Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Pierwsze kontakt z serwerem i plikami metin2


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć wszystkim. Jako iż jestem "świeży" w dziedzine technicznej a w przyszłości chcę postawić swój własny serwer, chcę się zapytać Was ( pytanie kieruje do doświadczonych ludzi, obcykanych w temacie serwery prywatne , dedyki, pliki serwerowe ETC. ) Jak to jest z samego początku za co się zabrać i krok po kroku. Proszę o solidną dopowiedź.

Wytłumaczenie poszczególnych rzeczy i radę na przyszłość. Pozdrawiam.

Opublikowano

Polecam Ci testować na vpsie - naprzykłąd z exone... Tani, bo 30 zł i teraz w promocji ta opłata - to opłata za 3 msc.

Rzeczy, które są niezbędne, żeby serwer działał:

- mysql (polecam 5.5)

- porty

- liby

- pliki serwerowe

FreeBSD to bardzo 'delikatny system' - mam na myśli, że łatwo coś zepsuć...

Musisz uzbroić się w cierpliwoś, no i nie odpuszczać.

Jak zainstalować porty, liby, mysql?

http://www.mpcforum.pl/topic/332103-tut-instalacja-mysql-55-na-freebsd/

http://www.mpcforum.pl/topic/369230-tut-instalacja-serwera-libw-na-freebsd-82-64-bit/

1578140.jpeg

Opublikowano

Zacznij instalować od podstaw FreeBSD, modyfikuj ten system, kompiluj jądro, czytaj hanbooka freebsd. Szukaj bugów i je naprawiaj sam bez pomocy mpc. Taką pomoc moge Ci jedynie dać.

Napisz do mnie, jeżeli potrzebujesz patcher'a.

Opublikowano

Dziękuję Panowie lecą + dla wszystkich !

Jeszcze jedno pytanko odnośnie plików serwerowych jakie waszym zdaniem są stabilne i godne użytkowania :) ?

Opublikowano

Dziękuję Panowie lecą + dla wszystkich !

Jeszcze jedno pytanko odnośnie plików serwerowych jakie waszym zdaniem są stabilne i godne użytkowania :) ?

Polecam te: http://www.mpcforum.pl/topic/768196-dl-czyste-serverfiles-by-terenzo/

czyste, najnowsze, spolszczone

graphic.png

i7-6700K l MSI GTX 1080 X l 2x8GB 3000MHz l MSI Z170A l SSD HyperX 240GB

Opublikowano

Okej +.

Powiedzcie/powiedz mi jeszcze jedno. Jeśli mam słaby komputer laptop lenovo b575 z 2gb ram to myślicie opłaca się stawiać hamachi ? Czy kupić vpsa za bardzo niską cenę (i czy jest taki vps za 15 zł ?) Taki naprawdę mega tani :)

Opublikowano

nie jest dość słaby lecz wadą hamachi jest to że nie każdy mozę wbić a przy większej liczbie osób może wywalać ci porty i channele dlatego polecam kupić vpsa (29zł expone.pl) około 100osób chyba wystarczajaco.

Astera.eu - nowy projekt serwera metin2 poszukujemy osób teamu:


Jesteś Python Masterem, Questerem?


>>>>Zbieramy ekipę na serwer<<<<


Opublikowano

Okej wszystko jasne. Zacznę i postawię serwer na hamaku sprawdzę pliki serwerowe by

 

http://www.mpcforum.pl/topic/960438-dl-pliki-serwerowe-by-derin/

I będę postępował z godnie z TuTem

 

 

http://www.mpcforum.pl/topic/984435-tut-poradniki-tworzenie-serwera-metin2-i-nie-tylko/#entry7960977

Mam nadzieję że pliki serwerowe będą odpowiednie i nie będą strasznie pobugowane :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...