Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Ulepszanie, Uszlachetniane, Otwieranie - 4Story


Przyda się  

64 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Przyda si? ?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

~ ULEPSZANIE ~

 

Istnieje możliwość ulepszenia broni i uzbrojenia poprzez użycia formuły. To znaczy, że przedmiot może być ulepszony powyżej poziomu, który on sam posiada. Korzystasz z itemu zwnaego Formuła Ucznia stopień podnosi się o +1. Korzystając z itemu zwanego Formuła Oczyszczenia[/b\ obniżasz poziom o +1. Korzystając z itemu zwanego Formuła Czeladnika możesz podwyższyć poziom przedmiotu maksymalnie o trzy stopnie.

Ulepszenie Formułą Czeladnika jest losowe tzn. może nam ulepszyć o dwa stopnie itp. Poprzez ulepszenie broni podnoszą się obrażenia, a poprzez ulepszenie zbroi podnoszą się statystyki obrony magicznej i fizycznej

 

Przedmioty mogą być ulepszone do maksymalnego poziomu +24. Trzeba jednak pamiętać o tym, że szansa na ulepszenie spada z każdym poziomem, o którym przedmiot został właśnie ulepszony. Czym bardziej przedmiot jest ulepszony, tym więcej posiada efektów graficznych.

 

Przedmioty ulepszamy u następujących NPC

ulepszanie.png

 

Aby ulepszyć przedmiot musimy :

znaleźć NPC. Kliknąć dwukrotnie lub kliknąć klawisz F. Wtedy okno ulepszania otwiera się natychmiastowo. Można też kliknąć prawy przycisk myszy wtedy ukazyje się menu NPC. Wybieramy punkt Wytwarzanie przedmiotu aby otworzyć okno ulepszania . Ulepszany przedmiot musi zostać umieszczony w lewym slocie, a formuła w prawym. Proces ulepszania można rozpocząć wciskając Produkcja

 

~ USZLACHETNIANIE ~

 

 

Wytrzymałość broni i zbroi zmniejsza się po każdym ich użyciu. W momencie spadku wytrzymałości do zera, danego przedmiotu nie można go używać tak długo, dopóki nie zostanie naprawiony. Wytrzymałość przedmiotu można zwiększyć poprzez uszlachetnianie.

 

Przedmioty uszlachetniamy u następujących NPC

uszlachetnianie.png

 

 

Sposób uszlachetniania przedmiotu:

Aktywacja NPC może odbyć się na dwa sposoby. Pierwszy to podwójne kliknięcie lub wciśnięcie klawisza F w celu otworzenia okna uszlachetniania. Drugi sposób to kliknięcie prawym przyciskiem myszy na NPC aby uzyskać menu tej postaci, następnie należy wybrać opcję Uszlachetnienie w celu otworzenia okna uszlachetniania.

 

Przedmiot, który ma być uszlachetniony należy umieścić w lewym okienku natomiast składniki uszlachetniające w jednym lub dwóch lub trzech prawych okienkach. Następnie należy wcisnąć przycisk Proces, który rozpocznie proces uszlachetniania

 

 

Jako składniki można użyć rozmaitych broni i zbroi. Jeżeli składnik posiada dodatkowe właściwości, istnieje szansa przeniesienia tych właściwości na uszlachetniany przedmiot[/b]. Poziom przenoszonych właściwości musi być większy niż poziom właściwości aktualnie znajdujących się na przedmiocie. Poziomy właściwości zawierają się w przedziale od F do A, gdzie F to najsłabszy, natomiast A to najlepszy poziom.

 

W przypadku udanego uszlachetnienia, zwiększa się wytrzymałość oraz poziom uszlachetnienia. Wzrost wytrzymałości jest uzależniony od liczby i jakości użytych przedmiotów, zgodnie z zasadą: im więcej dobrych przedmiotów tym wzrost będzie większy. Przedmioty użyte jako składniki (włożone w okienka po prawej) znikają zawsze, niezależnie od tego czy uszlachetnianie się powiedzie czy nie. W przypadku niepowodzenia, przedmiot który miał być uszlachetniony (w okienku po lewej) pozostanie niezmieniony.

 

~ ZAPIECZĘTOWANE PRZEDMIOTY ~

 

Opieczętowane przedmioty to przedmioty, których prawdziwe właściwości są ukryte. Odczynnik Arkanea i Łza Bogini są takimi przedmiotami. Ich pieczęcie mogą zostać złamane u mistyka.

 

Zapieczętowane przedmioty "otwieramy" u następujących NPC

otwieranie.png

 

 

Oto co trzeba zrobić, żeby złamać pieczęć przedmiotu:

Może to być zrobione na 2 sposoby za pomocą NPC. Przez podwójne kliknięcie albo przez naciśnięcie klawisza F otwiera się od razu okno do złamania pieczęci. Aby okno do złamania pieczęci się otworzyło, można też prawym kliknięciem wywołać najpierw menu NPC i wybrać w nim punkt Handel.

 

Po tym jak okno do złamania pieczęci jest już otwarte, możesz przeciągnąć zapieczętowany przedmiot ze swojego inwentarza I do slotu. Kliknij na OK, aby rozpocząć proces. Możesz za to ewentualnie zapłacić pieniędzmi używanymi w grze. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, masz teraz odpieczętowany przedmiot w [/b]swoim inwentarzu[/b]. Jeśli odpieczętowywanie się nie powiedzie, znika zapieczętowany przedmiot i wydana suma.

 

ZAKAZ KOPIOWANIA NA INNE FORA / STRONY BEZ MOJEJ ZGODY

Opublikowano

Dla noobków sięprzyda :P Masz + za to że musiałeś dużo pisać xD

99% gry to rozrywka 1% to rywalizacja.NIE ZAPOMNIJ O TYM :D

Cztery razy po dwa razy, osiem razy raz po raz

O północy ze dwa razy i nad ranem jeszcze raz xDD

18706.png

33874.png

31866.png

21495.png

Opublikowano

Ulepszanie przedmiotów - Copied form - http://4story.pl/lex...ormulas?p=1.1.6

Uszlachetnienie przedmiotów - Copied from - http://4story.pl/lex...eagents?p=1.1.6

Zapieczętowane przedmioty - Copied from - http://4story.pl/lex...eagents?p=1.1.6

 

Leecher.

 

Mogę jednak powiedzieć, że jest lepiej - zleechowałeś tylko treść obrazki twoje. BRAVO!(czyt. brawoł).

 

Pozdrawiam.

 

#Raported

 

"Mało kto czyta forum / leksykon" - zajebisty argument, by coś zleechować..

Keep leeching.

off

Opublikowano

@UP

Lepiej się nie odzywaj bo sam tutków nie robisz, tylko o hackach to po pierwsze

Po drugie czytałeś to chodź trochę ? pozmieniałem to.-.-

Po trzecie na wszelki raz czytaj to co ktoś napisał, a nie jakieś rzeczy które mają po 2/3 linijki. -.-

Opublikowano

@UP

Lepiej się nie odzywaj bo sam tutków nie robisz, tylko o hackach to po pierwsze

Po drugie czytałeś to chodź trochę ? pozmieniałem to.-.-

Po trzecie na wszelki raz czytaj to co ktoś napisał, a nie jakieś rzeczy które mają po 2/3 linijki. -.-

 

Nawet jeżeli trochę pozmieniałeś(w co wątpię), nie zmienia faktu, że "tutoria" jest zleechowany. Więc stfu.

l

Nie czepiałbym się, ale że nienawidzę leecherstwa..rolleyes.gif

off

Opublikowano

skoro skopiowane napisz źródło. -.-

 

temat zostawiam. przyda się. ;)

ex Moderator Metin2 | ex Moderator 4Story


  • 1 rok później...
Opublikowano

Nie rozumiem czegoś czy to forum jest TYLKO dla niskich lvli? 8S

Bo większość tematów służy tylko do wbicia postów. :angry:

 

,,Taka rada nie rób tematów tylko pisz w intniejących tematach'' ;)

Opublikowano

Na forum jest bardzo dużo początkujących osób.Więc im więcej takich poradników tym lepiej.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...