Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie Xenobota

Polecane posty

Witam. Potrzebuje pomocy w kilku sprawach i być może proszę o zbyt wiele (wszystkich pewnie nie wymienię na raz),

1. Problem polega na tym, że gdy ustawiam w xenobocie Wave typu Exevo Tera Hur, to postać ma problemy z trafieniem potwora (myślę, że problem polega na tym, że postać nie stoi w jednej linii z potworem) - Gorzej jest z Exevo Vis Lux itd.

2. Poszukuje skryptu na oddawanie oraz branie taska od Grizzly Adamsa

3. Czy jest możliwość ustawienia bota tak, aby podchodził z potworami pod ścianę i stał z nimi do momentu wybicia ich ?

Pani Kasia

Naucz się czytać. To jest dział "Tutoriale i Download" a nie "Pytania o Xenobota"

1. Na pewno wybierasz dobry tryb spella w magic shooterze ?

BAgNvjQ.png

2. Użyj tych dwóch funkcji do pobrania ilości oraz zresetowania

https://xenobot.fandom.com/wiki/Self_GetCreatureKills

https://xenobot.fandom.com/wiki/Self_ResetCreatureKills

3. Poczytaj albo sam potestuj Lure System

WPFSXUu.png

Pani Kasia

Przepraszam za pomylony dział.

1. Na pewno wybieram dobry tryb spella i napiszę to jeszcze raz - Postać nie stoi w jednej linii z potworem, którego biję, co powoduje, że rzadko trafia w cel 

2. Nie znam się na tym za bardzo więc zadam kolejne pytanie: Czy to jest dobrze ? 

local sea serpent = Self.GetCreatureKills(Sea Serpent)
local young sea serpent = Self.GetCreatureKills(Young Sea Serpent)
local all = math.max(Sea Serpent + Young Sea Serpent)

if counttask >= 2 then
Walker.GoTo("GoToHunt")
end

if all >= 900 then
Self.ResetCreatureKills(Sea Serpent)
Self.ResetCreatureKills(Young Sea Serpent)
Walker.GoTo("Task")
end

if all <= 900 then
Walker.Goto("GoToHunt")
end

3. Bardziej liczyłem na pomoc ze strony forum, ale już sam testowałem i jest dobrze.

local all = Sea Serpent + Young Sea Serpent

funkcja math.max wybiera największa wartość wiec stosowanie jej tam nie ma trochę sensu ew. jeśli podasz 2 argument z maksymalna ilością mobkow do taska.

if counttask >= 2 then

counttask niezdefiniowane i nie wiem po co ten warunek

if all >= 900 then
Self.ResetCreatureKills(Sea Serpent)
Self.ResetCreatureKills(Young Sea Serpent)
Walker.GoTo("Task")
end

if all <= 900 then
Walker.Goto("GoToHunt")
end

nie możesz dać większy równy a potem mniejszy równy bo w przypadku gdy wartość zmiennej all będzie 900 to oba będą prawdziwe i się wykonają

Tak to sama składnia lua wydaje się dobrze napisana. Zamknij to w jakiś moduł wykonujący od Xenobota i może będzie działać.

Niestety ten skrypt lua nie należy do mnie i wpisałem go tylko tutaj, żebyś ocenił, bo widzę, że się znasz 😛

Fakt faktem nie jestem skrypterem i tego sam nie zrobię, ale nie chcę na Ciebie naciskać. 

Mógłbyś mi powiedzieć jeszcze czy jest możliwość pomocy z punktem 1 ?

Pani Kasia

Autor tematu Napisano (edytowany)

Problem polega na tym, że uciekam od Sea Serpenta, wtargetingu mam go ustawionego na 3 sqm. W momencie obracania się, żeby postać puściła w niego Wave to nie trafia, bo potwór czasami jest ode mnie 2 sqm (szybko biega), wtedy wave leci w powietrze. Dodam jeszcze, że jak ustawiasz targeting 3 sqm od potwora, to bot automatycznie nie stoi w jednej linii z nim, tylko próbuję być 1 kratkę obok tak jakby chciał od niego uniknąć Vis Luxa (to jest tylko przykład) Nie mam pojęcia czy to jest do zmiany... Gdy ustawiam targeting na 4 sqm to niestety odchodzą spelle typu Exori Vis...

Mam jeszcze dwa pytania odnośnie xeno 😜

1. Czasami przy waypointach (teleporty) postać nie wejdzie do niego, ponieważ zaznaczył już potworka i nie chce wrócić pod teleport, żeby do niego wejść i może stać tak całą noc

2. Gdy próbuję postawić bota, aby doszedł na Medusy na Goromie, to jest moment, w którym trzeba użyć picka, a miejsce to czasami jest przykryte dedem Quary Hydromancera i już powstaje kolejny problem...

Edytowano przez ulonkanadhaldo

1 godzinę temu, ulonkanadhaldo napisał:

1. Czasami przy waypointach (teleporty) postać nie wejdzie do niego, ponieważ zaznaczył już potworka i nie chce wrócić pod teleport, żeby do niego wejść i może stać tak całą noc

musi być na teleportcie stand nie node, wtedy na 100% spróbuje tam wejść

To teraz wyobraź sobie sytuację, że stanąłem na kratkę Stand przed teleportem i nagle wyskakuje mi potwór, do którego podbiega moja postać. Stand zaliczony i pozostaje tylko Enter Teleport, do którego postać już niestety nie wejdzie. 

Pani Kasia

A jak będzie z Levitate ? Tutaj już nie dam stand north, tylko jak wyleci Potwór to muszę wrócić, żeby wszedł na tą skałę.

Mniejsza w to. Macie może jakiś sposób na rozkopanie dziury pickiem w miejscu, na którym może leżeć ciało potwora, albo jakiś inny syf ?

Autor tematu Napisano (edytowany)

Sory za Spam Rafa, ale mam ostatnie chyba już pytanie z Xenobotem. 

Możesz mi wytłumaczyć co to jest sslib.lua i do czego do służy ? Wiem że osoby, które tworzą Full Afki mają już to w .lua

Edit: Jednak nie będzie to ostatnie pytanie, bo gdy myślę o tym jak poprawić mój skrypt, to zawsze przychodzi mi nowa myśl

Tym razem zauważyłem, że podczas bicia potworów jakiś inny gracz ma ustawione Exori, gdy przy nim stoję. Czy jest inna możliwość niż ustawienie tego czaru jako utito tempo, żeby go używał, ale tak, żeby nie wbił rsa ? Trochę przekombinowałem, ale niektórym się go wbić nie da 😛

Edytowano przez ulonkanadhaldo

sslib.lua to biblioteka od solid skryptów,

a co do drugiego to safe mode w magic shooterze nie działa na otsach, więc jak ktoś będzie skakał np. po schodach to nawet skrypt nie pomoże i i tak uderzysz kogoś z aoe wbijając sobie skula.

Dziękuję wszystkim za pomoc, mimo kilku niewyjaśnionych tutaj pytań 😉

PS. Czy ma ktoś skrypt na wyciąganie item z depozytu ? Chciałbym, aby wyciągał dla przykładu (relic sword, epee, bonebreaker, magic plate armor) do backpacka, a gdy backpack się zapełni, to otworzy następny i tak do utraty Capa. Z góry dziękuję 😉

11 godzin temu, ulonkanadhaldo napisał:

Dziękuję wszystkim za pomoc, mimo kilku niewyjaśnionych tutaj pytań 😉

PS. Czy ma ktoś skrypt na wyciąganie item z depozytu ? Chciałbym, aby wyciągał dla przykładu (relic sword, epee, bonebreaker, magic plate armor) do backpacka, a gdy backpack się zapełni, to otworzy następny i tak do utraty Capa. Z góry dziękuję 😉

Ciężko się tutaj w czymkolwiek połapać... Odkąd założyłem temat na forum to bardzo dużo rzeczy nie rozumiem. Dajecie wskazówki jak to robić, ale nie każdy to potrafi 😕

Czy mogę się doprosić Skrypta na sprzedawanie loota Rashid, Green Djinn, Blue Djinn ? Jeśli nie chcecie wkleić gotowca tutaj, to mogę za niego zapłacić.

16 godzin temu, ulonkanadhaldo napisał:

Ciężko się tutaj w czymkolwiek połapać... Odkąd założyłem temat na forum to bardzo dużo rzeczy nie rozumiem. Dajecie wskazówki jak to robić, ale nie każdy to potrafi 😕

Czy mogę się doprosić Skrypta na sprzedawanie loota Rashid, Green Djinn, Blue Djinn ? Jeśli nie chcecie wkleić gotowca tutaj, to mogę za niego zapłacić.

Wychodzę z takiego założenia, że jeśli ktoś nie potrafi jakichkolwiek podstaw oraz logicznego myślenia nie powinien bocić w grach tylko grać ręcznie dlatego nie daje gotowców tylko naprowadzam na rzeczy podając dokumentacje aby w przyszłości taka osoba zamiast pisać z byle pierdołą mogła to sobie sama ogarnąć.

https://xenobot.fandom.com/wiki/Self_ShopSellAllItems

3 godziny temu, ulonkanadhaldo napisał:

Poszukuję skryptu na wyciąganie Assassin Starów z inboxa ! Z góry dziękuję 

https://forums.xenobot.net/showthread.php?39267-Assassin-Star-withdrawer

Niestety, nie działa 😕

Mógłby ktoś podesłać skrypt na sortowanie potionów, runek itd. w bp ?

2. Jak otworzyć tzw "lootbaga", który znajduję się w Store Inbox, a jego ID to 23721 ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...