13002,"udp_port":13002,"state":STATE_NONE,},
    3:{"key":13,"name":"CH3   ","ip":"25.109.9.230","tcp_port":13003,"udp_port":13003,"state":STATE_NONE,},
    4:{"key":14,"name":"CH4   ","ip":"25.109.9.230","tcp_port":13004,"udp_port":13004,"state":STATE_NONE,},
}
 
REGION_NAME_DICT = {
    0 : "POLAND",
}
 
REGION_AUTH_SERVER_DICT = {
    0 : {
        1 : { "ip":"25.109.9.230", "port":11002, },
    }
}
 
REGION_DICT = {
    0 : {
        1 : { "name" : "GlorianMT2", "channel" : SERVER01_CHANNEL_DICT, },
        },
}
 
MARKADDR_DICT = {
    10 : { "ip" : "25.109.9.230", "tcp_port" : 13001, "mark" : "01.tga", "symbol_path" : "10", },
        }
 
TESTADDR = { "ip" : "25.109.9.230", "tcp_port" : 13001, "udp_port" : 13001, }

 

1557196.jpeg

 

 

ZA ODP . 1like 5*

 

ZA POMOCNĄ ODP 50like 5* !@!!@!@

Specjalista
Opublikowano

1557196.jpeg

Netmask zmien z 255.255.255.0 na 255.0.0.0

 

Masz tu filmik co gdzie dodać w winscp/filezilii czy z czego tam korzystasz.

 

Pomogłeś,pomogę kiedy tylko brachu mogę!

 

graphic.png

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...