Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie]Jak zmniejszyć lagi na włanym serwerze?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

SIema, mam własny serwer na lapie ( laptop uzywany tylko do serwera ). Internet mam radiowy 2,5mb/s down i 2,4mb/s up.

 

Pluginy to :
AutoMessage

AutoSaveWorld

ClearLag

Essentials

PluginMetrics (nawet nie wiem skąd to sie wzieło o.O)

PTweaks

Team ( autorski, słuzy do teamow )

WorldEdit

WorldGiard

 

Użyłem 1Gb ramu dla serweru. Ustawiłem proces wysoki nie wiem co zrobić zeby wyeleminować to opóźnienie. Kopie jakiś blok i po 1/2 sekundzie dopiero wyskakuje to jest irytujące. Nie chce kupować serwera bo i tak za tydzien 2 znudzi mi sie minecraft :p

Opublikowano

Jeżeli hostujesz przez chamahi to jeżeli grasz sam zhostuj na swoim internecie (jak nie znasz IP internetu Uruchom>cmd i wpisujesz IPconfig zatwierdzasz enterem ^^) jeżeli już tak robisz to oznacza że masz słabego neta.

Opublikowano

zmniejsz view distance na 5 ;) Powinno pomóc. Zmniejszy ilość wysyłanych chunków.

Opublikowano

Tak jak napisał szymstonn jeśli masz chamahi wystaw swoje ip. Jeśli będziesz potrzebował pomocy z tym wal śmiało :p

Opublikowano

To oznacza najprawdopodobniej, że serwer jest przeciążony. W auto save world co ile masz ustawiony zapis świata ?

 

Jeśli masz windows 7 lub viste i pendrive to możesz wykorzystać na nim wolne miejsce jako pomoc dla ramu. Jak podłączysz pendrive i pojawi ci się okienko z autoodtwarzaniem kliknij "Przyśpiesz mój system".

Opublikowano

AutoSaveWorld Config :

 

 

var:
debug: false
save:
enabled: true
interval: 900
broadcast: true
warn: false
warntime:
- 0
backup:
enabled: false
interval: 21600
worlds:
- '*'
MaxNumberOfWorldsBackups: 30
pluginsfolder: false
MaxNumberOfPluginsBackups: 30
excludefolders: []
broadcast: true
toextfolders: false
disableintfolder: true
extfolders: []
zip: false
warn: false
warntime:
- 0
purge:
enabled: false
interval: 86400
awaytime: 2592000
broadcast: true
slowpurge: true
wg:
enabled: true
regenpurgedregion: false
lwc:
enabled: true
deletepurgedblocks: false
mvinv:
enabled: true
dat:
enabled: true
crashrestart:
enabled: false
scriptpath: start.sh
timeout: 60
juststop: false
autorestart:
enabled: false
broadcast: true
time: []
countdown:
enabled: true
seconds: 20
scriptpath: start.sh
juststop: false
locale:
switchtolangfile: false
langfilesuffix: ru

 

 

AutoMessager:

 

settings:
enabled: true
min-players: 0
log-to-console: false
message-lists:
default:
enabled: true
random: false
interval: 60
expiry: -1
prefix: '&6[iNFO]&r '
suffix: ''
messages:

 

 

 

Parametry PC:

 

Intel Core 2 Duo 2rdzenie x 2.33GHz

Ram : 4GB 800mhz

Zasilacz FSP 400w

K. graf : Asus Radeon HD 4850 TOP OC.

Internet : Down : 2.5Mb/s Up 2.4Mb/s

Opublikowano

Czyli nic nie da się zrobić ? oprócz wykupienie lepszego internetu i host'a ?

 

No a co wymyślisz ? Jeśli coś nie daje rady to cudów nie zdziałasz.

Sprawdź pakiet chest w fiberhost.pl 4.50 PLN za 6 slotów ^_^

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...