Skocz do zawartości

Stawianie serwera na własnym PC

Polecane posty

Witam, chciałem na własnym komputerze postawić serwer Minecraft i mam 2 pytania:
1. Czy na serwer wystarczą 2 rdzenie i 4GB RAM?
2. Jak zrobić, by serwer był publiczny (czytałem coś o zewnętrznym IP)?
Z góry dziękuję za pomoc

Stawianie serwera na domowym komputerze nie jest dobrym pomysłem z wielu powodów. Robiąc to, narażasz się na ataki, a domowe łącze może nie wyrabiać. Dodatkowo, za sam prąd zapłacisz ~150zł/msc. Najlepiej jest skorzystać z hostingów:
- do 20 graczy minehost (mc, 2-4gb)
- do 40 graczy pukawka (mc, 8gb)
- do 60 graczy minehost(vps, 8gb)
- do 200 graczy ovh (dedyk, game-1, 32gb(z czego do serwera mc nie przypisuj więcej niż 12gb)).

A co sądzicie o creeper.pl? Bo scam enderchest mnie tak wkurza że się chyba przeniosę

Enderchest nazwę hostingiem do 15 graczy, beznadzieja

2 sprawa to ma być serwer prawie vanilla do grania ze znajomymi

Mógłbym użyć Hamachi ale wolę coś wydajniejszego, Hamachi na 5 osobach potrafi lagować

1 minutę temu, niemamnickuxd napisał:

A co sądzicie o creeper.pl?

Limity graczy, brak możliwości zainstalowania własnego silnika (a w najtańszym pakiecie jedyne co można wziąć to zlagowana i dziurawa vanilla), bardzo mała przestrzeń na dysku, która zapełni się w kilka dni gry (to też oznacza, że jest tam spory overselling), brak jakichkolwiek informacji o hardware. Za 20zł na tym hostingu dostaniesz serwer, który jest gorszy od najtańszego pakietu na minehoście (12zł, a z kodem bestmine25 9zł).

Chyba serwer dla znajomych zrobię na vanilli na creeperze, bo jest dość tanio, a serwer publiczny na pukawce, bo chcę go otworzyć na więcej ludzi i 20 osób może nie starczyć, a w VPSy się nie chcę bawić. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc 🙂

47 minut temu, niemamnickuxd napisał:

Chyba serwer dla znajomych zrobię na vanilli na creeperze, bo jest dość tanio

Mogą być przy tym spore lagi, dodatkowo, vanilla ma pełno poważnych błędów. Dodatkowo, 1gb pamięci na dysku starczy ci maksymalnie na 10 dni gry, a jeśli będziecie dużo podróżowali, może się to zapełnić nawet w jeden dzień. Nawet jeśli nie chcesz wgrywać pluginów, powinieneś korzystać z tuinity lub jakiegoś jego forka. Kupując serwer na minehoście z kodem bestmine25 zaoszczędzisz złotówkę, a serwer będzie działał dużo lepiej.

Edytowano przez Helios1993

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...