Skocz do zawartości

Użycie CPU / vCPU / Serwer Minecraft

Polecane posty

Witam, aktualnie posiadam wykupiony pakiet VPS na LVLup "15GB RAM UpRyze Turbo" czyli pakiet z dedykowanymi podzespołami i mam bardzo ważne dla mnie pytania.

Pakiet ten posiada 2vCPU i stąd moje pytanie czy zużycie CPU o wartosciach ok. 30-50% (przy pustym serwerze oraz 3 światach) jest odpowiednie jak na ten pakiet?

Gdy nie generowałem jeszcze dodatkowych światów pluginem Multiverse-core zużycie CPU zamykało się w granicach max 10% ale były to wartości bliżej 5-7%, natomiast po stworzeniu dwóch światów tym pluginem wartości "usage CPU" podskoczyły nawet do tych 50 a nawet czasem i 60% co jest bardzo mocno niepokojące bo serwer stoi praktycznie pusty i boje sie że jak wbiją gracze to procesor może mieć problem.

W załączniku podsyłam ssa z komendy /tps oraz /mspt

TPSy są stabilne na *20 , tak samo z mspt też nie ma tragedii bo pokazuje wartosci od 2.0 do 4.0 ale te zużycie CPU mnie strasznie niepokoi 😞 Poniżej zamieszczam zdjęcie. (w załączniku)

Wersja serwera to 1.16.5 silnik na jakim stoi to purpur

I moje drugie pytanie to czy posiadanie 3vCPU poprawiłoby znacząco wydajność i faktycznie byłoby to odczuwalne jeśli przerzuciłbym się na 1 pakiet wyżej z 2vcpu na 3vcpu?

Pozdrawiam, i licze na podpowiedzi od doświadczonych osób

Screenshot_1858.png

Screenshot_1859.png

Teraz podskoczyło aż do 70%, jestem praktycznie pewien że to nie jest normalne.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...