Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Jak zrobić... takie coś


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak zrobić takie coś jak na smstibia.pl . Chodzi mi o to że po prawej w stanie pakietów jest obrazek do połowy rozwinięty a resztę samemu trzeba przewinąć. Chciałbym takie coś zrobić z moim obrazkiem. Z góry dziękuje. Za najlepsze odpowiedzi lajki!

Jeżeli pomogłem podziękuj klikając Lubie to! <3


sygna1.png

Opublikowano

Nadaj odpowiedni overflow dla tabeli.

Można jaśniej?

 

PS. Tylko nie zachęcaj mnie do uczenia się CSS i HTML jak na PW przed chwilą -.-

Jeżeli pomogłem podziękuj klikając Lubie to! <3


sygna1.png

Opublikowano

Wstawiasz to:

overflow:scroll;

do elementu zbiorczego tej twojej listy (czy cokolwiek to jest), może być w pliku css, możesz też do elementu dopisać

style="overflow:scroll;"

Uczę podstaw zarabiania w internecie. Zainteresowany? Wyślij mi PW!

Opublikowano

W klasie swojej tabeli (plik CSS).

Zmieniłem w pliku style.ccs

z

 

.widget-area {
    overflow: hidden;

na

 

.widget-area {
    overflow: auto;

I nic...

Jeżeli pomogłem podziękuj klikając Lubie to! <3


sygna1.png

Opublikowano

Zmieniłem w pliku style.ccs

z

 

.widget-area {
    overflow: hidden;

na

 

.widget-area {
    overflow: auto;

I nic...

Bo powinieneś zmienić na

.widget-area {
    overflow: scroll;

Uczę podstaw zarabiania w internecie. Zainteresowany? Wyślij mi PW!

Opublikowano

Ty wrzuciłeś te tabelkę w jakiegoś diva czy jak? Do tego ustal wysokość, bo bez tego co ma scrollować?

.przyklad {
   height: 900px;
   overflow: auto;
}

@up wtedy będzie miał dwa scrolle, a z tego co mi dał chce tylko pionowy.

Opublikowano

 

Ty wrzuciłeś te tabelkę w jakiegoś diva czy jak? Do tego ustal wysokość, bo bez tego co ma scrollować?

.przyklad {
   height: 900px;
   overflow: auto;
}

Teraz mam

 

.widget-area {
    overflow: scroll;
    height: 900px;
}

I tylko ucięło kawałek obrazka a suwaka niema.

 

 

Tu jest cały code z pliku style.css (to wszystko związane z widgetami)

 

/* =Widgets
----------------------------------------------- */

.widget-area {
    overflow: scroll;
    height: 900px;
}
.widget-area,
.widget-area input {
    font-size: 12px;
    line-height: 18px;
}
.widget-area ul ul a {
    text-decoration: none;
    color:#444444;
}
.widget-area ul ul a:hover {
    text-decoration: underline;
}
.widget-area ul {
    list-style: none;
    margin: 0;
}

.widget-area ul ul li {border-bottom:1px dotted #dddddd;margin:0 0 1px 0px;}

.widget-area ul ul li.categories {background:none;}

.widget-area ul ul {
    list-style: none;
    margin: 0 0 1.5em 0;
}
.widget-area ul ul ul {
    margin-bottom: 0;
}
.widget-area ul ul li {}
.widget-title {
    border-bottom: 1px dotted #ccc;
    border-top: 1px dotted #ccc;
    font-size: 13px;
    font-weight: bold;
    letter-spacing: 0.025em;
    margin: 0 0 8px 0;
    padding:2px 0 2px 10px;
    background:#dddddd;
}
.widget-container {
    margin: 0 0 1.5em 0;
}

Jeżeli pomogłem podziękuj klikając Lubie to! <3


sygna1.png

Opublikowano

Przetestowałem na MPC, działa.

VZDcS3D.png

Twoja tabela powinna mieć taką postać:

<div class="scroll">
	<table class="stan">
		<tbody>
			<tr>
				<th>Serwer</th>
				<th>Złoto</th>
			</tr>
		<tr>
	<td class="light">Aldora</td>
	<td style="background-color: #63ACD4;" class="gold"> Dostępne</td>
		</tr>
		</tbody>
	</table>
</div>

A CSS:

.scroll {
height: 950px;
overflow: auto;
}

Jeśli nie działa to Ty coś źle robisz, ten kod jest prosto ze strony, którą mi podałeś. Musisz ustalić w swojej tabelce klasę i dodać ją do CSS, bo na pewno nie jest to widget-area.

Opublikowano

Przetestowałem na MPC, działa.

VZDcS3D.png

Twoja tabela powinna mieć taką postać:

<div class="scroll">
	<table class="stan">
		<tbody>
			<tr>
				<th>Serwer</th>
				<th>Złoto</th>
			</tr>
		<tr>
	<td class="light">Aldora</td>
	<td style="background-color: #63ACD4;" class="gold"> Dostępne</td>
		</tr>
		</tbody>
	</table>
</div>

A CSS:

.scroll {
height: 950px;
overflow: auto;
}

Jeśli nie działa to Ty coś źle robisz, ten kod jest prosto ze strony, którą mi podałeś. Musisz ustalić w swojej tabelce klasę i dodać ją do CSS, bo na pewno nie jest to widget-area.

Ale jak nadać to tabeli?

 

EDIT: Ale ale ja niechce na swojej stronie robić takiej tabeli w html (bo nie umiem :D) tylko zrobić swoją w paincie.

Jeżeli pomogłem podziękuj klikając Lubie to! <3


sygna1.png

Opublikowano

Ale jak nadać to tabeli?

 

EDIT: Ale ale ja niechce na swojej stronie robić takiej tabeli w html (bo nie umiem :D) tylko zrobić swoją w paincie.

 

facepalm.jpg

 

 

Japierdole... W paincie robić tabelę...

Jak nie chcesz tego na stronie umieścić to gdzie ? :O

 

Jeżeli chcesz wystylować tabelę to zrób to w css.

Nie pisz że nie chcesz się tego uczyć bo bez podstaw nic nie zrobisz. Gotowca tutaj też Ci nikt nie poda.

 

PS.

To nie dział dla ludzi projektujących tabele w paincie.

Opublikowano

Aż tak trudno jest się domyślić, że chce zrobić tabele np. w paincie i wrzucić ją jako obrazek?

Jeżeli pomogłem podziękuj klikając Lubie to! <3


sygna1.png

Opublikowano

Aż tak trudno jest się domyślić, że chce zrobić tabele np. w paincie i wrzucić ją jako obrazek?

 

Tak kurwa, bardzo trudno bo napisałeś to w dziale tworzenia stron.

Nikt Ci tutaj nie powie jak zrobić tabele w paincie.

 

Na dodatek na stronie której podałeś jest to zrobione w zwykłym css. Nie ma obrazków - wszystko na kodzie.

 

Obrazek wstawiamy tak:

<img src="tabela.png" alt="Pro Tabela w Paincie elo"> 
Opublikowano

 

Tak kurwa, bardzo trudno bo napisałeś to w dziale tworzenia stron.

Nikt Ci tutaj nie powie jak zrobić tabele w paincie.

 

Na dodatek na stronie której podałeś jest to zrobione w zwykłym css. Nie ma obrazków - wszystko na kodzie.

 

Obrazek wstawiamy tak:

<img src="tabela.png" alt="Pro Tabela w Paincie elo"> 

Ale ja niechce wiedzieć jak się robi tabele w paincie ani jaki jest kod na wstawienie obrazka na strone tylko jak zrobić taki obrazek do pół schowany i żeby można go było przesuwać suwakiem :rolleyes:

 

PS. Poco taka spina na forum ? :huh:

Jeżeli pomogłem podziękuj klikając Lubie to! <3


sygna1.png

Opublikowano


<div id="obrazek">

<img src="http://kominek.es/wp-content/uploads/2012/12/facepalm.jpg" alt="Pro Tabela w Paincie elo">

</div>


#obrazek {

overflow: auto;

height: 150px;

}

Opublikowano

 

<div id="obrazek">
<img src="http://kominek.es/wp-content/uploads/2012/12/facepalm.jpg" alt="Pro Tabela w Paincie elo"> 
</div>
#obrazek {
overflow: auto;
height: 150px;
}

I oto chodziło! Dzięki.

Jeżeli pomogłem podziękuj klikając Lubie to! <3


sygna1.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...