Skocz do zawartości

Minecraft 1.15 vs 1.16 - WYDAJNOŚĆ pod serwery.

Polecane posty

Witam, chciałbym Was spytać o zdanie bo im więcej osób się wypowie tym lepiej. Planuje przenieść serwer z wersji 1.15.2 na wersje 1.16, stąd poniższe pytania.

1. Konkretnie chodzi mi o to czy wersja 1.16 jest dużo bardziej zoptymalizowana pod serwery niż wersja 1.15.2?

Bo przeskok z 1.12.2 na 1.15.2 to dramat jeśli chodzi o obciążenie serwera, na 1.12.2 było ono dużo niższe, i mam wrażenie że aktualizacja 1.15.2 pomimo fajnych nowości mocno zepsuła optymalizacje pod serwery.

2. Jeśli już miałbym przechodzić na wersje 1.16 to jaki silnik jest najbardziej optymalny pod liczbe graczy tak od 50-70?  i w jaką konkretną wersje celować tak żeby wydajność była jak największa a obciążenie jak namniejsze?

Prosiłbym o wypowiedzi osób które się naprawdę dobrze na tym znają oraz osób które miały z tym styczność i doświadczenie

Z góry dziękuję za każdą opinię i radę, pozdrawiam 🙂

1 godzinę temu, adex123 napisał:

Konkretnie chodzi mi o to czy wersja 1.16 jest dużo bardziej zoptymalizowana pod serwery niż wersja 1.15.2?

Tak

mam wrażenie że aktualizacja 1.15.2 pomimo fajnych nowości mocno zepsuła optymalizacje pod serwery.

Właśnie wersja 1.15 naprawiła większość tego co zepsuły wersje 1.13 i 1.14.

Jeśli już miałbym przechodzić na wersje 1.16 to jaki silnik jest najbardziej optymalny pod liczbe graczy tak od 50-70?

Purpur, jest to najpopularniejszy fork papera, jest też najwydajniejszy zachowując przy tym stabilność. Unikaj yatopii i płatnych silników z mc-marketa.

w jaką konkretną wersje celować tak żeby wydajność była jak największa a obciążenie jak namniejsze?

Zawsze w najnowszą, nie zapomnij o aktualizowaniu silnika przynajmniej raz na tydzień.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...