Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Poradnik] Poprawna instalacja forum na silniku Invision Power Board


kubaszgierz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

 

Ponieważ się na tym znam, a na forum nie znalazłem żadnego tematu o tym, chciałbym wam przedstawić poprawną instalację, oraz konfigurację forum (np. do serwera Minecraft) na silniku Invision Power Board (dalej zwanym IPB).

 

Na początku zajmiemy się FAQ:

 

FAQ...

...czyli Najczęściej Zadawane Pytania

1.

Gdzie mogę pobrać silniczek IPB?

Nie da się go pobrać, lecz możesz go kupić na oficjalnej stronie IPBoard, czyli:

https://www.invisionpower.com/pricing

Kosztuje on $175.

2.

Czy aktualizacja IPB jest darmowa?

Tak, jest darmowa.

3.

Nie przekonujesz mnie. Jakie fora działają na silniku IPB?

Między innymi:

skyblock.pl
forum.invisionize.pl
www.mpcforum.pl

4.

Czy zarządzanie takim forum jest trudne?

Na początku musisz skonfigurować trochę rzeczy (jeśli chcesz mieć porządne forum); zajmie Ci to ok. 5 dni (jeśli przed komputerem spędzisz codziennie po 3 godz.). Dalej już pójdzie gładko, jak po maśle ;)

===================================================================

DOBRA, załóżmy, że już kupiłeś skrypt. Co dalej?

1.

Musisz pobrać klienta FTP (polecam FileZilla),

[A oto link:]

https://filezilla-project.org/download.php?type=client

a potem go zainstalować.

2.

Trzeba połączyć się ze swoim serwerem WWW przez FTP:

[Dla przykładu - łączenie przez hosting cba.pl]

Serwer: cba.pl

Nazwa użytkownika: [email protected]

Hasło: ************

Port: 21

 

[Wytłumaczenie]

Serwer: To jest serwer, do którego chcemy się połączyć, np.: cba.pl, ovh.pl, domena.pl...

Nazwa użytkownika: Na cba.pl jest to [email protected] [Twoja domena, czyli np.: muifainyserf.cba.pl xD]. Nie wiem, jak jest na innych. Można sobie ustawić nazwę klienta FTP, oraz hasło w panelu Admina

Hasło: To hasło, które ustawiliśmy w paneli Admina

Port: Domyślny port [do hostingów www] to 21. Jeśli go nie wpiszemy, nie połączymy się.

 

Klikamy "Szybkie Łączenie"

 

3.

Mamy dwie opcje:

Jeśli chcemy, żeby nasze forum było w głównym katalogu strony, tj.: twojadomena.cba.pl, to pomiń ten krok.

Jeśli chcemy, żeby nasze forum było w podkatalogu strony, np.: twojadomena.pl/forum, to tworzymy nowy katalog o nazwie np.: forum [bez "/"] i wchodzimy w niego.

4.

Wchodzimy [Plik ze skryptem] w uploads i przeciągamy wszystkie pliki na dolne okienko FileZilli [Pliki w kolejce]. Czekamy z pół godziny.

5.

Kiedy wszystko skończy się ładować (Pliki w kolejce=0, Nieudane transfery=0, Udane transfery=3784), wchodzimy na naszą stronę www.

[Jeśli zainstalowałeś skrypt w katalogu pobocznym (np.: forum), pamiętaj, żeby po adresie wpisać ten katalog! twojadomenda.pl/forum]

Ukaże się nam skrypt instalacyjny...

6.

[Kolejne linijki tekstu oznaczają kolejne kroki w Instalacji]

Klikamy "Next", jeśli wszystkie wymagania mają końcówkę "Passed"

Akceptujemy licencję, klikany "Next"

Kolejny raz klikamy "Next"

Znowu klikamy "Next", NIC NIE RUSZAMY

Wpisujemy klucz licencyjny, podany przy kupowaniu skryptu, potem klikamy "Next"

Wpisujemy dane bazy SQL [Dane zbierzesz z panelu Admina]

Wpisujemy dane Admina Forum [Twoja nazwa użytkownika (Moja to Pulpet), twoje hasło (Mocne i trudne), oraz twój e-mail]

Klikamy "Start Installation"

7.

Po zainstalowaniu możemy przejść do:

Panelu Admina

Dokumentów

Forum InvisionPowerBoard

8. (Opcjonalnie)

Jeśli wasz brat/siostra/kolega złamali hasło do waszego konta, możecie dodatkowo zabezpieczyć się, zmieniając w kliencie FTP folder "Admin" na np.: WielkiAdministratorProwadzacyForum.

Wtedy, żeby się zalogować do AdminCP, będziecie musieli wpisać: twojanazwa.pl/forum/WielkiAdministratorProwadzacyForum

===============================================================

Żeby zalogować się do Admin Panel [twojanazwa.pl/forum/admin], musisz wpisać nick i hasło, które podałeś przy instalacji.

===============================================================

Dziękuję za przeczytanie poradniku instalacji.

Wszelkie błędy proszę zgłaszać do mnie na PW.

Jeśli napisałem w złym dziale, to proszę przenieść, albo napisać mi na PW.

Jak Bozia da, to niedługo pojawi się konfiguracja skórki, oraz instalacja języka Polskiego.

@EDIT - Powód: Zła Cena. Pomocnik: Casper

@EDIT - Powód: Dobra propozycja. Pomocnik: Vesim

Pozdrawiam, Kuba


Masz problem? Masz pytanie? Napisz mi na PW. Wspólnie go rozwiążemy!


 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...