Skocz do zawartości

Cartman(SP)

Members
  • Postów

    118
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

O użytkowniku

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    :D

Osiągnięcia Cartman(SP)

  1. Pewnie jedna druga z was nie potarfi wykrzoystać jego mocy w 50%. Może odkopuję, ale znalazłem to w google i mi się śmiać chce. Nikt z was nawet nie ma pojęcia co to Mokoi Gaming, czy do czego jest jeszcze PAWN.
  2. To plusa postaw napisze cały cykl tylko teraz mam za dużo pracy ze swoim kodem.
  3. Cartman(SP)

    #1 ZCMD [PAWN]

    Witam Jak wiadomo na każdym serwerze sa-mp jest jakiś gamemode czyli kod napisany w języku PAWN. Więcej informacji o PAWN znajdziemy tutaj PAWN Jak widać nie ma tutaj nigdzie żadnego poradnika, więc pomyślałem że ja coś naskrobię. Nie będę opisywał "podstawy podstaw" bo on są tu Podstawy Podstaw dzięki niemu będziemy wiedzieć jak dodawać skiny, auta, pickupy oraz jak tworzyć wybierałkę skinów. Aby móc zacząć pracować potrzebujemy jakiegoś kompilatora, który będzie zmieniał nasz kod źródłowy w formacie .pawn na .amx. Z braku czasu daje wam link do tematu na pawno.pl KLIK raczej każde jest "czyste". Więc tak jeżeli zapoznaliśmy się z pierwszym poradnikiem i mamy nasze ukochane pawno to możemy zacząć pracować. Nie polecam zaczynać od new, gdyż kod jest troszeczkę bez sensu i może namieszać początkującym. Zaczynajcie zawsze tak: #include <a_samp> //Konieczność main() { print("Miłego używania"); // to jest komentarz zaczyna on się na znaki (//) pomaga w opisie kawałków kodu. } public OnGameModeInit() { // Kod return 1; } public OnGameModeExit() { //Kod return 1; } Ostatnio na pewnym "forumowisku" problemem było zrobienie teleportu. Więc tak nauczę was zrobić teleport na komendę w stylu <zcmd>. Osoby, które nie zapoznały się z pierwszym poradnikiem niech nawet nie próbują. Moim zdaniem ZCMD jest najszybszym systemem komend i najłatwiejszym do opanowania. #include <a_samp> #include <zcmd> // bez tego kompilator "wypluje" błędy. #include <50colors>// Do kolorów //Tutaj twój kod OnGameModeInit CMD:teleport(playerid,params[])//Komenda na serwerze to /teleport { //Klamra otwierająca SetPlayerPos(player,X,Y,Z); //X, Y , Z to pozycja którą gracz zmieni po wpisaniu komendy SendClientMessage(playerid, KOLOR,"Twój tekst");// W miejsce KOLOR wpisujemy dużymi literami nazwę koloru na przykład ŻÓŁTY return 1; } //Klamra zamykająca //Tutaj twój kod OnGameModeExit Teraz coś trudniejszego dla was, teleport który zabierze playerowi pieniądze. #include <a_samp> #include <zcmd> // bez tego kompilator "wypluje" błędy. #include <50colors>// Do kolorów /tutaj twój kod OnGameModeInit CMD:teleport(playerid,params[])//Komenda na serwerze to /teleport { //Klamra otwierająca if(GetPlayerMoney(playerid) < 500)//Sprawdza czy gracz ma 500 dolarów return SendClientMessage(playerid, KOLOR, "Twój tekst");// jeżeli nie to otrzymuje wiadomość // jeżeli ma to się teleportuje kod na dole. SetPlayerPos(player,X,Y,Z); //X, Y , Z to pozycja którą gracz zmieni po wpisaniu komendy SendClientMessage(player, KOLOR,"Twój tekst");// W miejsce KOLOR wpisujemy dużymi literami nazwę koloru na przykład ŻÓŁTY //Tutaj twój kod OnGameModeExit return 1; } Komendy robi się banalnie po prostu po klamrze otwierającej dodajemy to co ma się stać z graczem. Przyjazne Pomoce Broń Zbroja Życie Po prostu chcemy dać playerowi życie to piszemy SetPlayerHealth(playerid, 100); Możecie potem robić "kombosy" komendy na wszystko, jeżeli ktoś będzie miał jakiś problem to niech pisze na dole. Jak na razie tyle, jeżeli popełniłem gdzieś błąd ortograficzny, stylistyczny itp to napiszcie bo ledwo widzę .
  4. Miałem lekki problem z użyciem flag, ale już sobie to naprawiłem zwykłe niedopatrzenie.
  5. Po co to odświeżasz ktoś będzie miał problem to napisze Ja jakbym podał tu mój problem to byś się załamał
  6. Nie jest tak, źle ale podałbym przykłady do każdego "przewinienia". Plusa tobie nie dam ogólnie nie chcę się przyczepiać, ale kilka nieścisłości widzę.
  7. Znając życie jest to pewnie walizka dostępna na portalach gtaoffline pawno i pawn ta młodego czy coś.Jest ona zbugowana mógłbym ci ją naprawić jeżeli jej używasz, bo mi się nie długo przyda.Chodź zaskoczyło by mnie to, gdyby ktoś z was to napisał : P
  8. Wiesz ile trzeba się uczyć języka skryptowego pawn żeby napisać mapę ? wiesz co to wgl pawn ?
  9. Wyrzuć z mapy komendy odnośnie walizki.
  10. Myślisz, że ktoś ci zrobi mapę za darmo ? wiesz ile to pracy ? ile to linijek kodu ?
  11. Komendy nie powalają, mapa jest dość słaba sam piszę lepszą mapę, którą wrzucę za friko do neta.
  12. Sprzedaj gta kupno dodatków wyjdzie ci drożej niż wartość gta.
  13. Jeżeli masz modem to tak po prostu odłącz go i podłącz.
  14. Aha i nie mapera tylko skryptera, maper to osoba która robi w mta.
  15. Powiedz mi jaki mod będzie tego servera?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...