Skocz do zawartości

[DNS Techpack ~240 modów] - i5 4690K za słaby? Wymiana na i7?

Polecane posty

Witam jak w tytule gram na DNS Techpack z AT Launchera (żadne piraty). Paczce dorzuciłem kilka modów, których mi brakowało oraz Optifine.

Grze przydzieliłem 8GB pamięci ram bo też brakowało ale dokupiłem i było git. Rozbudowując swój świat zrobiłem niewielką maszynownie tj generatory,smeltery,maceratory jakaś farma drzew itd (kto wie co to techniczne modpacki to będzie wiedział) jednak są to podstawowe maszyny i nie umywają się do wielkich maszynowni, fabryk, elektrowni itd a gra już mi zarzyna procesor zużycie jest na poziomie 89-100% z wyłączonymi aplikacjami w tle i wszystkim co jest niepotrzebne. Komputer ma już sporo lat a setup jest taki:

I5 4690K @4.5GHz 4r/4w

ASRock Z97 Pro4

18GB ram DDR3 działające wszystkie na 1333MHz gdyż szybsze kości dostosowują sie do tych najsłabszych. (wszystkie goodram play)

Windows 10 64bit

Java 8

GTX 770 2GB

Procek jest podkręcony ale jak widać nie daje rady a świat nie jest mocno rozbudowany wręcz bym powiedział, że są to dopiero podstawy systemów i automatyzacji itd Nawet nie mam jeszcze załadowanych stale chunków w innych światach.

Platforma jest stara ale nie chce już jej wymieniać bo musiałbym wymienić płyte, ram, procek nowy system sterowniki itd itd więc mi się to nie opłaca a przy dzisiejszych cenach podzespołów to wiadomo. Kupiłem już Broadwella z 128MB eDram-u czyli najlepszy procesor na podstawkę LGA 1150 jakim jest I7 5775C 4r/8w. 

Myślicie, że to gra warta świeczki? Nie powiem, że kupiłem okazyjnie bo tak stary procesor kosztował mnie 720zł XD ale i tak o wiele taniej niż zmieniać platformę zważywszy, że właściwie na komputerze głownie pracuje a mało co gram. I7 już na mnie czeka ale obecnie przebywam poza domem. Co myślicie o tym?

Forge i wersje powyżej 1.12.2 to niezbyt wydajne połączenie. Optifine'a zalecam unikać, jest mało stabilny. Ile średnio masz fps, jaki jest zasięg widzenia? Możesz zrobić profilera modem Spark, a zamiast optifine możesz wziąć Magnesium i Starlight.

O widzisz nie wiedziałem o tym Forge. Nie powiedziałbym też, że pozbycie się Optifine to dobry pomysł. O Pozostałych wspomnianych modach nie słyszałem ale ich opisy brzmią bardzo dobrze 🙂 FPS na początku gry bywał 60 (ograniczenie włączone) normalnie mam fps powiedzmy ok 45 ale jak użycie procka wejdzie na 100 to jest taki stop i dalej jako tako można grać. Miałem też takie freezy gdy ram dobijał do limitu ale teraz to nie jest problem. Zasięg widzenia  po wgraniu optifine jest ustawiony na jakieś 65-70% ale myślę, że to nie ma zbyt dużego znaczenia ponieważ standardowo przebywam pod ziemią w zamkniętych pomieszczeniach. Jak wyjdę na świat poza obszar domu i maszyn to jest wszystko w porządku. Mogę sobie włączyć gamemode i lecieć wysoko w tym szybszym trybie jak się wciśnie 2razy "W" lub inny klawisz (nie pamiętam). 

2 godziny temu, kami007 napisał:

Nie powiedziałbym też, że pozbycie się Optifine to dobry pomysł.

Jest to właśnie bardzo dobry pomysł. Optifine od lat słynie z problemów ze stabilnością, często były zgłaszane problemy z np. crashami czy renderowaniem. Za czasów 1.8 nie było aż tak źle i dało się na nim grać, ale z każdą wersją coraz bardziej traci na stabilności. Inne modyfikacje oferują dużo wyższą wydajność niż optifine, bez spadków stabilności, oraz są bardziej kompatybilne z modyfikacjami ingerującymi w gameplay. Jakieś pół roku temu robiłem porównanie wydajności między czystym optifine a moją paczką modów, na tym drugim fpsy były prawie 2x wyższe.

2 godziny temu, kami007 napisał:

Zasięg widzenia  po wgraniu optifine jest ustawiony na jakieś 65-70% ale myślę, że to nie ma zbyt dużego znaczenia ponieważ standardowo przebywam pod ziemią w zamkniętych pomieszczeniach.

Ma to ogromne znaczenie nawet jeśli jesteś pod ziemią. Im większy jest zasięg widzenia, tym więcej chunków jest załadowane (logiczne). Same załadowane chunki w dużych ilościach mogą zjadać sporo ramu, a do tego w każdym z nich pojawiają i renderują się moby niezależnie gdzie jesteś i czy je widzisz, a każdy z nich jest tickowany 20 razy na sekundę.

Dobrze. A co jeśli chciałbym mieć po prostu daleki zasięg widzenia? Irytującym by było za każdym razem zmieniać ustawienia kiedy chce wybrać się w podróż i dostrzeganie z daleka różnych rzeczy jest, że tak powiem niezbędne

Zmienienie zasięgu widzenia to mniej niż 5 sekund, a "w podróż" nie chodzi się często. Przetestuj jak będzie działała gra z modyfikacjami optymalizującymi, może zmniejszenie renderu nie będzie konieczne. Możesz też dorzucić wybrane modyfikacje z tej listy.

Edytowano przez Helios1993

• 2 tygodni później...
Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...