Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TUT] Jak pozbyć się „lagòw" z optifine'em?


BasketManiakk

  

2 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy ten poradnik jest przydatny?

    • TAK!
    • NIE!
      0

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Znaczna większość graczy Minecraft'a posiada OptiFine'a jednak nie potrafi go poprawnie skonfigurować. Dlatego przedstawię wam jak dobrze ustawić OptiFine'a w celu zwiększenia FPS'ów i zmniejszenia zużycia procesora. Ustawienia te kładą nacisk na FPS'y, a nie na grafikę.

 

A więc zaczynamy !!!

 

Wchodzimy w Options -> Video Settings

 

 

USTAWIENIA GŁÓWNE:

Graphics: Fast

Grafika, ustawiona na fast wyłączy nam przezroczyste liście oraz trójwymiarowość przedmiotów, oprócz tego usprawni nam jeszcze parę innych rzeczy, tym samym zwiększy wydajność.

 

Smooth Lighting: Minimum

Gładkość oświetlenia. Polecam ustawić na Minimum, gdyż nie robi większej różnicy niż Maximum, a z pewnością zwiększy optymalizację naszego Minecraft'a.

 

Smooth Lighting Level: 100%

Zwiększa level naszego oświetlenia.

 

GUI Scale: Normal

Wielkość naszego GUI, czyli paska szybkiego wybierania podczas gry i opcji w menu. Należy to ustawić według naszych potrzeb. Gdy nagrywamy film z minecraft'a czasami wielkość Normal jest za mała i słabo widać co mamy np. w ekwipunku, jednak nie należy z tym też przesadzać.

 

Brightness: Bright

Jasność, ustawiamy według potrzeb, do filmów polecam Bright.

 

Fog: OFF

Mgła, bardzo ważna opcja, koniecznie ustawiamy na off.

 

Server Textures: OFF

Texturki serwerowe, gdy ustawimy na off unikniemy pytania nas o zamienienie tekstur po wejściu na serwer.

 

Render Distance: Short

Odległość renderowania, polecam ustawić na short. Z wyłączoną mgłą (fog) nie wygląda to najgorzej, a zawsze doda nam parę FPS'ów.

 

Performance: 60 FPS

Limit FPS'ów, wiele osób ustawia na Max FPS i robi duży błąd, nie polecam ustawiać wyżej niż 80, gdyż i tak nie widać różnicy, a mniej wymaga od naszego komputera i zmniejsza znacząco użycie CPU (Ctrl + Alt + Delete).

 

View Bobbing: ON

Widoczny efekt chodzenia, ustawiamy według potrzeb.

 

Advanced OpenGL: Fast

Zaawansowany OpenGL, na różnych komputerach, różnie ta opcja będzie wpływać, dla jednych Fancy jest lepszym zastosowaniem, a dla innych OFF, dlatego musicie się przekonać na własnej skórze, w ostateczności polecam wybrać Fast.

 

Clouds: OFF

Chmury, koniecznie wyłączyć, zbędny element, który tylko niepotrzebnie zabiera nam FPS'y.

 

Fog Start: 0.2

Początek mgły, opcja w żaden sposób nie wpływa na wydajność.

 

 

 

ZAKŁADKA DETAILS:

 

Clouds: OFF

Chmury, powtarzająca się opcja, tak samo jak poprzednio ustawiamy na OFF.

 

Trees: OFF

Drzewa, ustawione na OFF zmniejszą jakość liści i wyłączą ich przezroczystość.

 

Water: OFF

Woda, ustawiona na OFF pogarsza jakość wody, tym samym zwiększa w pewnym stopniu wydajność.

 

Sky: OFF

Niebo, polecam ustawić na off, wtedy nasze niebo nie jest widoczne i przyśpieszy nam renderowanie świata.

 

Depth Fog: Off

Głębokość mgły, przy Fog ustawionym na OFF zmiana ustawień tej opcji nie robi żadnej różnicy.

 

Dropped Items: Fast

Wydropione itemy, przy ustawieniu Fast nasze itemy będą w 2D, co pozwoli uniknąć spadków FPS'ów, kiedy masowo leżą itemy na ziemi np. w świniarni lub półautomatycznej farmie pszenicy.

 

Cloud Height: OFF

Wysokość chmur, przy Clouds ustawionym na OFF, zmiana ustawień tej opcji nie wniesie nam żadnej różnicy.

 

Grass: OFF

Trawa, ustawiona na OFF zmniejszy jakość trawy, ale przyśpieszy renderowanie świata.

 

Rain & Snow: OFF

Deszcz i śnieg, utrapienie dla wielu graczy, a wystarczy tylko ustawić na OFF, a deszcz i śnieg już na naszych światach nie zawita.

 

Stars: OFF

Gwiazdy, zbędny element w naszej grze, polecam ustawić na OFF tym samym zwiększy się wydajność gry.

 

Show Capes: ON

Pokazanie pelerynek, ustawiamy według potrzeb, praktycznie w ogóle nie ma wpływu na wydajność.

 

Held Item Tooltips: ON

Element mało ważny i mało wnoszący do naszej gry.

 

 

ZAKŁADKA ANIMATIONS:

 

Wszystko na off za wyjątkiem Water Animated, Fire Animated i Portal Animated. Particles na minimal.

 

 

 

 

Reszta opcji ma mały wpływ na optymalizację minecraft'a dlatego zakończę na zakładce Animations. Polecam jeszcze ustawić Mipmap Type na Linear w zakładce Quality.

Mam nadzieję, że poradnik się przydał, jeżeli sądzicie, że coś co napisałem jest nieprawdą piszcie śmiało w komentarzach, dzięki waszej pomocy napiszemy najlepsze ustawienia do zwiększenia FPS'ów.

 

 

 

Opublikowano

Od kiedy smooth light na 100 % przyspiesza minecrafta?

 

slabo, kazdy by sie domyslil kto by chcial, ze jak kliknie off, to bedzie mniej lagow.

1385975953-U914647.png

Opublikowano

@up

Święta racja.

Kuźwa, każdy tępy idiota umie przetłumaczyć wyrazy 'Sky' 'Fog' 'Fast' czy inne.

Po gówno robić tyle takich tematów? Były już dwa, na youtube były też filmiki.

W google na pewno nikt nie wpisze 'Jak pozbyć się lagów z optifine'em?'.

Temat z dupy.

 

@down

no racja, nikt nie zauważył (włącznie ze mną), że lagi to nie fps'y.

vip.png

Maksymalnie maksymalny, LewyReus.

Opublikowano

Lagi, a FPS'y to co innego.

Poradnik okropnie się czyta, jest mało przejrzysty.

Lepiej, by już było gdybyś dał ss'y z ustawieniem OptiFine.

surprise motherfucker


 

Opublikowano

Czytać się nie chcę tych małych Literek.Następnym razem Zastosuj Większą Czcionkę, a nie tą mała.

23kawee.png   
Remember me, for centuries~

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...