Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Jaką pozycję wybrać?


hophop8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Od wczoraj moje konto nie jest zdatne do używania (nie pytajcie dlaczego) więc byłem zmuszony założyć nowe. We wcześniejszym koncie robiłem wiele błędów poprzez to że grałem na wielu pozycjach a dzięki temu nie mogłem się skupić na 1 - 2 i miałem multum różnych postaci.

Pomyślałem sobie że dobrze się stało, mam okazję do naprawienia swoich błędów i zacząć grać lepiej niż wcześniej. Ale rodzi się pytanie, na jakiej pozycji grać? Na jakiej się skupić? I tu zaczyna się wasze zadanie, napisałem ten temat abyście mi pomogli podjąć decyzję, a pomoże wam w tym to:

- Wolę grać defensywnie niżeli ofensywnie,

- Lubię pomagać ludziom zdobywać zabójstwa jednakże chce mieć wiele asyst,

- Wolę grać postaciami bez many,

- Stawianie wardów nie jest moją specjalnością,

- Nie za bardzo lubię być papierowy,

 

Mam nadzieję że trafnie mi doradzicie :)

Naj­lep­szym środ­kiem prze­ciw pra­wu jest bezczelność.

Opublikowano

Pamiętaj że w wielu grach będziesz zmuszony grać też na innych liniach, więc nie zaniedbuj tak innych i nie graj tylko na tej jednej.


Myślę że top najbardziej by Ci pasował tam wystarczy 1-2 wardy jak choć troche ogarniasz obejdzie się bez zbędnego zabijania się, tylko na zwykłym farmieniu się ew. Schodzeniu z lini gankować Mida - champami takimi jak Shen (tank / bez many / dobry do inicjowania tf'ów / ulti właśnie do pomagania / łatwy do wyłapywania asyst)

 

Jak lubisz grać defensywnie polecam Ci champy typu - Nasus ładnie sobie nastackujesz Q i w tf'ach robisz kose

Opublikowano

Nie podchodziłbym do tego w taki sposób.

Jeśli chcesz grać sam to i tak musisz mieć przynajmniej 3 pozycje opanowane na poziomie bardzo dobrym.

Na dodatek to, czy powinieneś grać ofensywnie czy defensywnie w większości zależy od postaci jaką grasz Ty, i jaką gra przeciwnik, a nie od linii.

Jeśli wolisz zdobywać asysty zamiast killi to powinieneś iść na topa/jungle/supporta.

Postacie bez many - niezależne od pozycji.

Stawianie wardów - każdy powinien je stawiać.

Nie lubisz być papierowy - tylko ad carry musi być papierowy, reszta zależy od postaci.

 

Więc na razie polecam grać wszędzie, a na tym 30 lvlu ewentualnie sobie odpuścisz jedną czy dwie pozycje, na których nie lubisz grać.

Bóg to twoje sumienie

Opublikowano

Moim zdaniem jungla -

- Robiąc ganki pomagasz zdobywając zabójstwa oraz asysty,

- Wolisz grasz postaciami bez many a są nimi : Lee sin , shyvana , shen oraz riven.

- Stawiasz wardy tylko gdy to jest konieczne więc do tego przywykniesz lajtowo

- Są to bardzo mocne postacie. I nie są papierkowe

TristanaSygnatura.png


Opublikowano

Spróbuj top lane. Na Topie sam możesz ustalić sobie styl gry (nie jesteś zbytnio zależny od nikogo), więc możesz grać defensywnie jeśli tak lubisz i nikt ci tego za złe nie weźmie :). Kille i asysty na pewno będą, jeśli jungler przyjdzie to już w early/mid a jeśli nie to w late i tak je dostaniesz. Na topa jest trochę pick'ów bez many, więc to również nie będzie problemem. Z wardów to wystarczą kilka na tribush albo river, z tym powinieneś sobie poradzić.

Opublikowano

Problemów z wybieraniem pozycji raczej nie będę miał gdyż prawie zawsze gram ze znajomymi.

Naj­lep­szym środ­kiem prze­ciw pra­wu jest bezczelność.

Opublikowano

Polecam ci junglę, pomagasz zdobyć kille, często musisz deffować jakiejś lini, zazwyczaj junglerzy są offtankami (są wyjątki). Czasem trzeba postawić wardy ale tego można się nauczyć ;)

Gold Member | Blue Member | exMentor

Tuty:


http://www.mpcforum.pl/topic/730246-hackd3d-aimbotchamsasus/


http://www.mpcforum.pl/topic/636147-hack-vindictus-hack-ohkgod-mode-i-inne/


http://www.mpcforum.pl/topic/894644-minitut-first-blood/


http://www.mpcforum.pl/topic/974899-tut-rengar-top-w-s3/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/975370-tut-blue-kha/


http://www.mpcforum.pl/topic/976598-tut-aatrox-the-darkin-blade/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/977439-tut-elise-quenn-of-the-jungle/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/978037-tut-vi-niszczycielka-z-plitover/


http://www.mpcforum.pl/topic/978821-tut-diana-midjungle/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/980830-tut-akali-wycarruj-sobie-mecz/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/981805-tut-jarvan-iv-wzor-dla-junglerow/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/1001036-tut-lissandra-the-ice-witch/

 

 

Opublikowano

Z tego co wymieniłeś to Jungle.
Bronisz linii sojusznikom gdy np. się cofnęli.
Junglerzy głównie są tankowaci i zdobywają głownie asysty (Np. Heca/Maokai)

Kartyday_eune_51_5_logo.png

Opublikowano

Jungla pomagasz drużynie itd... łatwo wygrać grę na tej linii. Jako forumowy kolega powiem ci żebyś grał wszędzie :D Jak grasz sam musisz mieć co najmniej 3 pozycje opanowane do perfekcji :D

Opublikowano

No dobrze, wielce mi pomogliście :)

Od teraz będę grać dwoma rodzajami, junglerami i adc.

Czemu adc? Ponieważ muszę nauczyć się grać też tym co wychodzi mi najgorzej a że mam 4 poziom to mam dużo czasu ;)

 

Temat do zamknięcia

 

@Up

Zazwyczaj nie gram sam

Naj­lep­szym środ­kiem prze­ciw pra­wu jest bezczelność.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...