Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

ManGOS + www


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam przejde do rzeczy...

 

Informacje

 

WoWPlanet-ManGOS Pack Rev 3.0

 

Wersja Core: ManGOS Rev 6471 + ScriptDev2 Rev 586.

 

Wersja DataBase: UDB release 0.10.3: "Dragon Kite" Rev 359 + ACID Full Release 0.0.2: "Iron Maiden" Rev r19 + fixy forums.

 

Info: Gotowiec pod wersje wowa 2.4.3 Nowa wersja WWW.

 

Login i Hasło do PhpMyADmin:

login: root

Hasło: root

 

Login i Hasło Do Gry ACC 3 (Admin):

Login: root

Hasło: test

 

 

Zanim zaczniesz!!!

 

?Upewnij się, że nie masz włączonego Skypa. Program powoduje, że pliki start.bat i stop.bat nie otwierają się prawidłowo.

?Wyłącz firewalla i upewnij się czy porty 3724,8085, 4200 oraz 3306 są otwarte.

?Upewnij się, że nie masz włączonego MySqla lub Apacha zanim włączysz start.bat!

(Mysqla i Apacha zamknij oraz wejdź w menadżer zadań 'ctrl+alt+del" i zakończ proces "mysql-nt" lub "mysqld-nt" i "apache".)

 

Co będzie potrzebne:

?Client z dobrą wersją.

?Mangos WoWPlanet-ManGOS Pack

?Czas na dokładne przeczytanie tego poradnika ;p

 

Instalacja

 

 

?Zainstaluj WoW-BC i spatchuj go do wersji 2.4.3

?Rozpakuj Mangos WoWPlanet-ManGOS Pack

 

Stawianie serwera w wersji podstawowej na localhost(grasz sam)!!!

 

Krok 1:Rozpakowanie map. Bez nich nie można uruchomić serwera, gdyż zapisany jest tam cały (no prawie) świat zapisany (podłoże, drzewa, większość budynków, itd.).

 

 

 

 

 

Przejdź do folderu tools w WoWPlanet-ManGOS Pack

Przenieś plik AD.exe do folderu gdzie masz zainstalowanego wowa.

Teraz zrób tam nowy folder o nazwie "maps"(bez cudzysłowów..)

Odpal plik Ad.exe i zrelaksuj się. To zajmie trochę czasu...

 

SetupGuide-for-Dummies_page2_image1.jpg

 

Gdy wszystko przebiegnie pomyślnie wycinamy folder "maps" do katalogu Głównego WoWPlanet-ManGOS Pack(wytnij/wklej).

 

Konfiguracja MaNGOS'a

 

 

Pliki konfiguracyjne mają następujące nazwy "mangosd.conf" oraz "realmd.conf".

 

realmd.conf:

 

UseProcessors = 0

Wstawiasz tutaj liczbę odpowiadającą ilości procesorów jakie masz. No gdy śmigasz na dual cora

albo hyper threadningu lub gdy masz komputer serwerowy (z większą ilością serwerów).

 

ProcessPriority = 1

Priorytet procesów w windowsie dla mangosa (1 = HIGH, 0 = NORMAL).

 

mangosd.conf:

 

UseProcessors = 0

Ustaw taką samą liczbę jak w pliku realmd.conf!

 

ProcessPriority = 1

Ustaw taką samą liczbę jak w pliku realmd.conf!

 

PlayerLimit = 100

Maksymalna liczba graczy nie wliczając GM.

 

MaxPlayerLevel = 70

Maksymalny level graczy. Możliwe jest ustawienie od 70-255.

 

ActivateWeather = 1

Ustawienie Systemu Pogody 1 włączony 0 wyłączony.

 

Instance.IgnoreLevel = 0

Ignorowanie level?u do wejścia na instancje 0 wyłączone 1 włączone.

 

Instance.IgnoreRaid = 0

Ignorowanie opcji raid do wejścia na instancje 0 wyłączone 1 włączone.

 

MinPetitionSigns = 9

Podpisy potrzebne do stworzenia gildii.

 

AllowTwoSide.Accounts = 0

Pozwala na jednym koncie mieć postacie z 2 frakcji horda i Alliance.

 

Rate.Honor = 1

Ustawiamy Honor ile chcemy.

 

Motd = "Witamy //Gotowiec WoWPlanet//"

Przywitanie każdego gracza, który się zaloguje.

 

Rate.Health = 1

Rate.Mana = 1

Rate.Rage.Income = 1

Rate.Rage.Loss = 1

Rate.Focus = 1

Rate.Loyalty = 1

Regeneracja życia i wskaźników specjalnych (mana, rage, energy itd...).

 

Rate.Drop.Items = 1

Rate.Drop.Money = 1

Ustawiamy Drop ile chcemy.

 

Rate.XP.Kill = 1

Rate.XP.Quest = 1

Rate.XP.Explore = 1

Ustawiamy Expo ile chcemy.

 

Uwaga!Wszystkie liczby wyrażone są w milisekundach.

 

ChangeWeatherInterval = 600000

Czas do zmiany zmiany pogody.

 

PlayerSaveInterval = 900000

Po jakim czasie robiony jest worldsave.

 

vmap.enableLOS = 0

vmap.enableHeight = 0

Włączenie Vmaps czyli kolizji 1 włączone 0 wyłączone.

 

Wszystko gotowe.Teraz najważniejsze: uruchamianie serwera!

 

 

Krok 1: Uruchamianie serwera SQL.

Kliknij na start.bat(Start), żeby uruchomić serwer SQL...

 

Powinna się pojawić strona z dwoma linkami:

phpMyAdmin

Strona REG.

 

Druga przenosi cię na stronę gdzie możesz zobaczyć status serwera.

Pierwsza natomiast przenosi do strony administracyjnej bazy danych.

 

Żeby się upewnić, że start.bat poprawnie się załadował, przejdź na stronę statusu, poczekaj 5 sekund, a potem ją odśwież. Jeśli dostęp do strony będzie zablokowany coś w twoim kompie blokuje MySQL'a.

Jeśli jednak po odświeżeniu załaduje się ta sama strona to wszystko działa poprawnie ;)

 

Strona ze statusem pozwala userom robić konta. Ustawienia domyślne to: "http://localhost/"

 

Żeby zarządzać bazą wpisz w przeglądarce : "http://localhost/a/"

 

Krok 2:Uruchamianie Mangosa

Ponieważ SQL jest już uruchomiony pora na sam serwer.

Jeśli nie to odpalacie go start.bat(Start)

 

Kliknij realmd.exe.

Powinno otworzyć się dosowe okienko, którego nie możesz zamykać.

 

Teraz powtórz to samo, tyle że z mangosd.exe

Zobaczysz proces ładowania, aż w końcu pokaże się mangos w pełni ;p

 

Robienie konta:

Możesz zrobić takowe przez konsolę mangosd.exe, wpisując "create login hasło"

Jeśli chcesz danemu kontu nadać status GM wpisz: "setgm login poziomgm(1-3)".

Levelovi odpowiadają liczby:

0 - User (Default) 1 ? Mod 2 ? GM 3 ? Admin

 

 

 

Stawianie serwera (wersja zaawansowana).

 

Do grania na Lanie oraz w internecie.

Uwaga! Do grania w necie potrzebujesz dynamicznego adresu IP.(ZEW. IP)

Odwiedź http://www.dyndns.com/ lub http://www.no-ip.com/ po więcej informacji.

 

Pierwsze dwa kroki są takie same jak w wersji podstawowej.

 

Krok 3:Konfigurowanie serwera SQL.

 

Kliknij start.bat(Start) żeby uruchomić serwer bazy danych.

Otwórz swoją przeglądarkę internetową i wpisz ten adres:

 

http://localhost/a/ (Wpisujesz login i haslo)

Powinieneś się teraz znajdować w PHPMySQLAdminie. Po lewej będzie rozwijana lista.

Rozwiń ją i wybierz realmd(4) Baza danych.(1)

Pokażą się tabele. Kliknij na realmlist.(2)

 

SetupGuide-for-Dummies_page.jpg

 

Teraz w górnej cześci gdzie widzisz: / Struktura / SQL / Szukaj / Dodaj / Eksport /Import / Operacje), naciśnij "Przeglądaj"(3)

Teraz w prawej dolnej części naciśnij na edytuj (taki zielony długopis ;p)

 

Twoim oczom powinien ukazać się taki widok:

 

SetupGuide-for-Dummies_page5_image1.jpg

 

Na górze widać nazwę serwera(1) oraz jego adres (2). Zmień nazwę na taka jaka ci się podoba.

Zmień adress na twój adres IP.

Z listy na dole wybierz "Zachowaj" (3) i naciśnij "go" (4).

Ustawienia SQL zrobione ;)

Teraz wracasz do etapu uruchamianie serwera!

 

Donwload : http://filebeam.com/55123c3a8983e4cb52e53c9158cbf3af

 

scan : zróbcie sami x} plik czysty bo sam uzywam

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Opublikowano

Przenoszę :)

userbarwb.png

 

Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

 

Nie bój się wystąpić przed szereg, potem może być już za późno.

  • 2 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...