Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Przepisanie funkcji skryptu IE na FF.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć.
Od kilku dni staram się uporać z wpisywaniem przy pomocy FF.au3 do edytora TinyMCE.
W sieci znalazłem skrypt, który obsługuje ten edytor, ale napisany przy pomocy IE.au3.

Poniżej zamieszczam ten skrypt.
Czy Ktokolwiek mógłby pomóc w przepisaniu go na FF.au3 / podpowiedzieć, jakich i w jaki sposób użyć poszczególnych funkcji?

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc :)

 


 

  1. #include <GUIConstantsEx.au3>
  2. #include <WindowsConstants.au3>
  3. #include <IE.au3>
  4. _IEErrorHandlerRegister ()
  5. $oIE = _IECreateEmbedded ()
  6. GUICreate("Embedded Web control Test", 640, 700, _
  7. (@DesktopWidth - 340) / 2, (@DesktopHeight - 580) / 2);, );_
  8. ;$WS_OVERLAPPEDWINDOW + $WS_VISIBLE + $WS_CLIPSIBLINGS + $WS_CLIPCHILDREN)
  9. $ie = GUICtrlCreateObj($oIE, 10,10, 600,400)
  10. $b = GUICtrlCreateButton("read it", 10, 10+600,50,30)
  11. $b2 = GUICtrlCreateButton("write it", 10+140, 10+600,50,30)
  12. #EndRegion ### END Koda GUI section ###
  13. _IENavigate($oie , @ScriptDir & "\t.html")
  14. $nMsg = GUIGetMsg()
  15. Switch $nMsg
  16. Case $GUI_EVENT_CLOSE
  17. case $b
  18. readit()
  19. case $b2
  20. writeit()
  21. func readit()
  22. $oFrame = _IEFrameGetCollection($oie, 0)
  23. $i = _IEBodyReadHTML($oFrame)
  24. MsgBox(0,"",$i)
  25. func writeit()
  26. $oFrame = _IEFrameGetCollection($oie, 0)
  27. _IEBodyWriteHTML($oframe, "<h1>Date: " & @MDAY & random(100,999,1) & "</h1>")

Najsłabszym ogniwem w każdym zabezpieczeniu jest człowiek - socjotechnika.

Czasem najprostsze rozwiązania najtrudniej odnaleźć.

Nie zawsze inni są takimi, na jakich się kreują.

Ilu ludzi tyle opinii na temat otaczającego nas Świata.

Nie pomagam poza forum.

Opublikowano

Odświeżam

Najsłabszym ogniwem w każdym zabezpieczeniu jest człowiek - socjotechnika.

Czasem najprostsze rozwiązania najtrudniej odnaleźć.

Nie zawsze inni są takimi, na jakich się kreują.

Ilu ludzi tyle opinii na temat otaczającego nas Świata.

Nie pomagam poza forum.

Opublikowano

Przecież w tym kodzie jest użyte jakieś 5 funkcji. Samo czytanie ich nazw sugeruje Ci co one robią i tylko je podmień.

1387536187-U112334.png

Jeśli Ci pomogłem mógłbyś wynagrodzić lajkiem :)

Opublikowano

No cóż...przy próbie podmienienia otrzymuję wynik 0. Korzystam z odpowiedników dostępnych pod adresem:

 

http://thorsten-willert.de/Themen/FFau3/Verschiedenes/Comparison_FF_IE_Functions.html
 

Czy ktoś mógłby pomóc i podać przykład prawidłowej podmiany tej funkcji oraz w jaki sposób w tym konkretnym przypadku ich użyć?

Zapewne robię coś źle - posiłkuję się przykładami z dokumentacji FF.au3.

Najsłabszym ogniwem w każdym zabezpieczeniu jest człowiek - socjotechnika.

Czasem najprostsze rozwiązania najtrudniej odnaleźć.

Nie zawsze inni są takimi, na jakich się kreują.

Ilu ludzi tyle opinii na temat otaczającego nas Świata.

Nie pomagam poza forum.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Odświeżam.

Najsłabszym ogniwem w każdym zabezpieczeniu jest człowiek - socjotechnika.

Czasem najprostsze rozwiązania najtrudniej odnaleźć.

Nie zawsze inni są takimi, na jakich się kreują.

Ilu ludzi tyle opinii na temat otaczającego nas Świata.

Nie pomagam poza forum.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...