Najpierw trzeba ściągnąć D2GFX dla v1.12 z CIACH BY DEBUGGER i wgrać go do folderu z grą. Gdy już wklejiliśmy kopiujemy save postaci której itemy chcemy skopiować (najlepiej gdzieś na pulpit w foldeże) i twożymy nową postać, gdy już skopiujemy save i stwożymy nową postać odpalamy diablo i twożymy server, klikamy Alt + Tab żeby zminimalizować grę, odpalamy drugi raz diablo (nie zamykając pierwszego), i logujemy się na serverze nową postacią, dajemy trade swojej postaci handel klikamy alt+tab aby zgodzić się na handel przekładamy itemy do nowej postaci i zamykamy diablo teraz kopiujemy z pulpitu save tam gdzie się znajdują save w grze. I znów mamy swoją postać z itemami a w drugiej postaci są te same ietmy teraz wystarczy odpalić dwa diablo jedną ostacią stwożyć server a drugą się na nim zalogować jedną postacią dać drugiej trade drugą się zgodzić dać itemy głównej postaci i cieszymy się ze skopiowanych itemów