Skocz do zawartości

Pytanie

Cześć 👋🌴

Na wstępie nie chciałbym, żeby to zabrzmiało jako akcja sponsorowana - po prostu chciałbym zarekomendować dobrą firmę z której usług korzystam, a przy okazji mam szansę otrzymać parę groszy na opłatę moich usług w ramach programu partnerskiego, dostępnego dla każdego. Przejdźmy zatem do rzeczy - od przynajmniej 5 lat byłem klientem naprawdę wielu firm hostingowych, oferujących usługi z zakresu domen, jak i hostingu WWW. Korzystałem zarówno z tych darmowych, jak i płatnych. Sytuacja zawodowa zmusiła mnie do wyboru usług pewnych, nastawionych na dobro klienta - a nie swoje, oraz przede wszystkim oferujących dobrą jakość do ceny. Głównie z racji, że do utrzymania mam kilka serwerów hostingowych, jak i kilkadziesiąt domen to suma kosztów potrafi być duża, jednak ja - z racji tego, że zawsze staram się kierować rozsądkiem, a nie napompowanym marketingiem internetowym - zredukowałem swoje koszty utrzymywania domen, serwerów do około 50%.

Inne firmy mogą mieć lepsze biuro obsługi klienta, które funkcjonuje 24/7 ale ja zamiast mieć cenę dwukrotnie większą ze względu na ten cały "support", wybiorę cenę dwukrotnie niższą i support, który nie odpowie mi w ciągu niecałej minuty, ale mimo wszystko w tym samym dniu - tym bardziej, że z prawie 90% rzeczami potrafię uporać się sam lub znaleźć rozwiązanie gdzieś w internecie.

💭 Nawet jeśli nie interesuje Cię zakup serwera WWW na tym hostingu (lub masz gdzieś indziej) to szczerze rozważyłbym możliwość zakupu wyłącznie domeny, którą w pierwszym roku masz za 9.87 zł*, a kolejne odnowienie to jakieś ok. 56 zł* gdzie w innych firmach to odnowienie potrafi kosztować nawet +100 zł - bez przesady, to tylko domena, a tyle trzeba płacić.

* ceny podane w netto.

🥬 Z ich ofertą można się zapoznać na ich stronie. Od siebie mogę polecić, że najtańszy hosting SSD NVMe H1 na spokojnie, a nawet w zupełności wystarczy na stronę portfolio dla grafika, programisty lub innego zawodu.  Jeżeli chciałbyś się mi odwdzięczyć, będę Ci bardzo wdzięczny za zarejestrowanie się z mojego linku - nic na tym nie tracisz, a ja otrzymam za to jakieś dodatkowe grosze na przedłużenie ważności moich usług. ☺️

Kliknij tu, jeśli chciałbyś się odwdzięczyć | Kliknij tu, dla czystego linku

Jeśli zamówiliście usługę z mojego linku chętnie się odwdzięczę i pomogę w jakiejś kwestii - napisz do mnie wiadomość prywatną, a ja postaram się szybko odpowiedzieć.

🎟️! UWAGA ! 🎟️

Dla użytkowników forum MPCForum został przygotowany specjalny kod, który obniża wartość waszego zamówienia o -25%, kod to:

mpcforum

- jeśli jeszcze nie skorzystaliście, to polecam. Dodatkowo dla osób, które są już obecnymi klientami jest kod na zniżkę -15%, dla odnowienia swoich usług:

mpcforumrenew
Edytowane przez MaIy
Poprawa stylistyki

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 1

Choćbyś nie wiem jak się naprężał to i tak widać, że to seo plus reklama i w dodatku z twoim refem w linku. Po co więc iść w zaparte i pisać jakieś farmazony? Lepsza uczciwa, nienachalna reklama niż rzekoma szczerość z choćby odrobiną fałszu.

Dodam, że w tych czasach hosting www to już nie wiedza tajemna. W zasadzie każdy z odrobiną wiedzy lub chęci do nauki może ogarnąć VPS-a i postawić na nim webserver z podpiętą domeną. W jedno popołudnie. I bez restrykcji typu limity I/O, plików, zapytań do mysql'a, itd.

Kod na 20 min. darmowej jazdy hulajnogą Dott: A1N1PTQ.

• 0
W dniu 13.11.2022 o 15:25, monsune napisał:

Choćbyś nie wiem jak się naprężał to i tak widać, że to seo plus reklama i w dodatku z twoim refem w linku. Po co więc iść w zaparte i pisać jakieś farmazony? Lepsza uczciwa, nienachalna reklama niż rzekoma szczerość z choćby odrobiną fałszu.

Dodam, że w tych czasach hosting www to już nie wiedza tajemna. W zasadzie każdy z odrobiną wiedzy lub chęci do nauki może ogarnąć VPS-a i postawić na nim webserver z podpiętą domeną. W jedno popołudnie. I bez restrykcji typu limity I/O, plików, zapytań do mysql'a, itd.

Mylisz się drogi kolego, nikt mi za to nie zapłacił, nikt mnie o to nie prosił, ani nikt mi tego nie kazał. Robię to z dobrej woli, szacunku do hostingu i przy okazji dorobienia paru groszy na utrzymanie moich serwerów - czy kogoś tym uraziłem? Jeśli tak to bardzo przepraszam.

Jestem szczery, nikt na tym nie cierpi jeśli skorzysta z mojego reflinka, a jeśli ktoś nie chce, proszę bardzo - od początku założenia tematu w widocznym miejscu jest czysty link. Nie rozumiem dlaczego ludzie robią problemy jeśli widzą, że ktoś ma jakąś inicjatywę do dorobienia parę groszy na opłaty, czy to jest coś złego? Dodatkowo zaznaczam, że to nie jest zabieg w jedną stronę, bo również oferuje swoją drobną pomocą w ramach wdzięczności za kliknięcie w link.

To, że przedstawiłem ofertę w dogodny dla firmy sposób raczej nie powinno stanowić grzechu, a jedynie plus dla zwiększenia atrakcyjności oferty. Mówisz o SEO - okej, czy w dalszym ciągu jest to złe, że chce trafić z moim reflinkiem do większego grona osób?

Zaznaczę ostatni raz przedstawiam ofertę z dobrej woli, ponieważ mam tam usługi i jest to moim zdaniem sprawdzona oferta. Chciałbym, jeśli jest możliwość dorobienia kilku złotówek z programu partnerskiego nie robiąc nikomu krzywdy, ani nikogo nie narażając na dodatkowe z tego tytułu koszty. Chcesz skorzystać? Będę wdzięczny, nie chcesz, proszę bardzo.

Co do ostatniego zdania, powiem tak: "Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". Nie wszyscy są utalentowani jak Ty drogi kolego, którzy proces konfiguracji Linuxa i Apache mają w jednym palcu. Dostęp do wiedzy jest darmowy, ale nie wszyscy mają na to czas i wolę walki. Prawie większość właścicieli małych firm z którymi współpracowałem (oczywiście bez urazy), potrafiła co najwyżej kliknąć przycisk "płatność" przy usłudze którą wskazałem do kupienia, a co dopiero mówić o konfiguracji. Mam świadomość, że zdarzą się osoby bardziej doświadczone - chwała Panie, mają wolną rękę i mogą bez problemów zrobić research dla szukanego hostingu. W dodatku pomijasz tak kluczowe rzeczy jak: backup, o który należy sobie zadbać sobie przeważnie trzeba samemu, dostęp do pomocy technicznej - nie widziałem jeszcze firmy, która wchodziła na twój VPS i konfigurowała jakieś usługi (np. wspomniane apache) za ciebie bo masz problem - jeśli taką znasz, podziel się w wiadomości, oraz konfiguracja auto startu w przypadku padnięcia maszyny. Dodatkowo jeszcze warto poruszyć temat cen, które się stosunkowo różnią - jedynie, że mówisz o tanim hostingu VPS za 10 złotych, który ledwo zipie na starej maszynie.

• 0

Nie robię problemów i nie czepiam się zbytnio. Stwierdziłem tylko, że bez sensu jest taka zaowalowana reklama, seo i trzepanie kasy na refie w jednym. I ty wiesz co robisz i ja to wiem. Tak więc napisz to po ludzku bo całość jest po prostu ostro przesłodzona i przegrzana, efekt odwrotny od zamierzonego. Przedstawiam ci inny punkt widzenia, jako człowiek de facto doświadczony, doceń to zamiast się dąsać.

Nawiasem mówiąc pisanie, że OVH hostuje swoje VPS-y (które "ledwo zipią") na "starych maszynach" to chyba desperacja. Nie wiem czy się śmiać czy płakać. To było naprawdę niepotrzebne. Te VPS-y mają bardzo uczciwe parametry i osiągi, są też mega stabilne. Podobnie zresztą jak te w sieci Vultr'a albo Digital Ocean. Ale to prawda, żadna z tych firm nie prowadzi użytkownika za rękę - minimum umiejętności i wiedzy jest jednak wymagane. Dlatego takie firmy jak przedstawiasz prawdopodobnie zawsze będą miały rację bytu, zwłaszcza jeżeli mają sensowne ceny i tworzą jakąś atrakcyjną wartość dodaną. Obejrzałem sobie tę ofertę i faktycznie - np. 97zł za rok to tanio i wielu użytkownikom może pasować pod jakąś niewielką stronę. Zakładając, że node'y nie są przeładowane, że nie jest to shared hosting i że to wszystko nie muli jak stara krowa.

I na koniec: Apache dla mnie nie istnieje. Tylko i wyłącznie Nginx. No ale to już tak na marginesie.

Kod na 20 min. darmowej jazdy hulajnogą Dott: A1N1PTQ.