Skocz do zawartości
  • 0

Opinia o VPS na OVH

Pytanie

Witam, czy moze ktos polecic vps'a z ovh plan VALUE? Jak to wyglada

13 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

• 0

Na serwer dla znajomych bez wielu pluginow/modow będzie w sam raz.

1220582354_Beznazwy-1.png.01b54364c67a08beca03f6fa5455c210.png

Pani Kasia

• 0

Ostatnio widuje negatywne opinie o tej usłudze, więc jeżeli jeszcze nie zakupiłeś to radzę się zastanowić. Kolejną kwestią jest Support, który odpisuje po 1-2 tyg. (Chyba że wykupisz lepszy pakiet pomocy, co dla Ciebie raczej byłoby beznadziejnym rozwiązaniem)

Jak zależy Ci na OVH, to w tej cenie możesz uzyskać lepszy serwer z ochroną GAME. (np. lvlup)

Nie mowa tylko o ochronie, ale również o lepszym CPU

Edytowano przez Vosly
Pomyłka...

• 0
Dnia 23.05.2020 o 13:15, Vosly napisał:

Ostatnio widuje negatywne opinie o tej usłudze, więc jeżeli jeszcze nie zakupiłeś to radzę się zastanowić. Kolejną kwestią jest Support, który odpisuje po 1-2 tyg. (Chyba że wykupisz lepszy pakiet pomocy, co dla Ciebie raczej byłoby beznadziejnym rozwiązaniem)

Jak zależy Ci na OVH, to w tej cenie możesz uzyskać lepszy serwer z ochroną GAME. (np. lvlup)

Nie mowa tylko o ochronie, ale również o lepszym CPU

Jeśli chodzi o lvlup to mowa też o resetach serwerów o godzinie 21 i supporcie który odpisze w ciągu 2/3 dni😁

Tego gówna nie można polecać 🙃

wielkosc

Pani Kasia

• 0

No support OVH nie powala to prawda, ale zawsze masz chociaż alternatywne metody kontaktu i jak Ci nie odpisują dłużej niż 24h to możesz próbować dzwonić/pisać maile/live chat, natomiast przy lvlup.pro czasem czekasz po 2-3 dni i tak naprawdę nie możesz zrobić nic, masz tylko system ticketów. Ceny większości pakietów też nie są już na tyle atrakcyjne aby usprawiedliwiały tak długie czasu odpowiedzi, więc tu się w 100% zgadzam z przedmówcą i stanowczo odradzam korzystania z usług tej firmy. 

• 0
30 minut temu, lukasz5050 napisał:

Jeśli chodzi o lvlup to mowa też o resetach serwerów o godzinie 21 i supporcie który odpisze w ciągu 2/3 dni😁

Tego gówna nie można polecać 🙃

Jeżeli nie obchodzi go jakość Supportu (bo w obydwu przypadkach jest beznadziejna, normalnie poleciłbym Hekko lub cyber_Folks)  to oferta lvlup jest korzystniejsza. Nie słyszałem o restartach w godzinach 21 na co raczej nikt z klientów by się nie zgodził.

Edytowano przez Vosly

• 0
2 godziny temu, Vosly napisał:

Jeżeli nie obchodzi go jakość Supportu (bo w obydwu przypadkach jest beznadziejna, normalnie poleciłbym Hekko lub cyber_Folks)  to oferta lvlup jest korzystniejsza. Nie słyszałem o restartach w godzinach 21 na co raczej nikt z klientów by się nie zgodził.

Resetuja serwery dajac informacje 20 minut przed i to chyba tak juz z 3 razy mialem 😁

image.png

wielkosc

Pani Kasia

• 0
2 godziny temu, lukasz5050 napisał:

Resetuja serwery dajac informacje 20 minut przed i to chyba tak juz z 3 razy mialem 😁

image.png

Skoro wykonują to o tej godzinie, to widocznie jest poważne i chyba najważniejsze jest bezpieczeństwo? (Jeżeli to była drobnostka, to rzeczywiście trochę beznadziejna sytuacja)

Niemniej jednak nie miałem takich sytuacji gdy testowałem ich usługi (przez 1-2msc), chociaż za tak niską cenę nie można oczekiwać 100% dostępności. (Szczególnie, gdy za 35 zł masz 2vcpu i 4gb ram w FR)

• 0
6 godzin temu, Vosly napisał:

Skoro wykonują to o tej godzinie, to widocznie jest poważne i chyba najważniejsze jest bezpieczeństwo? (Jeżeli to była drobnostka, to rzeczywiście trochę beznadziejna sytuacja)

Niemniej jednak nie miałem takich sytuacji gdy testowałem ich usługi (przez 1-2msc), chociaż za tak niską cenę nie można oczekiwać 100% dostępności. (Szczególnie, gdy za 35 zł masz 2vcpu i 4gb ram w FR)

Widać że nie wiesz co to jest panel Proxmox (tak to jest to o czym pisali) 😄 Jeśli piszesz o bezpieczeństwie 😄

3 godziny temu, carbonx napisał:

Niby tak, ale z drugiej strony mają spory overselling jeśli chodzi o CPU więc w sumie nie do końca możesz nawet korzystać z zasobów, które kupiłeś. 

Jak tak na to patrzeć to lepsze wyniki ma aruba  za 10 zl

Edytowano przez lukasz5050

wielkosc

• 0
5 minut temu, lukasz5050 napisał:

Widać że nie wiesz co to jest panel Proxmox (tak to jest to o czym pisali) 😄 Jeśli piszesz o bezpieczeństwie 😄

Jak tak na to patrzeć to lepsze wyniki ma aruba  za 10 zl

Było napisane w mailu ,,Proxmox lub elementów systemu'', więc skąd mogę wiedzieć o co dokładnie chodzi?

Skoro chodziło o Proxmox, to zawsze może być luka lub problem związany z funkcją, która jest jedną z ,,podstawowych'' przez co niektórzy klienci mieliby problemy. (*SZOK*)

Należy pamiętać, że nie sam jesteś na węźle i nie będą robić wyjątków dla Ciebie 🙂

Dodatkowo postanowiłem przejrzeć forum LVLUP i zauważyłem takie tematy, ale po zgłoszeniu serwery są przenoszone gdzie jest spokojniej, więc w czym problem?

Widać że nie korzystałeś z Arubacloud skoro wypisujesz takie głupoty...

Pani Kasia

• 0
4 minuty temu, Vosly napisał:

Dodatkowo postanowiłem przejrzeć forum LVLUP i zauważyłem takie tematy, ale po zgłoszeniu serwery są przenoszone gdzie jest spokojniej, więc w czym problem?

Bardziej chodzi o to, że lvlup de facto nie pozwala ci wykorzystywać zasobów, które wykupiłeś, bo jeśli będziesz cały czas wykorzystywał 100% zakupionych vCPU to zablokują Ci serwer albo będą Cie przenosić. Rozumiem, że robią tak ze względu na wykorzystywanie maszyn bazowych mających komercyjne procesory "gamingowe" nie stworzone typowo do zastosowań serwerowych i mających małą liczbę rdzeni niemniej, moim zdaniem, nie usprawiedliwia to takiej praktyki. Pomijając że jest to firma typu one-man-army, więc o ile samemu supportowi OVH można wiele zarzucić to jednak jeśli o 3 w nocy wystąpi awaria sieci to przystąpią do jej naprawy od razu, a nie dopiero jak ktoś się obudzi i zajrzy do stanu infrastruktury :/.

• 0
1 minutę temu, carbonx napisał:

Bardziej chodzi o to, że lvlup de facto nie pozwala ci wykorzystywać zasobów, które wykupiłeś, bo jeśli będziesz cały czas wykorzystywał 100% zakupionych vCPU to zablokują Ci serwer albo będą Cie przenosić. Rozumiem, że robią tak ze względu na wykorzystywanie maszyn bazowych mających komercyjne procesory "gamingowe" nie stworzone typowo do zastosowań serwerowych i mających małą liczbę rdzeni niemniej, moim zdaniem, nie usprawiedliwia to takiej praktyki. 

Słyszałem o ograniczeniu CPU i szukaniu innego rozwiązania przez kontakt z klientem, niż blokowaniu/przenoszeniu. To wszystko zależy od pakietu i usług jakie tam będziesz trzymać, więc jeżeli autor zastanawia się nad takim pakietem (z 1vCPU), to wątpię że miałby jakiś większy ruch na stronie. (Nawet jeżeli, to są sposoby na ograniczenie np. poprzez stworzenie kontenerów i ustawienie limitu 50%/75% CPU). Dodatkowo musiałoby to występować bardzo długo, aby podjęli takie działania, ale po części zgadzam się z tobą.

• 0
Autor tematu Napisano (edytowany)

Panowie/Panie, wtrącę się ponieważ zakupiłem VPS z OVH comfort, lecz przy posiadaniu 20 pluginów i około 10 graczy na serwerze potrafi serwer wywalić przez obciążenie. Żadnych logów, żadnych błędów nawet sam support tak napisał, jedyne co napisał, że wysysa moc. Dodam, że tak się dzieje po pewnym czasie. Nie raz po resecie było 20 osób, 20 tps i stał tak jak powinien. Może ktoś doradzić co powinienem zrobić? Lepiej przenieść się na następny miesiąc rozliczeniowy czy wina po mojej stronie?

Edytowano przez GADG3T

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...