Polecenie : Napisz program wypisujący zawartość pliku tekstowego na ekran.
Program powinien zapytać się o nazwę pliku do wydrukowania.
Jeżeli podana nazwa = "exit" program powinien zakończyć działanie.
Jeżeli nie ma pliku to należy wypisać komunikat o takim błędzie.
program wart;
uses crt;
var
plik:text;
c:char;
nazwa:string;
procedure drukuj(nazwa:string);
begin
clrscr;
assign(plik,nazwa);
{$I-};
reset(plik);
{$I+};
if IOResult= 0 then begin
while not eof(plik) do
begin
read(plik,c);
write(c);
end;
close(plik);
end
else
writeln('brak pliku');
readln;
end;
begin
writeln('Program czytajĄcy plik tekstowy i drukujĄcy go na ekranie.');
writeln('Podaj nazwe pliku a on wy˜wietli go na ekranie. Aby wyj˜c wpisz exit');
repeat
clrscr;
writeln;
write('podaj nazwe');
read(nazwa);
if nazwa<>'exit' then
drukuj(nazwa);
until nazwa='exit';
end.
czy on jest poprawnie napisany takie pytanko mam bo muszę go oddać na zaliczenie