Skocz do zawartości

Serwer z modami

Polecane posty

Cześć :) 

W najbliższym czasie mam zamiar postawić serwer z paczka modów RLCraft.

Jednak szczerze nie wiem jakie parametry powinien posiadać takowy serwer( w sensie ile ramu, jaki procesor itd.) oraz z jakiego hostingu go wykupić.

Graczy na serwerze będzie ok 20.

Drugie pytanie

Czyli ludzie grywają tak ochoczo na takowych serwerach?

2 minuty temu, ENEEJ napisał:

Jednak szczerze nie wiem jakie parametry powinien posiadać takowy serwer( w sensie ile ramu, jaki procesor itd.) oraz z jakiego hostingu go wykupić.

Vps professional od minehosta powinien sobie poradzić, jednak rlcraft jest całkiem zasobożerną paczką. Jeśli zmniejszysz zasięg widzenia, dorzucisz spongeforge i zmienisz kilka opcji w configach to raczej lagów nie będzie. Jeśli jednak minehost sobie nie poradzi, zainteresuj się bloomem.

4 minuty temu, ENEEJ napisał:

Czyli ludzie grywają tak ochoczo na takowych serwerach?

Żeby gracze na czymś takim grali to warto znaleźć średniego youtubera (10k-100k sub), nawet jeśli ze 100 graczy będzie chciało zagrać to nie każdy będzie miał wystarczająco dobry komputer.

3 godziny temu, Helios1993 napisał:

Vps professional od minehosta powinien sobie poradzić, jednak rlcraft jest całkiem zasobożerną paczką. Jeśli zmniejszysz zasięg widzenia, dorzucisz spongeforge i zmienisz kilka opcji w configach to raczej lagów nie będzie. Jeśli jednak minehost sobie nie poradzi, zainteresuj się bloomem.

Właśnie przeglądałem ofertę bloom i całkiem fajne oferty maja, jednak zastanawia mnie który pakiet wybrać performance czy performance + oraz ile ramu będzie potrzeba na takowy serwer

3 godziny temu, Helios1993 napisał:

Żeby gracze na czymś takim grali to warto znaleźć średniego youtubera (10k-100k sub), nawet jeśli ze 100 graczy będzie chciało zagrać to nie każdy będzie miał wystarczająco dobry komputer.

Celuje raczej w grono 20-30 osób, myślisz ze dało by rade przez publikowanie serwera na forach?

Przed chwilą, ENEEJ napisał:

Właśnie przeglądałem ofertę bloom i całkiem fajne oferty maja, jednak zastanawia mnie który pakiet wybrać performance czy performance + oraz ile ramu będzie potrzeba na takowy serwer

W tym przypadku brałbym Performance+ z 16gb ramu.

Jeśli już patrzymy na zagraniczne hostingi polecam Apex Hosting którego sam używałem, trochę drogi ale stosunek cena jakość bardzo dobra + szybki kontakt z supportem.

3 minuty temu, ENEEJ napisał:

Celuje raczej w grono 20-30 osób, myślisz ze dało by rade przez publikowanie serwera na forach?

Zawsze możesz spróbować ale nie liczyłbym na to ze wejdzie nawet te 10 osób, powód podał już przedmówca  " nie każdy będzie miał wystarczająco dobry komputer".

Nie oszukujmy się RLCraft jednak wymaga sporo od komputera. Tutaj bym zamienił paczkę na jakąś inna gdzie jest trochę mniej modow ale tyle samo frajdy ja na RL.

1 godzinę temu, ENEEJ napisał:

Jeśli jest to wersja 1.12.2 to performance+ 8gb, ta wersja jest prawie w całości jednowątkowa, więc ilość wątków nic nie zmieni.

1 godzinę temu, Insigin napisał:

polecam Apex Hosting

Słyszałem od wielu osób, że mocno oversellują. Nie mogę się upewnić, ponieważ nie podają na stronie żadnych informacji o procesorze czy dysku.

14 minut temu, Helios1993 napisał:

Słyszałem od wielu osób, że mocno oversellują. Nie mogę się upewnić, ponieważ nie podają na stronie żadnych informacji o procesorze czy dysku.

U mnie wręcz przeciwnie dużo osób poleca apexa ze względu cena jakość i support.

Tutaj masz specyfikację ich maszyn 

https://apexminecrafthosting.com/server-specs/

Edytowano przez Insigin

27 minut temu, Insigin napisał:

Tutaj masz specyfikację ich maszyn

Jeśli nie ma tu oversellingu to za każde 8gb ramu dostajesz 1 wątek procesora, jest to bardzo mało. Dla porównania, na bloomie 1 wątek (nowszego procesora) masz co 4gb, w jeszcze niższej cenie. Jednak jeśli jest tam overselling, jest to jeszcze bardziej nieopłacalne niż titanscam. Jeśli nadal masz tam serwer to podeślij timingi, będę mógł sprawdzić czy dalej oversellują.

5 godzin temu, Helios1993 napisał:

Jeśli nie ma tu oversellingu to za każde 8gb ramu dostajesz 1 wątek procesora, jest to bardzo mało. Dla porównania, na bloomie 1 wątek (nowszego procesora) masz co 4gb, w jeszcze niższej cenie. Jednak jeśli jest tam overselling, jest to jeszcze bardziej nieopłacalne niż titanscam. Jeśli nadal masz tam serwer to podeślij timingi, będę mógł sprawdzić czy dalej oversellują.

Niestety serwera nie posiadam już od 2018 roku. (Przenosiny na ovh  z możliwością przeinstalowania systemu na FreeBSD).

Jednak bardzo dobrze wspominam jakość serwera jak i samo użytkowanie, mimo dalekiej lokalizacji.

Nwm może na przestrzeni tych paru lat cos się zmieniło.

Zrobię research i dam znać czy faktycznie jest overselling.

13 godzin temu, Helios1993 napisał:

Jeśli jest to wersja 1.12.2 to performance+ 8gb, ta wersja jest prawie w całości jednowątkowa, więc ilość wątków nic nie zmieni.

Myślisz ze te 8gb w zupełności wystarcza by gracze nie mieli problemów z gameplayem?

14 godzin temu, Insigin napisał:

Jeśli już patrzymy na zagraniczne hostingi polecam Apex Hosting którego sam używałem, trochę drogi ale stosunek cena jakość bardzo dobra + szybki kontakt z supportem.

Ceny trochę wysokie i to położenie serwerów na minus (więcej w Ameryce jak Europie 😄 ), widziałem tam Warszawe ale cały czas jest zajęta, i te pakiety porównując je z minehost czy bloom jak polecał Helios wypadają średnio.

Edytowano przez ENEEJ

1 godzinę temu, ENEEJ napisał:

Myślisz ze te 8gb w zupełności wystarcza by gracze nie mieli problemów z gameplayem?

Tyle starczało dla 5 graczy na paczce, która ma prawie 300 modów, jeśli wygenerujesz chunki i zmniejszysz view-distance to na spokojnie wystarczy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...