Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut]Połączenia klas i ich role w party:)


EmperorQ

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Chciałbym przedstawić tutaj trochę informacji na temat klas postaci oraz ich roli w party w grze Runes Of Magic.

Na wstępie zaznaczam że poradnik piszę na podstawie własnych doświadczeń i tego co się nauczyłem przez rok gry w RoMa:P

To zaczynamy:

Tank

Postać której zadaniem jest skupianie na sobie uwagi mobków.

Najważniejszymi statami są:

Stamina,Siła,HP,Obrona Fizyczna.

Tank powinien posiadać jak najwięcej obrony (pdef) oraz punktów życia.

Przystosowane do noszenia najcieższych zbroi (płytówki).

Bardzo ważne jest rozwijanie skilli generujących tzw Aggro (powoduje że mobki skupiają się na tobie) oraz wszelkich buffów i pasywów zwiększających defa,hp,atak.

Ważna jest dobra broń z runami zwiększającymi Aggro.

Klasy przystosowane do tankowania:

Rycerz(wszystkie połączenia),

Wojownik/rycerz,

Strażnik/Wojownik

 

Healer

Postać odpowiedzialna za utrzymanie całego PT przy życiu.

Nie bierze udziału w walce bezpośredniej lecz stoi poza zasięgiem wrogów.

Gdy Heal padnie jest praktycznie po PT)

Nosić może jedynie lekkie szaty co czyni go bardzo wrażliwym na ataki fizyczne.

Głównym statem jest Mądrość oraz bonusy do zdolności leczenia ewentualnie obrona magiczna żeby nie paść po 1 hicie

bossów atakujących z dystansu magią

Klasy leczące

Wszystkie połączenia Kapłana oraz Druida.

 

DPS Magiczny

Postacie trzymające się z tyłu i spamujące skillami dystansowymi.

Mogą kręcić ogromny DPS(obrażenia na sekundę) oraz stosować potęzne ataki

AOE (ataki obszarowe) dzięki czemu idealnie nadają się do czyszczenia dużej ilości słabszych mobków na instancjach.

Podobnie jak kapłani ich uzbrojenie nie daje dużej ochrony co za tym idzie magowie są wrażliwi na ataki.

Najważniejszym statem jest inteligencja,atak magiczny.Warto zainwestować w runy zmniejszające Aggro aby czasem mobki nie rzuiły się na nas gdy kręcimy duży dps.

Ważna jest dobra laska/różdżka

Staty to inteligencja oraz matt (atak magiczny).

Klasy będące DPSami magicznymi

Mag(wszystkie kombinacje),wojownik/mag.

 

DPS Fizyczny

Postacie walczące w kontakcie bezpośrednim(woj,ryc,łotr,strażnik) lub przy pomocy broni dystansowej (zwiadowca).

Bardzo pożądane w party.

Ich zadaniem jest wykręcenie jak największej ilości obrażeń fizycznych.

DPS powinien posiadać jak najlepszą broń oraz statować się do walki w zwarciu (siła,paat,zręczność,) a także inwestować w staminę oraz HP lecz w mniejszym stopniu niż Tank.

Przeciętnie wystatowany DPS fizyczny bez problemu może przeagrrować przeciętnego Tanka dlatego tak ważne są runki

zmniejszające właśnie ten współczynnik(agrro)

Klasy będące DPSami fizycznymi:

Wszelkie połączenia w głównych klasach wojowników,strażników,łotrów oraz zwiadowców.

Dodatkowo Kapłan/wojownik.

 

 

Dziękuje za uwagę i mam nadzieję że się komuś przyda;)

Siema Eniu;)


Opublikowano

@UP - podobny czas, chyba jego

 

Tak przy okazji:

Agrro - powinno być Aggro

AEO - powinno być AOE

maat - powinno być matt

Opublikowano

Gdybyś jeszcze zcharakteryzował poszczególne kombinacje klas to by było cacy. Ale i tak leci +

Opublikowano

To jest twoje? Czy plagiat?

 

http://good-games.pl/topic/2561-tutpolaczenia-klas-i-ich-role-w-party/

To moje z tamtego forum:)

Sprawdź nick^^

 

TrueFaith dzięki już poprawiłem^^

Siema Eniu;)


Opublikowano

 

 

Klasy leczące

Wszystkie połączenia Kapłana oraz Druida

Nie zgodzę się, ponieważ Druid/łotr to raczej dps magiczny.

 

Druid to Healer a Łotr to DPS fizyczny, jak wywnioskowałeś że Druid/Łotr to DPS Magiczny ? o.O O.o o.O

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Nie zgadzam się z tym.... Kapłan/Wojownik jest to połączenie DPS a nie heal -.-

Było to zaznaczone w ostatnich zdaniach poradnika;)

Siema Eniu;)


Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...