Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tutorial] Jak usunąć białe tło z obrazka?


PawemolX

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

cooltext1_nnaerpe.png

Witam!W tym tutorialu opiszę ja usunąć białe tło z obrazka.Może to się przydać w sytuacji gdy chielibyście mieć oryginalny avatar, czy sam obiekt na obrazie.Będę wykonywać to w programie gimp 2.

 

Więc tak, wybieramy dowolny obraz i klikamy na niego prawym, następnie edytuj za pomocą gimp.

Gdy pojawi nam się obraz postępujemy tak samo jak na obrazku:nftb.png

Wybieramy opcję "Dodaj kanał alfa"

Po tej czynności musimy użyć różdżki.Zaprezentuje to na następnym obrazie niżej, o to on:

 

wo76.png

Po wybraniu różdżki naciskamy ją na białe tło które chcemy usunąć.Po chwili klikamy na klawisz "delete" na klawiaturze oczywiście ;p

Gdy już usuniemy białe tło należy je wyeksportować(zapisać).

k01s.png

Klikamy wyeksportuj

I zapisujemy gdzie chcemy np. Moje Dokumenty lub pulpit.Następnie wrzucamy obraz na imageshacka lub Ifotos

A oto efekt:

ydig.png

Opublikowano

1 TuT już kurde hejterzy

Ogarnijcie

Tak, pierwszy TuT który ma wprowadzać ludzi w błąd, jak wycinać? Na początku sam powinieneś umieć, a potem przekazywać swoją wiedzę.

To białe "obramowanie".. oszpeciłeś obrazek ;f

Ten TuT jest sto razy lepszy

http://www.mpcforum.pl/topic/1000180-v-tut-wycinamy-render/#entry8190524

 

@Firvle niżej

Tak, może nie mieć photoshopa ale w gimpie chyba te lassa są no nie..? (są? tak? xD)

3t6EGVz.png

 

Opublikowano

@up

Jakim jesteś geniuszem ;p

On nie ma photo shopa może co ??

Co do tuta są inne lepsze sposoby :)

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...