Skocz do zawartości

Upgrade komputera w budżecie 1,5k

Polecane posty

Cześć. W niedługim czasie chcę sobie sprawić większy "upgrade" komputera. Chcę wymienić większość podzespołów, a dokładniej:
- Karte Graficzną (Moja 960 robi się już stara). Myślałem nad Radeonem 570, ale nie wiem czy warto. 
- Płyte główną. Aktualnie mam jakąś starą, więc wypadałoby wymienić na jakąś niedrogą. 
- RAM. 
Chciałbym też jakiś w miarę szybki dysk SSD, najlepiej 500 GB. Procesora nie wymieniam na tą chwilę, bo budżet ograniczony (i5-2500).

Mógłby ktoś wspomóc dobrą radą i polecić jakiś sprzęt, powiedzmy do 1500 złotych? Byłbym wdzięczny d; 

Pani Kasia

No ale jaką masz tą płytę główną? Sprawia jakieś problemy? Bo jeśli nie to nie widzę sensu wymieniać jej dla zasady, to samo z ramem (jaki masz obecnie, jakie taktowanie?). Poza tym no procesor swoje lata też ma więc na pewno będziesz go chciał jak najszybciej wymienić, a wtedy płyta i ram pewnie znowu do zmiany pójdą. Może warto by było jednak zacząć właśnie od zmiany CPU (np. na 5 3600), wtedy dobrać do tego jakieś MOBO i RAM, a grafikę wymienić w następnej kolejności?

Co do dysku: https://www.x-kom.pl/p/536048-dysk-ssd-plextor-512gb-25-sata-ssd-m8vc.html

Jak wyżej. Procesor masz starszy niż GPU, Ryzen 3 1200 AF jest od niego wydajniejszy. Zdecydowanie lepiej będzie wymienić platformę i przy okazji zasilacz, bo podejrzewam, że też ma już ok. 10 lat na karku i pewnie jeszcze jakiś low-end.

Pani Kasia

Autor tematu Napisano (edytowany)
11 godzin temu, carbonx napisał:

No ale jaką masz tą płytę główną? Sprawia jakieś problemy? Bo jeśli nie to nie widzę sensu wymieniać jej dla zasady, to samo z ramem (jaki masz obecnie, jakie taktowanie?). Poza tym no procesor swoje lata też ma więc na pewno będziesz go chciał jak najszybciej wymienić, a wtedy płyta i ram pewnie znowu do zmiany pójdą. Może warto by było jednak zacząć właśnie od zmiany CPU (np. na 5 3600), wtedy dobrać do tego jakieś MOBO i RAM, a grafikę wymienić w następnej kolejności?

Co do dysku: https://www.x-kom.pl/p/536048-dysk-ssd-plextor-512gb-25-sata-ssd-m8vc.html

No tak, wybacz. Aktualnie posiadam taką płyte główną : https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-h61m-d2-b3-377644/
Nie sprawia problemów, natomiast stwierdziłem, że jak mam już ten komputer w jakiś sposób ulepszać, to zrobie to też z Płytą główną. 
Skoro uważasz, że może i lepiej wymienić pierw to CPU, bo teoretycznie moja 960 jeszcze daje radę, więc z kartą mogę zaczekać,  to jestem w stanie pójść na takie coś. W takim razie jakieś propozycje? Dziękuje z góry za pomoc!

Edytowano przez Rimsu

Ja bym poszedł w taką konfigurację - lista, natomiast przy założeniu, że będziesz w stanie niedługo dołożyć drugi moduł RAM, jeśli wiesz że nie zepniesz się budżetowo to wtedy w konfiguracją 2x4, np.: Patriot 2x4GB 3200MHz lub HyperX 2x4GB 3200MHz. Nie podałeś nam także informacji o swoim zasilaczu, jeśli faktycznie to jakiś noname (a nawet jeśli nie to swoje lata pewnie ma) to w następnej kolejności, jeszcze przed GPU, on powinien pójść na wymianę (na np. SPC Vero M3 600W lub SPC Supremo M2 550W).

21 minut temu, carbonx napisał:

Ja bym poszedł w taką konfigurację - lista, natomiast przy założeniu, że będziesz w stanie niedługo dołożyć drugi moduł RAM, jeśli wiesz że nie zepniesz się budżetowo to wtedy w konfiguracją 2x4, np.: Patriot 2x4GB 3200MHz lub HyperX 2x4GB 3200MHz. Nie podałeś nam także informacji o swoim zasilaczu, jeśli faktycznie to jakiś noname (a nawet jeśli nie to swoje lata pewnie ma) to w następnej kolejności, jeszcze przed GPU, on powinien pójść na wymianę (na np. SPC Vero M3 600W lub SPC Supremo M2 550W).

Zasilacz też swoje lata ma, więc raczej też do wymiany. Powiedzmy że do tych 1,5k, moge dołożyć te 500-700 złotych na zasilacz i  ten drugi moduł RAM. 

Pani Kasia

Masz problem z wyborem laptopa czy komputera? >Napisz do mnie<
Jestem równiez na GG: 1484081 również na facebooku >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ // 8GB DDR3 // Lite-on 128GB SSD // NVIDIA GeForce GT 755M // Windows 8.1
Mysz Razer Deathadder

Dzięki bardzo Panowie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...