Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Blijun - Blitzcrank, Wielki Golem Parowy w junglii


JestemPolakiem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

wszystkich hejterów, trolli i pro userów z szmaragdu (tak, właśnie tych forumowych prosów).

Chciałbym wam zaprezentować *junglera*, według mnie jest to niedoceniany i rzadko spotykany champion w tej roli.

Miłej lektury.

 

Wstęp

 

Mianowicie chodzi mi o Blitzcranka.

Blitzcrank w roli *supporta* zalicza się bardziej pod *tanka*, lecz w *jungli* ... bardziej pod *offtanka*.

Jego grab tak samo jak i dodatkowy *MS* zapewniają w większości przypadkach First Blood na przeciwniku.

Dodatkowo możemy łatwo *counter junglować* *buffy* przeciwnika dzięki grabowi.

 

 

 

Historia

 

 

 

Miasto Zaun jest miejscem, w którym magia i nauka działają na opak. Niekontrolowane badania zebrały swoje żniwa na mieszkańcach. Jednakże łagodne ograniczenia zapewniają naukowcom oraz wynalazcom swobodę w przesuwaniu granic nauki i pchnięciu jej w przyspieszonym tempie na dobre lub złe tory. W takich warunkach studenci Zaun's College of Techmaturgy dokonali przełomu w badaniach nad inteligentną, parową automatyzacją. Ich twór, parowy golem Blitzcrank, powstał, w celu nadzoru nad odzyskiwaniem materiałów szkodliwych dla zdrowia, gdyż często warunki nie zezwalały na nadzór ludzki. Jednakże wkrótce zaczął zachowywać się w sposób nieprzewidywalny.


Z czasem naukowcom udało się odkryć zdolność uczenia i Blitzcrank szybko stał się sławny. Niestety, jak się często zdarza, zaszczyt za stworzenie golema przypadł komuś innemu - profesorowi Stanwickowi Pididly - jednak teraz większość ludzi zna prawdę. W wyniku zażartej wojny prawnej wyszło na jaw, że żadnej ze stron nie zależało na dobru parowego golema i Blitzcrank złożył podanie o przyznanie mu autonomii. Dzięki wsparciu tłumów, Radzie Zaun przyznanie całkowitej wolności Blitzcrankowi zajęło tylko kilka tygodni. Golem opuścił Zaun, poruszony sytuacją oraz tym, że nigdzie nie znajdzie miejsca, w którym by pasował. Jego podróże doprowadziły go do miejsca, w którym wyjątkowe istoty mają swoją rolę - League of Legends. Na szczęście szybko przystosował się do zasad panujących na Fields of Justice.

Mimo, że Blitzcrank jest w stanie rozwalić wszystko, co staje mu na drodze, ma on serce ze złota... umieszczone w szkielecie z żelaza... powleczonego skórą ze stali.

 

 

 

 

Zalety

 

 

 

 

- Grab

- Darmowa tarcza

- Dodatkowy MS i *AS* co bardzo się przydaje przy gankach

- Silence

- Podrzut enemy/*minionków*

- Świetne *Ganki*

- Szybka jungla

 

 

 

 

Wady

 

 

 

 

- Czasami ciężko trafić z graba

- Strasznie manożerny, dlatego potrzebujemy sporo many

 

 

 

 

Runki

 

 

 

 

 

d9kw.jpg

 

 

To są moje ulubione runy na niego, ew. można dać m.res per. level oraz MS zamiast dodatkowego ad w esencjach

 

 

 

Masterki

 

 

 

 



To są moje ulubione masterki.

bujt.jpg

Te są pod gre defensywną ... polecam tylko w wyjątkowych sytuacjach.

 

xf3q.jpg

 

 

Spelle

 

 

 

Smite.png7B4288F8822F36020D9C956B6175A210.jpg

Wybieram ten zestaw, gdy wiem, że potrzeba nafeedowanego teamu by wygrać, wtedy używamy flash + grab = free kill

 

Smite.pngKGYEBeL.png Jeżeli nie biore zestawu up to ten biorę w 100 %, dobry do niszczenia szybko wieży (nasza pięść zniszczy wszystko)

 

 

Skille

 

 

53-5.png53-1.png53-2.png53-3.png53-4.png

 

53-5.png Passyw - Bariera Many

Często ratuje nam życie, dobry do *diveowania*, możemy z nim tankować tf, mając zaledwie 2500/3000 hp.

 

53-1.pngQ - Rakietowy Chwyt

Idealny skill do gankowania,możemy łatwo zabierać buffy przeciwników tym skillem. maxujemy jako ostatnie.

 

53-2.pngW - Zwiększone Obroty

Dodaje *AS* jak i *MS*, czyli wszystko czego nam trzeba do świetnych ganków i szybkiej jungli.maxujemy jako 3

53-3.pngE - Pięść Mocy

Cd na moim buildzie + wymaxowaniu wynosi ok. 3s, przypominam, zadaje on aż 2 razy więcej dmg niż z aa ... czyli przy 300 *ad* zada ok. 500 dmg zamiast marnych 250 (oczywiście wliczam penetrację, oraz enemy armor). maxujemy jako 2

53-4.pngR - Pole Statyczne

*AoE* dmg + silence, to wszystko daje nam w 3/4 wygrany tf, wliczając bierne tego ultimate daje nam to pernamentny dmg z lizarda.

 

Build

 

 

huntersmachete.gif111H412I-12.jpgx5

 

Najlepszy start dla junglera, można kupić ew. buty i 4 poty

 

 

Core według mnie

the-black-cleaver.gifspirit-of-the-elder-lizard.gif30251.png

Dlaczego akurat the-black-cleaver.gif? Ponieważ dodaje nam hp,dmg,penetracje oraz zmniejsza cooldown, którego chcemy się pozbyć.

 

 

Dlaczego akurat spirit-of-the-elder-lizard.gif? Ponieważ dodaje nam pernamentny dmg z biernych ulta, dobrze dobija enemy, oraz jak użyjemy ulta to wszyscy mają na sobie go, poza tym dodaje nam ad oraz reg. hp i many czego bardzo potrzebujemy.

 

Dlaczego akurat 30251.png? ponieważ dodaje nam slowa z "e" oraz "q" czyli nikt nam już nie ucieknie, poza tym dodaje mane, zmiejsza cooldown oraz daje nam armor.

 

Buty

32641.png/32691.png/32791.png

Enemy to straszne warzywa ?

30741.png/3072.png

Enemy to same AD ?

30751.png/3110.png/Randuin%27s_Omen_item.png

Enemy to w większości *AP* ?

3225.png/3156.png/31392.png

 

 

 

AWARYJNE (SAME *TANKI* ENEMY)

Dlaczego akurat 30351.png? ponieważ daje gigantyczną penetrację, przy czym działa ona przed przebiciem pancerza :)

 

 

Dlaczego akurat 31531.png? ponieważ zadaje % maksymalnego hp oraz spowalnia po użyciu na przeciwniku.

 

 

 

Fazy gry

 

 

Early - w tej fazie staramy się gankować jak najwięcej,prosimy o smitelless mid oraz top, zgarniamy red'a i gankujemy mid/bot :).

 

Mid - Przyciągamy nieuważnych przeciwników, zapewniając darmowe kille dla naszej drużyny.Robimy *drake* (nawet sami lecz nie zapominajcie o ping wardach).

 

Late - Backdoor'ujemy, staramy się usuwać *adc* przeciwników, wchodzimy w sam środek *teamfight'u* i używamy ulta, i tak jak w mid, wyłapujemy enemy z graba.

 

 

Słowniczek

 

 

 

 

 

Support - Postać, która pomaga drużynie, chodzi z ADC (zazwyczaj idzie na środkową/dolną aleje z ADC).

Tank - Postać z dużą ilością życia, pancerza i odpornością na magię, zazwyczaj idzie na górną aleje.

Offtank - Postać, która ma trochę attack damage, oraz ma sporo życia.

ADC - Attack Damage Carries.

 

 

MS - Movment speed.

AS - Attack speed.

AD - Attack damage

 

 

Dive - Zabijanie przeciwnika pod wieżą.

 

 

Gank - Atakowanie wroga z zaskoczenia, zazwyczaj robi to jungler.

Jungla - Znajdują się tam obozy w których są neutralne potwory.

Counter jungla - Zabijanie potworków przeciwnika (zostawia się 1 małego potworka , by się nie zrespiły i przeciwny jungler miał mniej expa).

Jungler - Czyści jungle z neutralnych potworków, gankuje linie (pomaga im) oraz wykonuje sam/z drużyną drake. Prawie zawsze ma smite (Wyjątek - shaco, chociaż nie zawsze).

Buff - Bonus, dostaje się go za zabicie Red'a ( Lizard Elder) Blue (Ancient golem) oraz Barona.

Drake - Smok, jeżeli dana drużyna go zabije, to każdy z niej dostaje 190 gold a zabójca 215.

Invade - Próba zabrania przeciwnego Blue/Red buffa, przy okazji można zyskać parę killi

 

Tricki

 

 

 

Jeżeli jakiś minion zasłania wroga, to użyj w kierunku wroga graba, a następnie szybko smite na minionku, który go zasłania.

Jeżeli blitz puści graba oraz użyje flash, to będzie dalsze przyciągnięcie.

Jeżeli moglibyście dać jakieś fajne tricki, był bym wdzięczny :<

 

 

 

 

 

Podsumowanie

 

 

 

Blitzcrank to świetny jungler, łatwo o killa dla sojuszników. Dobrze spisuje się w early,mid oraz late game, co zdarza się dosyć rzadko.Z buildem pod ad, potrafi przyciągnąć enemy adc oraz zniszczyć go w 1-3 sec (zależne od tego ile armoru ma oraz życia). Czekam na hejty oraz uwagi :).

 

 

 

 

Skiny

 

 

 

Blitzcrank

 

 

Blitzcrank_Splash.jpg

 

 

Blitzcrank Bokser

 

 

Blitzcrank_BoomBoom.jpg

 

 

Blitzcrank z Warsztatów Piltover

 

 

Blitzcrank_PiltoverCustomsSkin.jpg

 

 

iBlitzcrank

 

 

Blitzcrank_i_Splash.jpg

 

 

 

 

*dla większości z was zapewne blitz ad to troll ... wypróbujcie sobie go z tym buildem, rozdaniem skilli itd na normalu w jungli, to naprawdę działa :)

 

@edit

Wzorowałem się na tym poradniku :

KLIK

qxv1fr.jpg


by NovusOrdo


It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt. ~Mark Twain

Opublikowano

Za dużo spoilerów :/ Zostaw tylko te w których są runki, masterki i historia.

Co do treści, nigdy nie widzałem Blitza w jungli ale z ciekawości sam spróbuję ;)

Mógłbyś wstawić jakieś SS z gry tym buildem?

Gold Member | Blue Member | exMentor

Tuty:


http://www.mpcforum.pl/topic/730246-hackd3d-aimbotchamsasus/


http://www.mpcforum.pl/topic/636147-hack-vindictus-hack-ohkgod-mode-i-inne/


http://www.mpcforum.pl/topic/894644-minitut-first-blood/


http://www.mpcforum.pl/topic/974899-tut-rengar-top-w-s3/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/975370-tut-blue-kha/


http://www.mpcforum.pl/topic/976598-tut-aatrox-the-darkin-blade/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/977439-tut-elise-quenn-of-the-jungle/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/978037-tut-vi-niszczycielka-z-plitover/


http://www.mpcforum.pl/topic/978821-tut-diana-midjungle/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/980830-tut-akali-wycarruj-sobie-mecz/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/981805-tut-jarvan-iv-wzor-dla-junglerow/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/1001036-tut-lissandra-the-ice-witch/

 

 

Opublikowano

Mogę wstawić, narazie w histori mam tylko normale, ponieważ nie gram aktualnie rankedów (jestem na wakacjach, podczas tf czasami się zacina gra więc wole nie ryzywkować :D), za 3 min dam edit i wstawie staty :P

 

 

@edit

uyq.png
Proszę, moje ostatnie 2 gry blitzem.

qxv1fr.jpg


by NovusOrdo


It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt. ~Mark Twain

Opublikowano

Nie, po prostu no nie! Namęczyłeś się z tym poradnikiem, ale to głupoty. Blitz z szybką junglą? szybką jungle to ma elise albo amumu. Blitz ma na tyle wolną jungle, że przeciwny jungler bez problemu zdąrzy zrobic swoje blue, wolfy i zdarzy zrobic Ci reda. Build tez beznadziejny. Jeśli juz by ktos gral blitzem pod jungle to trzeba mu rashować mobility. Na pewno nie skladac go pod AD, bo to nie ma najmniejszego sensu. Owszem, na bronzie i silverze mozna nim robic niesamowite rzeczy, ale gdy przeciwny jungler ma wieksze IQ od temperatury pokojowej to na pewno wykorzysta to że blitzcrank w early jest po prostu bezuzyteczny i na swoim redzie bedzie mial tak malo hp, że albo go zabije, albo zrobi tego reda zanim blitz sie dotoczy. Do tego trzeba dodać jeszcze jeden błąd:

 

Support - Postać, która pomaga drużynie, chodzi z ADC (zazwyczaj idzie na środkową/dolną aleje z ADC).

 

Swap z miderem zdarza sie bardzo rzadko i jesli taki swap juz jest to przewaznie mid <-> top. ADC na midzie jest zbyt podatny na ganki. Owszem, zdarzają się takie sytuacje, ale tylko w grach z pełnym remade, kirdy jest to uzasadnione słabym junglerem. tam aby support mogl pomoc przy obu buffach. ADC z supportem częściej znajdują się na topie ze względu na usadowienie reda i golemow, oraz kiedy top zostal skontowany ostatnim pickiem.

 

To tyle. Powodzenia blitzem w jungli, proszę o jakieś screeny z rankedow z tym buildem.

bez gif.

Opublikowano

napisałem wyżej, mam teraz zasłabego kompa na rankedy. Gram teraz tylko normale i ? jakoś jungle zawsze szybko robię, zaraz zagram jeszcze meczyk nim, i sprawdze w której min. zrobie reda :).

a to że support na mida z adc to na LCS jest często :).

Prosze Cie ... pierw sprawdź ten build i gre nim w jungli a później oceniaj :<<<<.

a Tobie SzulerQ dziękuje za tut z jarvanem i krytyke :D

 

@bot

nie, nie nie to ma być ad blitz :D a nie jakiś tam troll :P poza tym u niego bijemy po prostu z "e" oraz "q" ew. R, ale to w ostateczności :P hity też ma dobre, lecz wolno bije, ponieważ ma tylko 1.1 as ? dzięki "w"

qxv1fr.jpg


by NovusOrdo


It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt. ~Mark Twain

Opublikowano

Czas carrowac ranki.

Zobacze tez liandry i guiso :D

by-hftdfwbpylxtcbyqzazs.jpg
[00:45] Landiago: mam tłuste ręce

Opublikowano

grałeś na nich ? zapewne nie ... to skąd wiesz, że nie ma szybkiej junglii ? teraz grałem to reda zrobilem w 2:34 ... według mnie to szybko, mid miał jeszcze 1 lvl a ja 3 pzdr elo iks de. must have ? nieee według mnie, lepsze są zwykłe, ponieważ gra nie dojdzie do 45 min zapewne.

 

masterki złe ? podaj lepsze :)

qxv1fr.jpg


by NovusOrdo


It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt. ~Mark Twain

Opublikowano

Blitz w jungli to gówno. bardzo wolna jungla, słabe ganki. Wystarczy, że nie trafisz z graba, co jest bardzo prawdopodobne, i masz po ganku.

 

Ps. *Daj* *więcej* *gwiazdek*

comment_aKm2b5jSiJgvkhmrlSzZ5Yc80OK7Mzta

Opublikowano
nieee według mnie, lepsze są zwykłe, ponieważ gra nie dojdzie do 45 min zapewne.

Jakich 45 minut człowieku , mresy per lvl dają tyle co flaty już około 8 lvla, a większość tego czasu siedzisz w jungli

 

grałeś na nich ? zapewne nie ... to skąd wiesz, że nie ma szybkiej junglii ? teraz grałem to reda zrobilem w 2:34 ... według mnie to szybko, mid miał jeszcze 1 lvl a ja 3 pzdr elo iks de. 
 

Taa powiedz mi czym on ma tą szybką junglę ? Auto atakiem ? 2:34 no super po zleashowaniu blue i pójściu na reda,a co potem ? bieda

 

Akurat blitzem w jungli troche grałem i prawda jest taka, że jeżeli nie zapewnisz swojemu teamowi odpowiedniej przewagi w early to potem jesteś bezużyteczny, bo z jego "szybką junglą" nie wyfarmisz się za nic

WhatShouldIDo.png

Opublikowano

Ja tam lubie blitza w jungli PRZECIWNEJ. Bo ja zgankuje kilka razy a on dopiero reda skończy robić :) Nautilus jest ulepszoną formą Blitza. Grab, Stun, Szybsza jungla od Blitza.

Opublikowano

ehh proszę, pierw zagrajcie, później krytykujcie :P w 2:34 min skończyłem reda, zgankowałem mida i bota i było juz 2:0 przewagi, i 2 flashe enemy użyte .... w mid game jest jeszcze lepszy niż w early, a w late po prostu tylko zabija adc i tyle.

 

 

Blitz w jungli to gówno. bardzo wolna jungla, słabe ganki. Wystarczy, że nie trafisz z graba, co jest bardzo prawdopodobne, i masz po ganku.

Ps. *Daj* *więcej* *gwiazdek*

 

nie pisze się Ps. tylko PS tekst tekst

a gwiazdki dawałem tam, gdzie może być dana nazwa niezrozumiała dla początkujących, zobacz słowniczek :)

 

@edit

jak będę u siebie, to mogę dać wam replay z mojej gry blitzem w jungli (rankedy ;<).

qxv1fr.jpg


by NovusOrdo


It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt. ~Mark Twain

Opublikowano

Więc tak, zagrałem, wygrałem (bynajmniej nie dzięki mnie) i muszę stwierdzić że są lepsze picki. Sam pomysł nie jest zły ale do takiej gry trzeba mieć nie wiadomo jaki team. Imo na rankedy się nie nadaje

Gold Member | Blue Member | exMentor

Tuty:


http://www.mpcforum.pl/topic/730246-hackd3d-aimbotchamsasus/


http://www.mpcforum.pl/topic/636147-hack-vindictus-hack-ohkgod-mode-i-inne/


http://www.mpcforum.pl/topic/894644-minitut-first-blood/


http://www.mpcforum.pl/topic/974899-tut-rengar-top-w-s3/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/975370-tut-blue-kha/


http://www.mpcforum.pl/topic/976598-tut-aatrox-the-darkin-blade/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/977439-tut-elise-quenn-of-the-jungle/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/978037-tut-vi-niszczycielka-z-plitover/


http://www.mpcforum.pl/topic/978821-tut-diana-midjungle/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/980830-tut-akali-wycarruj-sobie-mecz/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/981805-tut-jarvan-iv-wzor-dla-junglerow/ 


http://www.mpcforum.pl/topic/1001036-tut-lissandra-the-ice-witch/

 

 

Opublikowano

Więc tak, zagrałem, wygrałem (bynajmniej nie dzięki mnie) i muszę stwierdzić że są lepsze picki. Sam pomysł nie jest zły ale do takiej gry trzeba mieć nie wiadomo jaki team. Imo na rankedy się nie nadaje

Możliwe, że musisz troszeczkę poćwiczyć, zawsze jako 1 item składaj lizarda, a później brutaliziera .Wsumie ten poradnik robiłem na spontanie, na początku miał być o anivi jungle ale to już za duży troll :P możliwe, także dlatego, że moim mainem jest jungla i od razu wiedziałem jak się zachować w danej sytuacji ;P.

qxv1fr.jpg


by NovusOrdo


It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt. ~Mark Twain

Opublikowano

W S2 był niezły Blitz. Ludzie zrozumcie jedną rzecz. Po co brać Blitza, skoro są lepsze picki ? Niestety ale Blitz ma słabe ganki, bo nie jesteśmy pewnie naszega graba. Dodatkowo mogą nas counter junglować. Każdy ma szybką junglę, jeżeli masz smitelessa...

 

Dodatkową rzeczą jest to, że powinieneś podać wszystkie - i prawdziwe +.

 

PLUSY

 

- Grab

- Darmowa tarcza (darmowa ?)

- Dodatkowy MS i *AS* co bardzo się przydaje przy gankach

- Silence (0,5 sec)

- Podrzut enemy/*minionków* (podrzut, który jest słaby bo musimy podbiec)

- Świetne *Ganki*, (jeżeli trafimy z Q)

- Szybka jungla (ciekawe jak robisz reda/blue bez smite, nie wspomne o robieniu smoków..potrzebujemy 2 osób aby sprawnie poszło)

- Dobre Late Game

MINUSY

- Czasami ciężko trafić z graba (no właśnie, dobry gank - pewny gank. Co mam na myśli ? Że gankująć powinniśmy być pewni, że pomożemy a nie użyjemy Q, nie trafimy i idziemy)

- Strasznie manożerny, dlatego potrzebujemy sporo many (

- Banalny do counter jungli

- Bez blue ciężkie early game

- Zabieramy dobrego supporta sojusznikowi

Ulepszoną wersją w jungli jest Nautilus.

 

NIE LEPIEJ ZOSTAWIĆ BLITZA SUPPORTOWI ? TYM BARDZIEJ, ŻE CZĘSTO JEST BANOWANY.

 

Sorry, że się czepiam, ale niech ludzie wiedzą jaki jest Blitz w jungli. Za dużo spoilerów i nie wygodnie się przegląda ;/

Opublikowano

@up dzięki :P masz ode mnie like (za poprawki itd, mogę ciutke to przerobić i wrzucić do tematu ?) tak wiem, nautilius jest lepszy, lecz nim nie przyciągamy przez ściany np :P. Poza tym League of legends to gra dla zabicia czasu, zabawy a nie dla zdobycia danej dywizji :P jak dla mnie najważniejsza jest zabawa, którą właśnie daje mi ta postać w jungli ;D

 

poza tym wystarczy nawet wygooglować "blitz jungle" i macie tego pełno (czyli się sprawdza :D). Na supporcie, wiadomo lepszy, lecz gdy chcemy ztrollować enemy to jest to świetne (nie umieją przeciwko niemu grać w jungli na niskich dywizjach (czyt. bronze V - gold I) ).

qxv1fr.jpg


by NovusOrdo


It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt. ~Mark Twain

  • 11 miesięcy temu...
Opublikowano

Bardzo dobry poradnik :3 

Gratuluje rób więcej odkopów.....Co klikam jakiś temat to jeden geniusz "Teashi" musi zrobić odkop z np 2 sezonu

874831456689708709857.jpeg

Tyle Wygrać.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...