Skocz do zawartości

adriano330

Members
  • Postów

    30
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia adriano330

  1. Już wszystko wyjaśnione. Temat można zamknąć. Jak co to odrazu daje rozwiązania , żeby nikt inny nie robił takiego tematu. Sprawdzanie pliku .txt: $open = FileOpen(@ScriptDir&"\Info.txt",2+8) $read = FileRead($open) If $read <> "Program stworzony przez anger2power" Then FileWrite($open,"Program stworzony przez anger2power") Uruchamianie: Case $Button1 If GUICtrlRead ($Input1) = "" Then MsgBox(16,"Błąd!","Nic nie wpisałeś/aś!") $zmienna = GUICtrlRead($Input1) Run($zmienna) If FileExists($zmienna) Then MsgBox(0,$zmienna,"Plik o nazwie która jest w tytule tego okna istnieje i został uruchomiony!") Else MsgBox(0,$zmienna,"Plik o nazwie która jest w tytule tego okna nie istnieje!") EndIf
  2. Ta komenda nie jest od tego tak mi sie wydaje bo w helpie jest taki przyklad: $file = FileOpen("test.txt", 0) ; Check if file opened for reading OK If $file = -1 Then MsgBox(0, "Error", "Unable to open file.") Exit EndIf ; Read in 1 character at a time until the EOF is reached While 1 $chars = FileRead($file, 1) If @error = -1 Then ExitLoop MsgBox(0, "Char read:", $chars) Wend FileClose($file) i w 2 prawie tak samo. proszę o poprawną funkcję
  3. @Refresh... Nikt nie zna odpowiedzi?
  4. Tak pasuje bardzo.mi wszyscy pomogliscie , teraz jestem na fonie wiec nie mogę dać plusikow bo mam jakby taka wersje mini mpc ale jutro dam + I jeszcze prosiłbym o komendę na sprawdzenie pliku .txt , F1 i nie moge tego znalesc , wyszukuje zakladke Files lub File w wyszukiwarce w F1 i nic nie znajduje. I przy okazji zadam jeszcze 1 pytanko Jaka jest funkcja na to: załóżmy ,że napisałem w gui mały programik ma Input1 i Button1 , jaka jest funkcja czy tam komenda na to ,aby ten tekst co sie wpisze w Input1 po naciśnięciu Button1 to ten program jaki się wpisało się uruchamiał? np. gg.exe się wpisze w Input1 i nacisnie sie Button1 i ,żeby odpaliło plik gg.exe
  5. przepraszam , proszę o usunięcie posta , laga miałem.
  6. Proszę o odrazu napisanie komendy gdyż na fonie teraz jestem A robem trochę niezrozumiałe napisał bo pisał żebym zrobił z pętlą świtch a ja Się dopiero uczę i wiem co to pętla ale pętla świtch juZ nie wiem Także prosilbym o napisanie jak zacząć pętlę świtch i jak zakonczyc
  7. Bycmoże tak , ale mi chodzi o komendy , wiem ze jakieś istnieją na sprawdzenie pliku txt itp.
  8. Witam Proszę o podanie komendy do sprawdzania pliku .txt a dokładniej: Jeżeli w pliku Info.txt jest tekst "Program wykonany przez anger2power" to żeby nic nie robiło , natomiast jak jest jakiś inny tekst , to chciałbym ,żeby go podmienilo na ten tekst i zeby wyskoczyl MsgBox(16,"Błąd","Program został wykonany przez anger2power , plik zostanie poprawiony") i jeszcze 1 pytanie Zrobiłem maly programik który ma Input1 i Button1 i jak zrobić aby to co się wpiszę w Input1 po Naciśnięciu Button1 uruchamiało? przyklad tego: wrzucam ten programik do folderu z gg wpisuje w Input1 "gg.exe" bez cudzysłowów oczywiście i po naciśnięciu Button1 uruchamia gg Ok to na tyle. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc. Za każdą pomocną odpowiedź Lecą :rolleyes:
  9. A jaka jest komenda ,na to? bo nie za bardzo kumam z tym "jest możliwe , wystarczy sprawdzić prawa dla procesu czy programu" Prosiłbym ,żebyś dokładniej to jakoś wytłumaczył
  10. Witam Prosiłbym o podanie 5 kodzików , dopiero się uczę programować w autoit. 1Kod: Chciałbym aby komunikat w MsgBoxie miał ikonkę np. znaku zapytania i opcje do wyboru Tak i Nie , lecz nie wiem jak to zrobić , bo potrafię ustawić albo ikonkę albo przyciski , czyli np. MsgBox(32,"Przyklad","Chciałbym aby była ta ikonka i opcje do wyboru tak i nie") 2Kod: Chciałbym zrobić jakiś taki program "bajer" ,żeby jak się odpala plik na windowsie vista/seven to ,żeby jak się kliknie ppm i Uruchom jako administrator , to zeby wyskoczylo w MsgBoxie , że uruchomiłeś program jako administrator , a po zwyklym uruchomieniu (2x lewoklik) wyskakiwalo ,ze nie uruchomiles programu z uprawnieniami administratora , nie wiem sam czy takie cos jest mozliwe , ale byc moze jest :rolleyes: 3Kod: Jaka jest komenda na to , aby po najechaniu na jakiś Button wyświetlał się tekst taki mały , mysle ze wiecie o co Chodzi :P 4Kod: Czy jest to możliwe , jak się zrobi w GUI link label i jednego buttona , to zeby jak nie ma zadnego tekstu w tym linklabel to zeby wyskakiwal blad po nacisnieciu buttona , ze nie ma wpisanego zadnego tekstu?. 5Kod: Komenda na stworzenie nowego pliku np. test.txt I to by było na tyle. Z góry dziękuję za pomoc
  11. Dziękuję bardzo mi pomogłeś , leci dzienny limit +
  12. Witam. Dopiero się uczę programować w AutoIt i mam do Was 3 pytania 1 Pytanie: Zrobiłem program który się pyta czy chcesz uaktualnić pliki w MsgBoxie i chciałbym aby po naciśnięciu tak uruchamiało mi plik updatefile.exe a po naciśnięciu 'Nie' zamknęło po prostu program , Source: MsgBox(4,"Aktualizacja","Czy chcesz aktualizować pliki?") 2 Pytanie: Jak zrobić aby program wyświetlał tekst w tzw. Dymku w prawym dolnym rogu jakis tekst ktory sie poda? i 3 Pytanie: Jak zablokować zupełnie te opcje po naciśnięciu ikonki programu prawy przyciskiem myszy , jak wiecie są Opcje Script Paused i Exit , jak zrobić tak , aby po naciśnięciu na ikonkę programu zrobionego w autoit Po prostu nie było żadnych opcji po naciśnięciu PPM na ikonke programu? Z góry dziękuję za pomoc Pozdrawiam
  13. Czyli ten kod jest nieprawidłowy? chodzi mi o to ,aby aktualna aplikacja/program automatycznie sie dodala do autostartu bez podania lokalizacji , mozliwe jest takie cos? ;]
  14. @UP Dziękuję za Pomoc 1 pytanie ten kod wyżej co Dałeś to do czego służy ? :P i 2 pytanko : Mógłbyś mi dać taki kod , aby Myszka szła w lewy górny róg (MouseMove(0,0)) , tylko ,żeby to się dodawało do autostartu i robiło pętlę? czyli coś takiego RegWrite("HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run", @ScriptName, "REG_SZ", @ScriptFullPath) While 1 MouseMove(0,0) WEnd Zapewne to ma błędy więc prosiłbym o poprawiony kod ,żeby coś takiego robiło .
  15. Witam. Mam pytanie , jaka komenda jest na to ,aby bieżący plik , bez podawania lokalizacji go , dodawał się do autostartu? Chciałem zrobić program który wyświetla MsgBoxa i się dodaje automatycznie sam do autostartu na czyims komputerze (Chce kawal zrobic kumplowi :rolleyes: Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...