Skocz do zawartości

Jak przestać grać w lola?

Polecane posty

Witam
Od dłuższego czasu mam problem, że gram w lola chyba na siłę. Inne gry nie sprawiają mi tyle funu. Skupiam się na rankingu i mam już dość. Parę sezonów temu był d5 i potem ciągle plat. Aktualnie na średnio 5 gier przegrywam 4. Zacząłem sprawdzać w czym jest problem, oglądać gry, pozycjonowanie itd. 4 na 5 gier widzę totalną różnice. (poziom g2/plat) Potrafię przegrać gry mając np 10/2 gdy inni robią 0/13, 1/12 i enemy totalnie stompuje. Na swoim smurfie gdzie wbiłem ten sam poziom zrobiłem praktycznie w stosunku 8 win / 1 lost i tak aż do g2/ plat. Przyznam, że mam już dość tej gry. Próbuję ją usuwać lecz po czasie gram znowu i ten sam schemat. Spadam co chwile, potem wracam i ciągle to samo. Grając ze znajomym który siedzi w D1 sam mi powiedział, "ziomek nie wiem co jest nie tak, Ci ludzie nie chcą wygrywać i nie pomogę Ci" po 3 przegranych. Problem w tym, że w życiu codziennym mam sporo problemów i tylko dzięki temu, że mogę pograć w tę grę udaje mi się uciec od myśli jak mam wolny czas. Szukam innych alternatyw ale nic nie daje mi tego funu jak w tej grze. Chciałbym z tym skończyć na dobre. Myślałem, żeby napisać do riotu żeby mi zablokowali konto ale też mam parę innych to będzie mnie ciągle kusić, żeby wrócić. Jak sobie z tym poradzić?

Pani Kasia

6 minut temu, Marchwj napisał:

to zmień hasło na wygenerowany ciąg znaków i nie zapisuj go ;d 

Jestem też takim człowiekiem, że jednak lubię mieć zachowane swoje "rzeczy" w które włożyłem jakiś hajs, albo dużo czasu i m.in jest to konto i byłoby mi żal to stracić bo może za 10 lat się przyda ;/

Pani Kasia

Jeżeli nie masz silnej woli, żeby sam przestać w to grać, to polecam iść na jakąś terapię dla uzależnionych, no bo jak na razie wydaje się to być jedynym możliwym wyjściem.
Może to brzmieć śmiesznie, no ale myślę, że poskutkuje bardziej niż odinstalowanie gry, czy coś.

1472584678_ieKxHrr.gif

6 minut temu, bleyzlxrd napisał:

Jeżeli nie masz silnej woli, żeby sam przestać w to grać, to polecam iść na jakąś terapię dla uzależnionych, no bo jak na razie wydaje się to być jedynym możliwym wyjściem.
Może to brzmieć śmiesznie, no ale myślę, że poskutkuje bardziej niż odinstalowanie gry, czy coś.

Jest to jakaś opcja. Denerwuje mnie to, że spadne, jestem tilted a po godzinie już mi mija. I tak ciągle robi się kółeczko. Miałem przerwę od lola tak na prawe pół roku ostatnio i wróciłem totalnie z nudów ;/

Znajdź sobie (albo stwórz) premade team i grajcie sobie w więcej osób ćwiczcie i wygrywajcie. Może jakieś turnieje ?

https://battlefy.com/

Każdy mógł by wymienić 10 gier które Ci poleca ale pewnie nawet ich nie sprawdzisz. Moim zdaniem to nie gra jest problemem tylko twoje podejście.

Pani Kasia

Znajdź inną grę, która pozwoli Ci zapomnieć o tym toksycznym gównie.

Ta gra to totalne dno, jeżeli jesteś bardzo dobry to spokojnie będziesz wygrywał a jak Twój poziom jest średnio dobry to większość Twoich gier będzie zależeć od tego kogo dobierze Ci do drużyny a z moich obserwacji wynika, że ostatnio różnica umiejętności ludzi w grach rankingowych jest kolosalna. Jeden typ z platyny będzie grał jak totalne 0 a drugi będzie wchodził w każdego jak w masło i ogrywał wszystko jak leci, nie wiem czy to przez koronkę, która namieszała wszystkim w głowach czy ta gra po prostu zeszła na psy.

51 minut temu, klejmagic napisał:

Znajdź inną grę, która pozwoli Ci zapomnieć o tym toksycznym gównie.

Ta gra to totalne dno, jeżeli jesteś bardzo dobry to spokojnie będziesz wygrywał a jak Twój poziom jest średnio dobry to większość Twoich gier będzie zależeć od tego kogo dobierze Ci do drużyny a z moich obserwacji wynika, że ostatnio różnica umiejętności ludzi w grach rankingowych jest kolosalna. Jeden typ z platyny będzie grał jak totalne 0 a drugi będzie wchodził w każdego jak w masło i ogrywał wszystko jak leci, nie wiem czy to przez koronkę, która namieszała wszystkim w głowach czy ta gra po prostu zeszła na psy.

Szukam innej ciągle. Dzisiaj np zagrałem na moim "smurfie" (gdzie mój poziom to i tak platyna), sezon temu wbiłem tam golda 2. Mam chyba z 5-6 winów pod rząd. i promo do golda, zabierając im midlenerem wszystkie smoki i objectivy, gdy to był stomp. I co mnie dziwi, że nagle da się carrować te gry, a na main koncie nie. I jest tak jak mówisz, jest mega różnica w dobieraniu. Nie wiem czemu ale wydaje mi się, że na innym koncie mam jakiś inny współczynnik dobierania graczy. Tak jak na mainie są stompy i jest koniec w 20min a jakiś lane ma 0/8, 0/10 i jest koniec, tak tutaj nawet jak im nie idzie to nie feedują, aż tak i gry da się przetrzymać, aż się wyfarmie.

2 godziny temu, rafaeru napisał:

Znajdź sobie (albo stwórz) premade team i grajcie sobie w więcej osób ćwiczcie i wygrywajcie. Może jakieś turnieje ?

https://battlefy.com/

Każdy mógł by wymienić 10 gier które Ci poleca ale pewnie nawet ich nie sprawdzisz. Moim zdaniem to nie gra jest problemem tylko twoje podejście.

Tak jak napisałem niżej/wyżej. Na moim drugim koncie gdzie MMR miałem te same, mam parę winów pod rząd, a na main mam pare lostów które się nie kończą. Nie wiem w czym problem ale matchmaking jest tragiczny.

Zamiast skupić się na wygrywaniu skup się na dobrej zabawie, u mnie podziałało. Gram w Ligę od 2013 roku i mimo, że wiem że ta gra jest gówniana to i tak ciągle do niej wracam i nic z tym nie idzie zrobić. Większość czasu przesiedziałem w silverze/goldzie i byłem zirytowany jak grając tyle czasu w grę mogę mieć tak gównianą rangę, w końcu nadszedł taki dzień że zamiast grać żeby wygrywać zacząłem grać żeby cieszyć się z gry. Co prawda ciężko z tym bo zawsze się trafi ktoś kto afkuje, trolluje itp. ale zacząłem sobie pogrywać na fill roli, jedną gierkę topa, drugą gierke jungle i tak różnie, do tego biorę jakieś nietypowe picki np. Morgana jungle która swoją drogą daje rade i jak przestałem skupiać się na wbijaniu elo to winy same wpadły, obecnie hardstuckuje w diamencie i nie gram już tak dużo jak kiedyś, ale zmiana podejścia do gry dużo Ci da. 

9RIyeoQ.png

Jeżeli liga nie daje Ci fun'u z gry, a potrzebujesz czegoś dla odwrócenia uwagi, to polecam zająć się jakimś single playerem.

Przy grze dla jednego gracza odchodzi dużo stresujących czynników, które mogą potencjalnie występować na multi. Nie musisz przejmować się matchamkingiem, komunikacją z drużyną, lagami, na ogół jesteś w stanie spauzować rozgrywkę kiedy chcesz i sporo innych udogodnień.

Skoro skupiasz się na rankingu i wygrywaniu, to polecam zająć się jakąś wymagającą mechanicznie grą jak na przykład Dark Souls, czy Sekiro. Moim zdaniem mają odpowiedni poziom trudności. Stawiają przed graczem nowe wyzwania, ale nie są jakoś absurdalnie trudne. Dają satysfakcję z przejścia, jednocześnie nie powinny być jakoś specjalnie frustrujące podczas porażek. 

giphy.gif

Pani Kasia

Ja poradzę ci tak jak ja zrobiłem. Grałem w lola i już tak wkurwiała mnie ta gra i nudziła, że wreszcie skasowałem cały folder gry... Od tamtego momentu nie gram już, nawet jak znajomi mnie namawiają czy dziewczyna to odpowiedz zawsze jest taka sama "Nie pobiorę tego gó*na na kompa" I tak już dobry rok ❤️ 

Wydaje mi się, że ta zdefiniowana przez ciebie nadmierność funu z tej gry jest spowodowana brakiem funu z innych prawdopodobnie negatywnych sytuacji w Twoim życiu. Ta nadmierność może być symptomem prawdziwego problemu, którym może być negatywne "coś", które doświadczasz w swoim życiu.

Jeśli jednak wolisz przestać grać(doprowadzając do stanu którym możesz zacząć próbować powoli rozwiązać ten możliwy prawdziwy problem lub zaczniesz szukać innego korytarza do ucieczki lub innego stanu) od tego problemu to jednym ze sposobów jest stopniowe zmniejszanie.

Stopniowe zmniejszanie polega na tym, że każdego dnia poświęcasz jakiś ułamek czasu mniej na wybraną czynność(jest to metoda często używana w walce z uzależnieniem), np. kolejnego dnia zamiast grać 5 meczów, zagrałbyś 4, jakbyś czuł się bardziej przyzwyczajony do tych 4, to po jakimś czasie zaczynasz grać tylko 3, i tak w kółko aż przestaniesz grać w ogóle.

Jeżeli będziesz w sytuacji, że grasz 1 mecz dziennie ale nie możesz po długim czasie zejść na zero, to można spróbować zamiast grania meczu, oglądać mecz kogoś innego, i spróbować ponownie, tym razem, zamiast schodzić z oglądania 1 meczu do zera, oglądać mecze czasowo stopniowo później ich nie dokańczając, skracać czas np. z 40 minut oglądania do 35 minut, i tak samo jak w przypadku stopniowego zmniejszania z graniem, które opisałam wcześniej.

Dziękuję Ci Boże, Duchu Święty, Jezu I Maryjo za duchowe wsparcie, moja miłość do was jest nieprzezwyciężona

index.png

Ja bym na Twoim starał się raczej stopniowo odchodzić od gier, tak żeby nie popaść w totalne uzależnienie. Nie wiem ile masz lat i czym się zajmujesz, ale na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że kluczem jest znalezienie sobie innej rozrywki. Musisz dążyć do tego żeby po prostu nie mieć czasu na granie. Być może jak pójdziesz na studia, może jak znajdziesz pracę, to zacznie brakować Ci czasu na granie i siłą rzeczy od tego odejdziesz. Tak było w moim przypadku - sporo czasu spędzałem przed komputerem, ale gdy zaczyna brakować Ci na to czasu, problem powoli sam znika :)

@Nirea To tak nie działa, żeby z czymś skończyć trzeba mieć silną wolę albo coś co będzie pozwalało nie myśleć o uzależnieniu. To jak z waleniem konia albo paleniem papierosów, powstrzymujesz się przez tydzień, skosztujesz raz i ochota na następny dzień narasta bo mózg domaga się więcej endorfin, które są jak narkotyk dla mózgu.

7 godzin temu, klejmagic napisał:

@Nirea To tak nie działa, żeby z czymś skończyć trzeba mieć silną wolę albo coś co będzie pozwalało nie myśleć o uzależnieniu. To jak z waleniem konia albo paleniem papierosów, powstrzymujesz się przez tydzień, skosztujesz raz i ochota na następny dzień narasta bo mózg domaga się więcej endorfin, które są jak narkotyk dla mózgu.

Walenie konia przynajmniej można zastąpić seksem, na który społeczeństwo nie patrzy krzywo jak na masturbacje

Myślę, że przy takim problemie warto sięgnąć po pomoc do twoich bliskich, albo do kogokolwiek z kim możesz szczerze i otwarcie porozmawiać o tym co Cię boli, a ta druga osoba faktycznie Cię wysłucha i coś chociaż spróbuje wskórać. Jeśli nie masz takiej osoby to dobrze byłoby zrobić tak jak napisał ktoś wyżej, czyli przenieść się na singleplayer albo zmienić nastawienie do gierki (co też bywa problematyczne). Mimo wszystko ciężko poradzić coś na twój problem działając przez internet, bo w końcu nikt Cię nie "przypilnuje" i to ty jesteś u wodzy. Samemu ciężko jest dokonywać takich zmian. Wiem, bo mój kolega tak samo odinstalowywał lola bo już z tym nie wytrzymywał i chciał skończyć, ale i tak ciągle wraca.

SKYLEGENDS.PL (skyblock 1.15.2)

Jakiś czas temu miałem ten sam problem i sobie z tym poradziłem 🙂
Graj rankedy w pełni wyluzowany, team feeduje trudno nic nie pisz graj swoje (chyba że jest 24-3 to czekasz na FF i grasz nexta, skupiaj sie na swojej grze i czerp przyjemność.. na rozluźnienie polecam ARAMY według mnie jest to najlepszy tryb jaki dodali do tej gry 🙂
Myśl pozytywnie, graj swoje a gry będą się same wygrywały ^^ to tylko pixele a nie całe Twoje życie, przegrasz .. trudno nie zawsze będziesz wygrywał

image.png

Dzięki za odpowiedzi. Od jakiegoś czasu zacząłem to po prostu ograniczać, a jak już grać to gdzieś tak na luzie, starając się mimo wszystko mieć wywalone w to będzie. 😄 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...