Skocz do zawartości

Minehost pytania

Polecane posty

Witam mój serwer na minehoscie ma maksymalnie 5Gb co się stanie jeśli to się uzupełni i czym np jak zrobię barierę 10k i się to wszystko zwiedzi to nie będzię jadło mi Gb?

Z góry dziękuję :)

Gdy się to zapełni to serwer wywali i utracisz dane sprzed ostatnich 5 minut. Świat zawsze przed startem serwera powinieneś generować do ustalonej granicy, najlepiej pluginem Chunky. Na początek warto dać border 5k x 5k (2,5k w każdą stronę od spawnu), potem można to powiększać.

Ale np jeśli będę miał taki border 7,5k to potem nie będą się powiękaszały Gb? jestem takim eh poczatkującym twórcom serwerów

Za błędy orto przepraszam bo pisze szybko 🙂

Miejsce na dysku nadal będą zajmować np. skrzynie, ale w porównaniu z chunkami ważą one tyle co nic. Jeśli zaczęłoby brakować miejsca to Chunky posiada opcję trimowania świata, w każdym momencie będziesz mógł zmniejszyć border i usunąć wygenerowane za nim chunki z dysku.

Ale prędzej czy puźniej i tak się chyba zapełni a budowle ile zajmują? Eh mam 5- 10 osób max które by grały na tm serwerze jeśli by się zrobiło border 6k 6k ile czasu mniej więcej na oko zajeło by to?

A na oko ile by zajmowało i ile by serw wytrzymał na granicy 6k z paroma pluginami? mam 5Gb a pamięć ram

Dla tylu osób to wystarczy nawet border 2k x 2k, więc najpierw pomyśl czy na pewno potrzebujesz taki duży świat.

Ok dziękuję teraz taki odbiegający od tego tamu pytanie bo boję się ze ktoś będzie czitował znasz jakiegoś dobrego anty cheata 1.17 bo szukałem i nie mogłem znaleść i dzięki że pomagasz bo ja się tak jeszcze nie znam na tym wszstkim wgrałem tyle ile umiałem tylko anty cheat mi został

Sory za orto śpiesze się bo jadę do lekarza za chwile

Jeśli chcesz coś darmowego to updated-nocheatplus, a jeśli masz pieniądze to Vulcan.

3 godziny temu, Xiadia napisał:

1.17

Jeśli myślisz o zrobieniu serwera dokładnie na tej wersji to odradzam. Posiada ona dwa błędy pozwalające kopiować przedmioty, z czego pierwszy jest znany przez prawie każdego, a drugi jest bliski menu z creativa (miliony przedmiotów w sekundę z tylko czterech przedmiotów). Oba błędy są naprawione w 1.17.1.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...