Skocz do zawartości

Jaka wersja silnika jest najbardziej stabilna pod serwer MC

Polecane posty

Witam, aktualnie posiadam serwer na wersji 1.15.2 ale od momentu przejścia z 1.12.2 na 1.15.2 są bardzo duże problemy ze stabilnością serwera.

Stąd moje pytanie, jaka wersja serwera jest najbardziej zoptymalizowana i nadająca się do serwerów tak plus minus na 100 graczy?

Słyszałem że 1.15.2 jest najbardziej obciążającą wersją pod większe serwery MC i raczej zalecana jest wersja 1.12.2 ale czy to prawda? Mógłby się wypowiedzieć ktoś doświadczony w tych sprawach?

Edytowano przez adex123

Najstabilniejsza jest zawsze najnowsza.

10 godzin temu, adex123 napisał:

aktualnie posiadam serwer na wersji 1.15.2 ale od momentu przejścia z 1.12.2 na 1.15.2 są bardzo duże problemy ze stabilnością serwera.

Mylisz pojęcia, stabilność nie oznacza wydajności. Stabilność zależy od błędów, a wydajność od lagów.

Stąd moje pytanie, jaka wersja serwera jest najbardziej zoptymalizowana i nadająca się do serwerów tak plus minus na 100 graczy?

Najlepsze optymalizacje ma najnowsza wersja (1.16.5), w tym np. starlight (35x szybszy system oświetlania). Na 1.16.5 z silnikiem airplane/purpur bez większych problemów można utrzymać ok. 200 graczy.

Słyszałem że 1.15.2 jest najbardziej obciążającą wersją pod większe serwery MC

Najmniej wydajną wersją w historii Minecrafta była wersja 1.14, w 1.15 sporo problemów z wydajnością naprawili, a 1.16 jeszcze więcej.

i raczej zalecana jest wersja 1.12.2

Ta wersja jest zalecana, ale jedynie dla modyfikacji na forga. Publicznego serwera nie ma sensu stawiać na tej wersji, ponieważ jest mało stabilna (posiada ogromną ilość poważnych błędów jak np. crashe serwera czy kopiowanie przedmiotów). Serwery zawsze stawiaj na najnowszej wersji.

Jeśli po zmianie wersji na 1.16.5 z silnikiem Purpur nadal będą lagi, możesz wgrać moje configi. Możesz też powiedzieć na jakim hostingu jest serwer, dzięki temu będzie mi łatwiej tobie pomóc.

Hosting to titanaxe

Problem wlasnie w tym że na 1.12.2 serwer działał przy 70-90 graczach na 18-20 tpsach, a teraz przy 1.15.2 tpsy potrafią spać przy 25 graczach nawet do 10-12.

pytanie czy na 1.16 jest duzo lepiej z optymalizacją pod serwery niz na 1.15.2

4 minuty temu, adex123 napisał:

Hosting to titanaxe

Ten hosting to scam, nie utrzyma ci więcej niż 30 graczy nawet na najdroższym pakiecie.

4 minuty temu, adex123 napisał:

Problem wlasnie w tym że na 1.12.2 serwer działał przy 70-90 graczach na 18-20 tpsach

Jest to możliwe jedynie w przypadku, jeśli na serwerze nie ma żadnych entity lub świat jest zamknięty.

5 minut temu, adex123 napisał:

pytanie czy na 1.16 jest duzo lepiej z optymalizacją pod serwery niz na 1.15.2

Tak, ale zostając na titanscamie zbyt wielu graczy nie uciągniesz. Radzę ci przejść na lepszy hosting, w niskiej cenie może to być pukawka, w trochę wyższej vps professional od minehosta, a jeśli potrzebujesz coś na blisko 100 graczy, zainteresuj się bloomem.

17 minut temu, Helios1993 napisał:

Ten hosting to scam, nie utrzyma ci więcej niż 30 graczy nawet na najdroższym pakiecie.

Jest to możliwe jedynie w przypadku, jeśli na serwerze nie ma żadnych entity lub świat jest zamknięty.

Tak, ale zostając na titanscamie zbyt wielu graczy nie uciągniesz. Radzę ci przejść na lepszy hosting, w niskiej cenie może to być pukawka, w trochę wyższej vps professional od minehosta, a jeśli potrzebujesz coś na blisko 100 graczy, zainteresuj się bloomem.

Wczesniej serwer stał na enderchescie i na wersji 1.12.2 mielismy po 60-90 graczy (spora rotacja) a enderchest tez nie ma zbyt dobrych opinii , wręcz bym powiedział że jest dużo gorszy od TA, a przenioslem sie na TA pod wzgledem tego że tutaj obsługa klienta chociaż odpisuje, bo na enderchescie trzeba bylo czekać po 3 dni na 1 odpowiedz, i 1 sprawe załątwiało się miesiąc a i tak bez rezultatu, przez co zostawiłem kilka tysięcy w portfelu enderchesta i odszedłem od nich bo stwierdziłem że jak mają wywalone w klientow to nie ma sensu.

Czemu uwazasz że pukawka jest lepszym hostingiem od titanaxe?

pod jakimi względami?

z tego co patrze na pukawce to te parametry są troche niskie, oni oferują tylko 8gb RAM

procesor niby pisze że nieograniczony, miejsce na dysku to samo, ale coś mi się wydaje że to nie wygląda tak kolorowo

Edytowano przez adex123

Dnia 29.05.2021 o 20:36, adex123 napisał:

Czemu uwazasz że pukawka jest lepszym hostingiem od titanaxe?

pod jakimi względami?

Jest trzykrotnie tańsza od titanscamu, korzysta z dużo lepszych procesorów i daje ci dużo więcej części takiego procesora. Są tacy, co na pukawce trzymali 70 graczy z 20 tpsami na 1.16.

z tego co patrze na pukawce to te parametry są troche niskie, oni oferują tylko 8gb RAM

Tylko? Tyle pamięci ram wystarczy nawet dla 150 graczy. Największe serwery (te z 200 graczami) zazwyczaj nie przypisują do serwera mc więcej niż 12gb.

procesor niby pisze że nieograniczony, miejsce na dysku to samo, ale coś mi się wydaje że to nie wygląda tak kolorowo

Maszyny rzadko są przeciążone, czasami można mieć pecha i na taką trafić, ale zbyt często się to nie zdarza.

Pukawka najlepszym hostingiem nie jest, ale jak na swoją cenę jest bardzo dobra. Jeśli chcesz mieć gwarantowane zasoby, musisz zapłacić więcej. Ten hosting jest dobry tak do 40 graczy (z mobami oraz otwartym światem).

Wczesniej serwer stał na enderchescie i na wersji 1.12.2 mielismy po 60-90 graczy

Jeśli aż tylu graczy trzymałeś na tych śmieciowych hostingach, zapewne twój serwer nie jest typowym survivalem. Survival to najbardziej wymagający tryb, więc na innych utrzymasz dużo więcej graczy.

Edytowano przez Helios1993

1 godzinę temu, Helios1993 napisał:

Jest trzykrotnie tańsza od titanscamu, korzysta z dużo lepszych procesorów i daje ci dużo więcej części takiego procesora. Są tacy, co na pukawce z najtańszym pakietem trzymali 70 graczy z 20 tpsami na 1.16.

Tylko? Tyle pamięci ram wystarczy nawet dla 150 graczy. Największe serwery (te z 200 graczami) zazwyczaj nie przypisują do serwera mc więcej niż 12gb.

Maszyny rzadko są przeciążone, czasami można mieć pecha i na taką trafić, ale zbyt często się to nie zdarza.

Pukawka najlepszym hostingiem nie jest, ale jak na swoją cenę jest bardzo dobra. Jeśli chcesz mieć gwarantowane zasoby, musisz zapłacić więcej. Ten hosting jest dobry tak do 40 graczy (z mobami oraz otwartym światem).

Jeśli aż tylu graczy trzymałeś na tych śmieciowych hostingach, zapewne twój serwer nie jest typowym survivalem. Survival to najbardziej wymagający tryb, więc na innych utrzymasz dużo więcej graczy.

Tryb serwera to Roleplay, reallife, freebuild + survival, wiec mapka survival również jest, w tym nether i end więc światów jest bardzo dużo, tyle że TPSy juz nie wyrabiają i jak kiedys bylo 20 to teraz jest 12-13 co juz niestety wplywa negatrywnie na rozgrywke.

Teraz planuje przejść na wersje 1.16, tyle że zastanawiam sie wgl czy pchanie sie w jakikolwiek hosting ma sens, czy lepiej ogarnąć VPSa

myślisz że taki VPS 8GB RAM na LVLUP utrzymałby serwer na 50-70 graczy, 40-50 pluginow + 50 autorskich skryptow i najlepiej na kilka światów na wesji 1.16 przy stabinych 20 TPSach?

Wysłałem Ci zapke do znajomych na dc , tam by się wygodniej pisało i płynniej niz tutaj, jak chcesz to mozesz zaakceptowac

Edytowano przez adex123

14 minut temu, adex123 napisał:

myślisz że taki VPS 8GB RAM na LVLUP utrzymałby serwer na 50-70 graczy, 40-50 pluginow + 50 autorskich skryptow i najlepiej na kilka światów na wesji 1.16 przy stabinych 20 TPSach?

Lvlup kiedyś był dobry, teraz żeby otrzymać wystarczającą ilość rdzeni musisz kupić wysoki pakiet, gdzie z większości ramu nie będziesz korzystał. Procesory też najnowsze nie są. Przed dedykiem mogę ci polecić hosting bloom.host.

Dnia 29.05.2021 o 22:23, Helios1993 napisał:

Lvlup kiedyś był dobry, teraz żeby otrzymać wystarczającą ilość rdzeni musisz kupić wysoki pakiet, gdzie z większości ramu nie będziesz korzystał. Procesory też najnowsze nie są. Przed dedykiem mogę ci polecić hosting bloom.host.

Z pakietu FR zgodzę się że nie są najnowsze ale w ofercie PL są to 3800x więc do starości dużo im brakuje. Co do wysokiego pakietu wystarcza kupić 2 pakiet z PL turbo które w 100% wystarczy na serwer mc. Do tego wyjdzie taniej niż inne hostingi mc tym bardziej zagraniczne. 

Cytat

Radzę ci przejść na lepszy hosting, w niskiej cenie może to być pukawka, w trochę wyższej vps professional od minehosta

Mógłbyś wyjaśnić swoją rekomendacje minehosta? Pisałeś że lvlup ma stare procesory a polecasz hosting z procesorami 6700K w ofercie "professional". Z czego dowiedziałem się od kilku osób vpsy mają dosyć wysoki steal dlatego ludzie raczej nie bardzo polecają ofertę z vpsami od minehosta. 

Edytowano przez MichallPL-MC

25 minut temu, MichallPL-MC napisał:

Co do wysokiego pakietu wystarcza kupić 2 pakiet z PL turbo które w 100% wystarczy na serwer mc.

2 wątki procesora to dla serwera Minecraft minimum, dobrze jest mieć 4-6.

26 minut temu, MichallPL-MC napisał:

Mógłbyś wyjaśnić swoją rekomendacje minehosta? Pisałeś że lvlup ma stare procesory a polecasz hosting z procesorami 6700K w ofercie "professional". Z czego dowiedziałem się od kilku osób vpsy mają dosyć wysoki steal dlatego ludzie raczej nie bardzo polecają ofertę z vpsami od minehosta.

Minehost jest dobry na mniejszy serwer, nie wiem jak tam sprawa wygląda ze stealem. Do tych 60 graczy na spokojnie utrzyma.

38 minut temu, Helios1993 napisał:

2 wątki procesora to dla serwera Minecraft minimum, dobrze jest mieć 4-6.

Musisz jednak brać pod uwagę że są to wątki dedykowane (2 wątki dedykowane to przelicznik 3-4 z ofert nie turbo z czego się dowiedziałem) które jak wspomniałem wyżej na spokojnie wystarczą dla serwera mc. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...