Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 03.08.2014 w Komentarze w blogu

  1. Jak dla mnie to beznadziejny wpis. Przeczytałem już z czystej ciekawości kilkanaście takich blogów/artykułów i wszędzie jest to samo czyli pokazywanie że jest się wybitną jednostką w obecnym społeczeństwie. Momentami się z Tobą zgadzam bo faktycznie sytuacja w kościele jest u nas nie ciekawa, ale to jednak tylko momentami. We wielu religiach są różne absurdy, ale to nie znaczy że w każdej jest to samo, a Ty wrzucasz każdą z kolei po łebkach do worka. Twierdzisz że przestudiowałeś całą biblie? Wydaje mi się że coś takiego jest bezsensu. Siadasz przy biblii po to żeby znaleźć niezrozumiałe momenty dla Ciebie które potem interpretujesz w negatywny sposób, zamiast próbować zrozumieć to co jest tam napisane. Jestem w stanie się zgodzić z tym że katolicyzm jest przepełniony absurdami, aczkolwiek nie każda religia z jego odłamu opiera się na tym samym a Ty nawet o tym nie wspomnisz. Po co zaczynać temat o którym się wie tak mało? Wystarczy spojrzeć na Holandię i tamtejszych protestantów, wszystko jest ładnie opodatkowane. Nie każda religia opiera się na tym samym czyli zmuszaniu do wierzenia itd. Wyżej wymieniłem protestantów bo to bardzo dobry przykład na to że religia nie musi wcale być absurdalna. Decydujesz przede wszystkim Ty bo chrzest jest tam bardzo późno, a zadaniem rodziców jest jedynie przekazanie Tobie swoich wartości, z którymi Ty zostaniesz w życiu i zadecydujesz. Poza tym oni potrafią dobrze interpretować biblię. Wystarczy że porozmawiasz z protestantem i Ci wyjaśni wszystkie "niejasności" w biblii. Nie chce mi się za bardzo rozpisywać, ale jesteś bardzo niedouczony i wypowiadasz się w tematach na które nie masz zupełnie pojęcia. Biblii to Ty w życiu w rękach nie miałeś, przecież wiadome jest że kościół ma istnieć bo religia katolicka opiera się na społeczności. Co z tego? Jesteś taki olśniony a wierzysz w to czego nie zobaczyłeś. Poza tym jeszcze jedno, o Caritasie proszę Cię nie wspominaj, nawet nie wiesz ile moich znajomych miało dzięki nim obiad w trudnych chwilach. Doucz się, a jeżeli masz prowadzić takiego bloga dalej to miej pojęcie w temacie, to o czym piszesz powie mi każdy "polski katolik".
    4 punkty
  2. Blog powinien się nazywać "moja styczność z religią i zdanie na ten temat." W twoich wypowiedziach/zdaniach brakuje takich wyrażeń jak "uważam że" "według mnie" i tak dalej. Ten blog jest o wszystkim i o niczym właściwie, przez chwile mówisz o katolikach a potem zbaczasz na muzułmanów. Szkoda że nigdzie nie ma blogów obiektywnych, wszędzie jest tylko nienawiść.
    3 punkty
×
×
  • Dodaj nową pozycję...