Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Komunikator podobny do gg (jestem zielony)


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Chciał bym zacząć przygodę z jakimś językiem. Dacie jakiś język w kturym mógł łatwo się nauczyć podstaw. Ponieważ chciał bym napisać komunikator podobny do gg. Na sam początek coś prostego. PLZ pomocy!!!

Weteran
Opublikowano

Oh, kolejny taki sam temat na forum.

 

Nie oszukujmy się, jeśli nic nie potrafisz, to nie napiszesz czegoś takiego. Jednak z drugiej strony, możesz sobie tym stworzyć pretekst, aby nauczyć się czegoś o programowaniu.

W c# (jeśli będziesz go umiał ) coś takiego jak komunikator zrobisz bez problemu.

Opublikowano

post-961817-0-35515100-1376262377_thumb.jpg

 

Nie cała godzina roboty(pisałem libke w c++ do obługi sieci).

 

Client napisany w Delphi.

Server w C++ z uzyciem mojej libki(WinSock).

 

Miał:

Logowanie z autoryzacją.

Komende /kick(jak widać działała,ale nie do końca dobrze, zapomniałem zamknąc socket).

No i możliwośc rozmawiania.

 

Zrobienie prostego servera do komunikatora w stylu gg zajeło by max 10min używając mojej libki, w czystym WinSocku troche dłużej.

Clienta najlepiej w Delphi/C#/VB.

 

Tak więc opanowanie C++ od poziomu pozwalającego na nauke WinSocka zajeło by od kilku dni do kilku miesięcy(zależy czy uczyłeś się innego języka programowania wcześniej), C# można powiedzieć że byś umiał.

Nie pomagam na PW, od tego macie forum!!!

 

#PHP-things

 

 

08FMpDu.png

 

Opublikowano

Tak naprawdę, możesz taki system client-serwer napisać w każdym języku programistycznym, który oferuję obsługę sieci ;) Np. możesz taki system napisać w Javie, stosując Wielo Wątkowość.

Opublikowano

Polecam najpierw nauczyć się polskiego. Naucz się C++, Delphi, C#, etc. Poszukaj jakichś poradników w internecie.

 

@blegger Choć nie jest to poprawne, to tak się mówi. Podobnie jest z: "Idę pograć na komputerze", etc. Teraz możesz się przyczepić, że poprawiłem na "w internecie", gdyż nie jestem "w internecie" tylko jego używam.

 

PS linki w code :)

Come on, shoot faster,

Just a little bit of energy!
I wanna try something fun right now,
I guess some people call it anarchy!
Opublikowano

a, zapomniałem dodać

 

Delphi pod względem obsługi połączeń sieciowych będzie najlepszym rozwiązaniem

 

C++/C# już niezbyt bo sockety tam są troszkę trudniejsze

1375799776-U359635.jpg

Opublikowano

Skype,Windows Live Messenger,Tlen,AQQ,GTalk,Digsby,ICQ,Miranda

 

Wypisałem Ci najpopularniejsze podobne do GG :)

                     | Vindictus |


 


                                  |Inmasorian

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...