Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Champ] Zed czy elise po nerfie


slayyy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

 

Jak w temacie jak spisuje się elise po nerfie ? jak zed? + - postaci opinie .

nerf zeda byl tak dawno kto o tym pamieta?

Zed to swietny assasin na mida/topa a elise to swietna postac na kazda pozycje oprocz adc. Nic sie nie zmienilo obie postacie sa viable a wrecz jednymi z najlepszych. Elise dostala mininerfa a zeda tez tak nie bolal nadal zadaje pokazny dmg

edit pytales jak sie sprawuja po nerfie wiec uznalem ze znales te postacie przed nerfem oh god fuck logic

Kocham mpcforum.pl!!!

18706.png

Opublikowano

nerf zeda byl tak dawno kto o tym pamieta?

Zed to swietny assasin na mida/topa a elise to swietna postac na kazda pozycje oprocz adc. Nic sie nie zmienilo obie postacie sa viable a wrecz jednymi z najlepszych. Elise dostala mininerfa a zeda tez tak nie bolal nadal zadaje pokazny dmg

Elise dostała nefra nie dawno i chyba dość dużego o ile pamiętam ;] i nie widzę tu plusów minusów danej postaci wiec nic nie pomogłes.

Opublikowano

Obydwie postacie są mocne, z tym że Elise jest bardziej mobilna. Szczegóły:
Zed: top/mid
+manaless
+świetna farma ( przy 30 min gry, 200 farmy to minimum)
+dobry escape (shadow)
-potrzeba mu chwilę poświęcić, opanować cień i farmienie nim
- dość papierowy
+ jego główna rola w Teamfightach to zdjęcie wrogiego adc na combo, co zazwyczaj jest dość proste :)

Elise: top/mid/jungle
+/- 2 formy walki - pająk i "człowiek" / brak realnego ulta
+stun z kokona
+leczenie się poprzez farmienie w pająku
+w miare dobry escape jeśli umie się używać jej skoku, skok daje też bycie "untargetable" na 2 (chyba) sekundy
+/- często inicjuje teamfighty przez trafienie kokonem lub skok na wrogiego adc. z tego powodu naraża się na szybki zgon
- w early dość papierowa, rozpędza się w mid game
- wymaga opanowania skillshotów (kokon, trafienie skokiem)

Podsumowując, obydwie postacie to trochę inna rozgrywka, ważna sprawa to że Elise to AP, a Zed AD. W LoLu jest akurat mało AD midów. Elise łatwiej zrobić pod tanka, za to Zed ma świetne ulti, z dość małym coldownem co sprawia że prawie bez przerwy może walczyć.

Opublikowano

Imo Zed po nerfie to już nie to samo. Nadal jest wyjątkowo mocny ale teraz jest jednak słabszy.

 

Elise za to nadal jest niesamowicie potężna, burstuje, stunuje, ucieka, leczy się, zabija każdego tanka. Jest jedną z najlepszych i najbardziej uniwersalnych postaci ;)

Gold Member | Blue Member | exMentor

Tuty:


http://www.mpcforum.pl/topic/730246-hackd3d-aimbotchamsasus/


http://www.mpcforum.pl/topic/636147-hack-vindictus-hack-ohkgod-mode-i-inne/


http://www.mpcforum.pl/topic/894644-minitut-first-blood/


http://www.mpcforum.pl/topic/974899-tut-rengar-top-w-s3/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/975370-tut-blue-kha/


http://www.mpcforum.pl/topic/976598-tut-aatrox-the-darkin-blade/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/977439-tut-elise-quenn-of-the-jungle/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/978037-tut-vi-niszczycielka-z-plitover/


http://www.mpcforum.pl/topic/978821-tut-diana-midjungle/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/980830-tut-akali-wycarruj-sobie-mecz/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/981805-tut-jarvan-iv-wzor-dla-junglerow/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/1001036-tut-lissandra-the-ice-witch/

 

 

Opublikowano

Obydwie postacie są mocne, z tym że Elise jest bardziej mobilna. Szczegóły:

Zed: top/mid

+manaless

+świetna farma ( przy 30 min gry, 200 farmy to minimum)

+dobry escape (shadow)

-potrzeba mu chwilę poświęcić, opanować cień i farmienie nim

- dość papierowy

+ jego główna rola w Teamfightach to zdjęcie wrogiego adc na combo, co zazwyczaj jest dość proste :)

 

Elise: top/mid/jungle

+/- 2 formy walki - pająk i "człowiek" / brak realnego ulta

+stun z kokona

+leczenie się poprzez farmienie w pająku

+w miare dobry escape jeśli umie się używać jej skoku, skok daje też bycie "untargetable" na 2 (chyba) sekundy

+/- często inicjuje teamfighty przez trafienie kokonem lub skok na wrogiego adc. z tego powodu naraża się na szybki zgon

- w early dość papierowa, rozpędza się w mid game

- wymaga opanowania skillshotów (kokon, trafienie skokiem)

 

Podsumowując, obydwie postacie to trochę inna rozgrywka, ważna sprawa to że Elise to AP, a Zed AD. W LoLu jest akurat mało AD midów. Elise łatwiej zrobić pod tanka, za to Zed ma świetne ulti, z dość małym coldownem co sprawia że prawie bez przerwy może walczyć.

XDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXD bronziaki

 

w 20 to ja do 250 dobijam i to latam po wszystkich liniach.

 

zed najprostsza postać do farmienia dzięki pasywce

 

Na zeda nie ma mocnych nawet po nerfi szulerq

 

 

Dobry inicjator tf - wiem to dziwne ale jako pierwszy wbije sie w ADC/APC zdejmie go i cieniem spierdala albo fleshem

Latwa farma

Kontruje 90% postaci na midzie

Mobilny

 

 

Bulid - ( nie żadne bloodthistery bronziaki )

 

Merki/tabi > BotRK >Czarny tasak > ostatni szept > Lodowy Młot > GA / Malmortius

Opublikowano

Botrk dla postaci który podczas ataku powinna zadac jeden aa? Dziękujemy panu będziem dzwonić

Nie ogarniasz botrka to sie nie odzywaj.Na zedzie buduje sie go ze wzgledu na unikalne uzycie i passywa , nie as .

2x up bloodthirster jest swietny na zeda . Nie buduje sie dwoch defensywnych itemkow na zeda bo wtedy traci na sile , to nie jest typowy top laner to asasyn. Zamiast lodowego ktory jest slaby i niepotrzebny bloodthirster i potem ga i jest ok

Kocham mpcforum.pl!!!

18706.png

Opublikowano

Nie ogarniasz botrka to sie nie odzywaj.Na zedzie buduje sie go ze wzgledu na unikalne uzycie i passywa , nie as .

2x up bloodthirster jest swietny na zeda . Nie buduje sie dwoch defensywnych itemkow na zeda bo wtedy traci na sile , to nie jest typowy top laner to asasyn. Zamiast lodowego ktory jest slaby i niepotrzebny bloodthirster i potem ga i jest ok

krwio i Botrk :D ahhaahhahahahhahahahahahahahahahahaahhahaahhahaahahahahahhahahahahaahahahahahahahahahahahahahahahaha

 

XDXDXDXDXDXDXDDXDXDXDXDXDXDDXDXDXDXDXDXDXDXXD

 

Botrk + lodowy + pasywa znakomicie się tu stakują , elo

Opublikowano

Czyli masz zamiar wydać 3200 g na 25 ad plus aktyw który do tego ma mieć zwiększona cd? A pasyw w pojedynczym aa ile ci da tego dmg co? Mniej niż 100 prawdopodobnie nawet grubo mniej. Ten drugie bt da ci w cholerę więcej niż botrk.

Opublikowano

Butki na CD > BotRK > Czarny Tasak > Ostatni Szept > Blood lub Hydra (ja preferuje hydre) i GA lub Lodowy Młot. To jest dobry build na Zeda, ja z niego korzystam i jest bardzo dobry.

 

Zed potrafi sam wygrywać gry, a Elise jednak potrzebuje wsparcia teamu.

csyt2-signa.png

Opublikowano

krwio i Botrk :D ahhaahhahahahhahahahahahahahahahahaahhahaahhahaahahahahahhahahahahaahahahahahahahahahahahahahahahaha

 

XDXDXDXDXDXDXDDXDXDXDXDXDXDDXDXDXDXDXDXDXDXXD

 

Botrk + lodowy + pasywa znakomicie się tu stakują , elo

 

 

Czyli masz zamiar wydać 3200 g na 25 ad plus aktyw który do tego ma mieć zwiększona cd? A pasyw w pojedynczym aa ile ci da tego dmg co? Mniej niż 100 prawdopodobnie nawet grubo mniej. Ten drugie bt da ci w cholerę więcej niż botrk.

Czy moge zobaczyc konta lolking kolegow ?

Jak napisal up bierz zeda , zadna vayne mu nie podskoczy :p

Kocham mpcforum.pl!!!

18706.png

Opublikowano

Bardzo chętnie podam ci lolking ale teraz nie mam jak piszę z komórki. I tak jestem brązem. Tylko że akurat tutaj poziom nie ma nic do gadania to tylko czysta matematyka. 100 ad ZAWSZE da ci więcej na zedzie niż 25 ad plus 15% max hp ni chyba że bijesz kogoś z bulidem typu 6 warmogów (a że jesteś assaynem nie są oni twoim celem). Nawet ten śmieszny pasyw który na postaciach opierających się na aa jest bardzo dobry ale na np talonie zedzie jest po prostu bezużyteczny (tym bardziej że aa zadajesz po wywaleniu comba więc ten dmg będzie jeszcze mniejszy.

Edit: Żeby nie było wątpliwości http://forums.na.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=3304799

A gdyby dodać do tego LW przewaga była by jesZcze większa na korzyść BT.

Opublikowano

Moim zdaniem również Zed jest lepszy od Elise (jeżeli ktoś ogarnia).

Zed :

+ W ma wiele zastosowań

+ Mobilny

+ Escape

- Papier

- Trudny troche

co do buildu preferuje buty na CD > BotrK > Ostatni Szept > Czarny Tasak > GA > Infinity Edge. Przedmioty Wpisywałem Losowo lecz dla waszej przyjemnośći.

1.Butki na CD

2.BotrK

3.Czarny Tasak

4.Ostrze Nieskonczonosci

5.GA

6.Ostatni Szept

Opublikowano

Czy moge zobaczyc konta lolking kolegow ?

Jak napisal up bierz zeda , zadna vayne mu nie podskoczy :P

http://www.lolking.net/search?name=arooxx :) proszę

Bardzo chętnie podam ci lolking ale teraz nie mam jak piszę z komórki. I tak jestem brązem. Tylko że akurat tutaj poziom nie ma nic do gadania to tylko czysta matematyka. 100 ad ZAWSZE da ci więcej na zedzie niż 25 ad plus 15% max hp ni chyba że bijesz kogoś z bulidem typu 6 warmogów (a że jesteś assaynem nie są oni twoim celem). Nawet ten śmieszny pasyw który na postaciach opierających się na aa jest bardzo dobry ale na np talonie zedzie jest po prostu bezużyteczny (tym bardziej że aa zadajesz po wywaleniu comba więc ten dmg będzie jeszcze mniejszy.

Edit: Żeby nie było wątpliwości http://forums.na.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=3304799

A gdyby dodać do tego LW przewaga była by jesZcze większa na korzyść BT.

 

Czy moge zobaczyc konta lolking kolegow ?

Jak napisal up bierz zeda , zadna vayne mu nie podskoczy :P

http://www.lolking.net/summoner/eune/27779577 proszę bardzo

 

Bardzo chętnie podam ci lolking ale teraz nie mam jak piszę z komórki. I tak jestem brązem. Tylko że akurat tutaj poziom nie ma nic do gadania to tylko czysta matematyka. 100 ad ZAWSZE da ci więcej na zedzie niż 25 ad plus 15% max hp ni chyba że bijesz kogoś z bulidem typu 6 warmogów (a że jesteś assaynem nie są oni twoim celem). Nawet ten śmieszny pasyw który na postaciach opierających się na aa jest bardzo dobry ale na np talonie zedzie jest po prostu bezużyteczny (tym bardziej że aa zadajesz po wywaleniu comba więc ten dmg będzie jeszcze mniejszy.

Edit: Żeby nie było wątpliwości http://forums.na.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=3304799

A gdyby dodać do tego LW przewaga była by jesZcze większa na korzyść BT.

XDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXD , widać

 

 

- Alex Ich - BotRK

 

nie wzoruj się Dyrusem , froggenem czy xpeke . Tylko Alexichem i Bjergsenem . Reszta to są gówna tą postacią . No może ocelote nią jeszcze dobrze gra .

 

 

FM + BotRK = rozpierdol. Ja sie juz nie wypowiadam ,elo

Opublikowano

A sorry ziomek widzę diaomond to się nie kłóce...

Oczywiście żartowałem. Zed to ma być assasyn do cholery. Na co ci te slowy? Powinienś zabić zanim się te slowy przydadzą. Nie mówić już o fm którego budowanie na zedzie to już komedia. Już mogę jakoś zrozumieć botrk (ale botrk> BT już nie) ale maleta za cholerę.

Opublikowano

A sorry ziomek widzę diaomond to się nie kłóce...

Oczywiście żartowałem. Zed to ma być assasyn do cholery. Na co ci te slowy? Powinienś zabić zanim się te slowy przydadzą. Nie mówić już o fm którego budowanie na zedzie to już komedia. Już mogę jakoś zrozumieć botrk (ale botrk> BT już nie) ale maleta za cholerę.

XDXDXDXDXDXDXDXDXDDXDXDXDXDXDXD .

 

No naprzykład ,zeby ci ADC nie spierdolił ? BotRK + fm nie wiem czy slow sie stakuje .

 

Botrk i bt sie nie kupuje nigdy razem . Bt ujdzie ale na zedzie o niebo lepsze jest BotRK .

 

Ja maleta kupuje bo adc w bronzie to nie adc w diamencie -.- . Zna różne tricki jak spierdolić a nie flesh w sciane :D .

 

Ja jak gram zed'em a gram często bo jest moim mainem to w teamfighcie jest tak .

 

U mnie w teamie musi być Hecarim . Jak gram zedem to musze grac z hecarimem . Dlaczego ? ja wchodzę pierwszy z ulta w ADC / APC , hecarim zaraz za mną z ulta w innych i oni są w dupie nie wiedzą o co chodzi a apc/adc pada zazwyczaj . Nawet jak nie padnie to i tak jest 4v5 bo obity wraca sie i nie ryzykuje serii albo nie wiem czego .

 

W diamencie myślą i nie jest tak łatwo . W bronzie wpierdalają sie na hama wszystkie skile i tylko miniony obite xD

Opublikowano

@up wyjątkowo rozsądny post ale "bt ujdzie" mnie rozwaliło. Zed musi mieć bt bo muszi mieć masę ad a znasz wydajniejsze sposób na to? Nie bo go nie ma. Po.co marnujesz tak na dobrą sprawę dwa sloty w eq na slowy zamiast zApewnić sobie że adc pada na combo? Kup ten botrk nawet jako pierwszy item jak masz zamiar dłużej na lini posiedzieć (bo na lini jest akurat przypdatniejszy) ale zed bt musi mieć w przeciwieństwie do maleta (na co ci 700 hp na assasynie?).

Opublikowano

Bo jak się wbijasz w adc to zaraz się na Cb rzucą . :D i ,zeby życ dłużej ? :D .



Ja gram bulidami ProGammerów a czasem swoimi ;d .

Opublikowano

@up wyjątkowo rozsądny post ale "bt ujdzie" mnie rozwaliło. Zed musi mieć bt bo muszi mieć masę ad a znasz wydajniejsze sposób na to? Nie bo go nie ma. Po.co marnujesz tak na dobrą sprawę dwa sloty w eq na slowy zamiast zApewnić sobie że adc pada na combo? Kup ten botrk nawet jako pierwszy item jak masz zamiar dłużej na lini posiedzieć (bo na lini jest akurat przypdatniejszy) ale zed bt musi mieć w przeciwieństwie do maleta (na co ci 700 hp na assasynie?).

Zed musi mieć BT ? o.O pierwsze słysze

 

Przecież Zed nie potrzebuje BT by mieć ADC na combo (wystarczy BotRK i Black Cleaver)

HmYDFyW.png

 

 

 

Opublikowano

Ja również wybrałbym Elise.

 

  • skille, które zadają aktualny/utracony % zdrowia,
  • dodatkowy life steal i AS z W,
  • 7 umiejętności,
  • stun na 1,5 sekundy,
  • kiedy w formie pająka użyje E, staje się nieosiągalna (nie da się jej zaatakować),
  • pajączki, które w late są bardzo silne,
  • dobry harrash.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...