Skocz do zawarto┼Ťci

Lagi serwera mineceraft

Polecane posty

Hejka kwadratowi koledzy ­čÖé┬á, przychodz─Ö do was z problemem. Ot├│┼╝ mam ma┼éy serwerek w minecrafcie i jest wszystko okej dop├│ki nie do┼é─ůczy oko┼éo 5 graczy. Wtedy wszyscy zaczynaj─ů mie─ç po 1000 pingu i gra staje si─Ö niemo┼╝liwa. TPSy s─ů w normie - nigdy nie spad┼éy poni┼╝ej 20. I mam mo┼╝liwe ┼║r├│d┼éo problemu bo mam tylko 3GB ramu z czego 1GB jest przypisany na serwer. Czy je┼Ťli dokupi─Ö 16GB ramu to ten problem ustanie ?

Dodam jeszcze ┼╝e przy 3 graczach jest lux.

Info o maszynie:

Procesor: AMD Phenom ii x4 965

RAM: 3GB

Internet: 100/16

Hosting: PlayIT.gg

45 plugin├│w

Domena z TITANAXE

PS. przepraszam je┼Ťli o czym┼Ť zapomnia┼éem lub pomyli┼éem dzia┼éy ale jestem ┼Ťwie┼╝y na forum.┬á

Udost─Öpnij ten post

Udost─Öpnij na innych stronach
24 minuty temu, JaKubuMen napisał:

Hosting: PlayIT.gg

To nie jest hosting, posiadaj─ů tu jedynie poradnik utworzenia serwera na localho┼Ťcie i proxy pozwalaj─ůce na taki serwer do┼é─ůczy─ç. Problemem jest tutaj tw├│j s┼éaby komputer, a przede wszystkim bardzo s┼éaby i stary (a┼╝ 12-letni) procesor. Nie dawaj si─Ö scamowa─ç i kup serwer na prawdziwym hostingu, na serwer dla znajomych nada si─Ö najta┼äszy pakiet od minehosta.

Udost─Öpnij ten post

A gdyby zmieni─ç procesor (i p┼éyt─Ö g┼é├│wn─ů) na np Xeona E5-2690 czy nawet intela i3-10100F i do┼éo┼╝y─ç ramu to by┼éo by ok czy te lagi s─ů przez playit ? A u┼╝ywam tej strony bo nie mog─Ö poradzi─ç sobi─Ö z przekierowaniem port├│w, pomoc techniczna te┼╝ za wiele nie pomog┼éa.

Udost─Öpnij ten post

Hostowanie serwera mc na domowym komputerze to g┼éupota, za pr─ůd zap┼éacisz wi─Öcej ni┼╝ za porz─ůdnego vpsa. Na takim mineho┼Ťcie zap┼éacisz (wed┼éug moich oblicze┼ä) prawie 10x mniej za lepsz─ů maszyn─Ö, a dodatkowo nie b─Ödziesz musia┼é kupowa─ç hardware'u.

28 minut temu, JaKubuMen napisał:

Xeona E5-2690

Serwer minecraft jest w du┼╝ej cz─Ö┼Ťci jednow─ůtkowy, wi─Öc procesory typu xeon, epyc, threadripper si─Ö dla┬ániego nie nadaj─ů. Staraj si─Ö u┼╝y─ç procesor z jak najszybsz─ů wydajno┼Ťci─ů jednow─ůtkow─ů.

Udost─Öpnij ten post

B─ůd┼║ aktywny! Zaloguj si─Ö lub utw├│rz konto

Tylko zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony

Utw├│rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si─Ö

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj si─Ö
  • Kto przegl─ůda   0 u┼╝ytkownik├│w

Brak zalogowanych u┼╝ytkownik├│w przegl─ůdaj─ůcych t─Ö stron─Ö.

Okienko zamknie si─Ö za 5 sekund...